Anasayfa / TEKNOLOJİ / MODEM DESTEK / ZyXEL VMG3312 B10B Modem Kurulumu

ZyXEL VMG3312 B10B Modem Kurulumu

ZyXEL marka modem VMG3312 B10B serisini tanıtacağız. Bu modem ile ilgili tüm soruları yanıtlamaya çalışacağız. Kendi rakipleri arasından en iyi modem özelliklerini taşıyan bir cihazdır. İnternette bu konuyla bir çok bilgi olsa da ggmyfriend.com olarak en çok tavsiye ettiğimiz modemler arasında yerini alıyor diyebiliriz.

Modem kurulumu yapmadan yapmanız gereken bazı adımlar vardır. Modemde internet bağlantısı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Daha sonra kablosuz veya kablolu olarak modeme bağlanarak modem ayarlarını birlikte yapalım. Yeni açtığımız modem destek kategorisinde bir çok modeme dair kurulum ve destek yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Modem kurulumu adımlarını birlikte geçelim. Yukarıda bahsettiğimiz internet ışığından emin seniz, öncelikle tarayıcınızı açarak, adres çubuğuna aşağıdaki bilgileri yazarak başlayalım.

ZyXEL VMG3312 B10B Modem Kurulumu Resimli Anlatım

Modem kurulum adımlarına başlamadan önce bilgisayarımızdan boş bir İnternet sayfası açıyoruz, adres satırı kısmını temizledikten sonra, “192.168.1.1” yazınız. (Yanda ki resimde gösterilmiştir.)

Karşımıza çıkan ekran üzerinden devam edersek giriş yaparak modemin ayar sayfasını açıyoruz. Aşağıda normal modem ayarları için verilmiş kullanıcı adı ve şifresi verilmiştir.

Kullanıcı adı: admin

Şifre: ttnet

Daha sonra karşımıza gelen bölümden sırasıyla Ağ Ayarları – Geniş Bant sekmesini açıyoruz. Karşımıza intenret bağlantı ayarları gelecektir. Buradan “ADSL” bölüme basıyoruz. (Eğer “VDSL” kullanıyorsanız, bu bölümü seçmeniz gerekiyor.” Daha sonra aşağıda ki adımları sırasıyla yapınız.

  • Etkin” bölümünü işaretleyin.
  • Kapsülleme: PPPOE
  • VPI:8
  • VCI:35
  • Kapsülleme Durumu: LLC/SNAP-KÖPRÜ OLUŞTURMA olarak belirledikten sonra sayfayı aşağıya doğru geçiyoruz.

Karşımıza internet servis sağlayıcısı tarafından verilen kullanıcı adı ve şifre bölümü gelecektir. Buradan gerekli ayarları girerek kaydet butonuna basınız.

 

Bir önceki yazımız olan Türk Telekom Modem Kurulumu Nasıl Yapılır ? (TTNET) başlıklı makalemizde türk telekom modem kurulumu, türk telekom modem kurulumu tp link ve türk telekom modem kurulumu yalın hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.