GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / YouTube’da Nasıl Para Kazanılır?

YouTube’da Nasıl Para Kazanılır?

Sponsor Reklam

2019’un en güncel bilgileri ile Youtube üzerinden para kazanma yollarını anlatacağız. YouTube’da para kazanmak için ne kadar izleme gerekiyor ? Yaygın şekilde sorulan sorudur. Bu soruyu gerçekten anlamda kime sorduğunuza bağlıdır. Bin gösterim için bir dolar kazanacağınızı veya 1 milyon görüntüleme için 1.000 ABD Doları olduğunu duymuş olabilirsiniz. Bazıları bin gösterim başına 5 dolar olduğunu söylüyor.

İşte tüm detayları ile birlikte para nasıl kazanılır ? kim reklam verilir ? neye göre kazanç belirlenir ? Ayrıntılar…

 

Sahip olduğunuz abone miktarına dayanarak para kazanmazsınız. İnsanların reklamla olan ilişkilerine dayanarak para kazanıyorsunuz. Bir reklamın 30 saniyeden uzun süre tıklanması veya izlenmesi tamamen hesabının abone sayısına bağlıdır. Kullanıcıların ilgisine göre de reklamlar sunulmaktadır. Hesaplar YouTube Reklamcılığı, Adwords platformunda yönetilmektedir. Reklam verenler, Tıklama Başına Maliyet (TBM) veya Görüntüleme Başına Maliyet (CPV) modelinde reklam seçerler. Youtuber reklam verenin duruma göre kazanç sağlamaktadır.

Youtube reklam türleri

Youtube üzerinden 2 tane reklam tipi bulunmaktadır. Aşağıda liste halinde tek tek anlatacağız.

  • Tıklama Başına Maliyet (TBM)
  • Görüntüleme Başına Maliyet (GBM)

Tıklama Başına Maliyet (TBM)

TBM, bir reklamverenin tıklamalara dayalı olarak para ödediği zamandır. Bu nedenle, belirli bir anahtar kelimenin 3 TL’lik bir TBM’si varsa ve birileri bu reklamı tıklarsa, bu reklamverenden 3 TL’lik bir ücret alır. Bu metin reklamlar, video sırasında ekranın alt kısmında açılır ve kanalınızın sağ tarafında da kare bir başlık olarak gösterilebilir.

Görüntüleme Başına Maliyet (GBM)

CPV, reklamverenin görüntülere göre para ödediği zamandır. Reklam verenin görünümü, bir kişinin bir Reklamı en az 30 saniye veya reklamın yarısı için izlediği anlamına gelir. Bu kişi, o reklamı 50 kez tıklayabilir, ancak reklam vereni daha fazla borçlandırmaz, çünkü tıklama için ödeme yapmamaktadır. Reklam veren sadece görüntüleme başına ücret ödemektedir.

Hazırlık Öncesi, Arama İçi ve Görüntülü Reklamlar

Video Öncesi Reklamlar, video başlamadan önce ön izleme görevi gören reklamlardır ve izleyiciler 5 saniye sonra atlayabilir.

Arama İçi Reklamlar, arama sonuçlarında gösterilir ve açık sarı bir kutu ile çevrilidir.

Görüntülü Reklamlar, önerilen video alanında YouTube’un sağ tarafında gösterilir

* Kullanıcıları belirli bir süre izlemeye zorlayan üçüncü taraf reklam öncesi reklamlar da vardır. Bu zorla yapılanlar çoğunluk için geçerli olmadığından onları dışarıda bırakıyorum.

Video için Youtube Kontrolü Reklamverenler yalnızca bir kullanıcı bir reklamı tıkladığında veya 30 saniye boyunca izlediğinde ödeme yapar. Videonuz on milyon görüntüleniyorsa ancak kimse izlemiyor veya reklamları tıklamıyorsa, hiç para kazanmazsınız. Bu şekilde 25 görüntüleme başına 1 ABD doları kazanabilirsiniz. Reklamverenler, reklamlarını belirli ve hedef kitlelerin önüne çıkarmak için büyük para öderler.

Sponsor Reklamlar

Örneğin, YouTube Kanalınız çok özel bir kitleye değerli video içeriği sağlıyorsa. Kanal, işletme sahibine finansmanlarını nasıl organize edeceklerini, harcamalarını takip etmeyi ve vergilerden tasarruf etmeyi anlatan tarzda videolar yüklüyorsa, bu bir çok reklam veren bu kanalı özellikle tercih edebilir. Çünkü bu kanalı izleyen insanlar potansiyel müşterileridir.

YouTube Kanalınızdan Nasıl Daha Fazla Para Kazanabilirsiniz?

Anlatacağımız bir kaç adım ile daha fazla kazanmanızı sağlayacağız. Burada ki adımlar ile izlenme başına daha fazla para kazandıracak. Yapmanız gereken ilk şey …

1. YouTube’da Günde 1 $ Nasıl Kazanılır ?

İlk dolarınızı nasıl kazanacağınızı aşağıdaki adımlarda öğreneceksiniz.

2. Bir Keskin Nişancı Yaklaşımı Alın

Reklamverenler, tanımlanmış bir demografik özellikli hedeflenmiş YouTube kanallarını istiyor. Reklamlarını rastgele bir kullanıcı yerine belirli bir insana yerleştirmeyi tercih ederler. Bunu bir av tüfeğinin geniş spreyine karşı dar bir keskin nişancı yaklaşımı olarak düşünün.

Videolarınızı belirli bir tür kişiyi göz önünde bulundurarak hazırlayın. Bu temel reklam 101; Hedef demografik bilgilerinizi belirleyin. Demografinin 21 – 55 yaş arası kadın olduğunu düşünün. Bu çok genel ve belirsiz av tüfeği reklamı yanlış olacaktır. 21 yaşında bir kızla, 55 yaşında bir bayanla konuştuğun gibi mi konuşuyorsun? Tabii ki değil. Kısacası kitlenizi tanımlayın ve onlara uygun videolar oluşturun.

3. Anahtar Kelimeleri Yüksek TBM ile Hedefleyin

Bu durum en can alıcı durumdur. Reklam verenler bazı anahtar kelimelere diğerlerinden daha çok öder. Reklamverenler, “ev ipoteği” (17.63 TL) anahtar kelimesi için “ucuz telefon kılıfları” ndan (1.38 TL) daha fazla para ödeyeceklerdir; Birisi bir ev kredisine kapanırsa, bunları 5.000 $ + seviyesine çıkarabilir, oysa ucuz bir telefon davası için iade sadece 15 $ olacaktır. % 0,01 TO ile milyonlarca kez görüntülenen bir telefon kılıfı videosundan veya% 0,08 TO ile yalnızca 10,000 görüntülenen bir ev ipotek videosundan ödeme almayı mı tercih edersiniz? Verilen anahtar kelimeleri ve bunların tıklama başına maliyetlerini içeren aşağıdaki senaryoları göz önünde bulundurun.

Senaryo 1 Reklamınızın Tıklama Oranı (TO)% 0,1 olduğu, 1000,000 görüntüleme alan yeni iPhone’u inceleyen bir video hazırlarsınız. Anlamı 1000 kişi reklamı tıkladı. TBM 1,38 $ ise, yapılan toplam reklam dolarları 1,380 dolar olur. Google, ödemesini 759 dolar yaparak% 45 oranında tutar. Bu size 1,317 görüntüleme için 1 ABD doları verir.

Senaryo 2 İnsanlara, ev içi kredileri öğreten ve reklamınızın Tıklama Oranı (TO)% 0,8 olduğu 10.000 gösterim alan bir video hazırlarsınız. Anlamı 80 kişi reklamı tıkladı. TBM 17.63 ABD doları ise, toplam reklam dolarları, toplam reklam maliyeti 1.410 ABD doları olur. Google, kazancınızı% 45 civarında tutar. Bu, 13 görüntüleme başına yaklaşık 1 ABD doları verir.

Bu senaryolar, noktayı göstermek için abartılmıştır. YouTube’da kazandığınız para, reklamverenlerin ödediğiniz paragraftan daha çok ne kadar ödedikleriyle ilgilidir.

Bu bilgi esastır, amaç izleme başına en fazla para kazanmaktır. Yüksek TBM anahtar kelimeleri içeren çok hedefiniz varsa, para kazanmak için milyonlarca izlenmeye ihtiyacınız yoktur. Günde 100 izlemeyle bile, ayda birkaç yüz dolar kazanabilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.