GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / Youtuber Nasıl Para Kazanır?

Youtuber Nasıl Para Kazanır?

Sponsor Reklam

İnternet insan hayatına girdiğinden beri çok farklı kazanç yollarını da ortaya çıkarmış olmaktadır. İnternet platformları içerisinde en çok kullanılanlarından biri olan Youtube para kazanma konusunda da farklı pek çok seçenekle insanların karşısına çıkmaktadır. Video paylaşım sitesi ola Youtube’de videolarını yayınlayan kişilerin videolarının izlenme oranı oldukça önemlidir.

Youtuber denilen bu kişiler insanların ilgisini çekebilecek konuları kendilerine malzeme olarak alıp bunlarla ilgili video çekimi yapıp takipçilerinin beğenisine sunmaktadır. Youtube’nin standartlarını belirlediği bu ortamda telif haklarının korunmasına da dikkat edilmektedir.

Sponsor Reklamlar

Para kazanma oranları

Youtuber olarak para kazanabilmek için öncelikle YouTube.com/account monetization adresi ile bir hesap doğrulatılması gerekmektedir. Burada belirtilen sözleşmeyi imzaladıktan sonra bir adsense hesabı açmanız gerekecektir.

Youtuberların Youtube ile imzaladığı sözleşmeyi çok ayrıntılı okuması gerekmektedir. Çünkü burada belirtilen şartlara uyulmazsa para kazanmak yerine yüklü miktarda para kaybetmek söz konusu olabilmektedir. Daha sonra Youtube’nin para kazanma seçeneklerini inceleyip bunlardan uygun olanlarını işaretlemek gerekmektedir.

Kaç aboneden sonra para veriyor

Youtuberlar internet fenomeni olmaya ve yükledikleri videoları daha çok tıklanmasınız sağlamaya çalışmaktadır. Özgün videoların izlenme sayısının 10.000’i geçmesi ile artık youtuber para kazanmaya başlayabilir.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Aliexpress En Çok Satılanlar 2018 başlıklı makalemizde aliexpress, aliexpress en çok satılan ve Aliexpress iç giyim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.