Pazartesi , 11 Aralık 2023
Anasayfa / HABERLER / Zoom Sürekli Donuyor

Zoom Sürekli Donuyor

Sponsor Reklamlar
300x250

Zoom donma, takılma ve kasma sorunu yaşayanlar için çözüm önerimizi okumadan işlem yapmayınız. Tüm dünyayı kasıp kavuran virüsten dolayı bir çok ülke uzaktan eğitim başta olmak üzere pek çok alternatif yöntem geliştiriyor. Ülkemizde yaygın olarak eğitim siteminde kullanılan zoom uygulaması hakkında bazı ipuçlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Kullanımı oldukça basit olan uygulamanın tanıtımı ilgili bilgi vermek gerekirse; belirtilen id üzerinden sisteme giriş yapılarak sınıf üzerinden pek çok kişinin aynı sınıfa dahil olmasını sağlıyor. Böylece oda yöneticisi tüm gelen id leri kontrol ederek sınıfı topluyor. Kısacası teknolojinin gelişmesiyle bu tip sistemlerin geliştirmesini ve önünün açılması kolay oluyor. Peki, uygulama üzerinde yaşanan kasma sorunları neden kaynaklı olabilir.

Zoom Neden Donar ?

Her uygulamada olduğu gibi Zoom uygulamasında kasma ve donmalar yaşanabilir. Öncelikle bu aşamada internet bağlantısı ilk önemli aşamadır. Bağlantınızı mutlaka kontrol ediniz. Kontrol etmenize rağmen donma ve kopmalar mevcutsa gerekirse bilgisayara kablolu bağlanmayı deneyin. Sıkıntı devam ediyorsa öncelikle DNS ayarlarını kontrol etmeniz, gerekirse düzeltmeler yapmanız gerekiyor. 1. Aşama olarak bilgisayarınızın sağ köşesinden internet simgesine tıklayarak ağ bağlaştırıcı bölümünü açınız. Ekran üzerinden ‘’İnternet protokolü sürüm 4’’ bölümünü açarak, DNS için gerekli ayarları girerek onay tuşuna basınız.

Bu ilk aşamada olarak belirttiğimiz ayarlar bölümünden sonra probleminiz devam ederse internet hızınızı mutlaka test ediniz. Diğer bir önerimiz ise sistem gereksinimi ile bilgisayarınızı kıyaslamanız gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan 2020 Güncel Tracker - Zamunda Güncel Tracker 2020 - Güncel Torrent Tracker Listesi 2021 başlıklı makalemizde 2019 güncel torrent listesi, 2019 GÜncel Tracker - Zamunda Güncel Tracker - Güncel Torrent Tracker Listesi ve 2019 Zamunda Torrent Tracker Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir