GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / Youtube Parayı Nereye Yatıyor ?

Youtube Parayı Nereye Yatıyor ?

Sponsor Reklam

Youtube kazançları ve akıllara takılan bir çok soruyu bu yazımızda ele aldık. Öncelikle Youtube kazandığım parayı nasıl görürüm ? Youtube kazanç sorgulama sitesi gibi pek çok soruya makalemizde inceleyeceğiz. Bildiği üzere Youtube çevrim içi video paylaşım sitedir. Bu siteye video yükleyen kullanıcılar belirli şartlar dahilinde para kazanmaktadır.

İnternetten para kazanmanın mümkün olduğuna inanmayan dünyada pek çok insan var. Gerçekte, servetlerini online internetten kazanan birçok insanın başarı öyküsü vardır. YouTube, ise bu başarı öykülerden bir çoğuna katkı sağlıyor. Öyleyse, sizce para kazanmanın vakti gelmedi mi ? 

Youtube da para kazanmak için ne yapmak gerekiyor ?

Youtube video sitesi olduğundan bu siteye reklam verenler ve reklam yayıncıları olarak 2 taraflı düşünmek gerekir. Reklam verenlerin Google servisleri üzerinden yaptığı ödemeler reklam yayıncıları için izleme veya tıklama başına verilen hizmete karşılık gelmektedir. Reklam yayıncıları Google Adsense servisi üzerinden para kazanmaktadır. Adsense politikaları gereğince;

  • Google, AdSense gelirlerinin% 68’ini öder, bu nedenle bir reklam verenin ödediği her 100 dolar için Google , yayıncıya 68 dolar öder.
  • Bir reklamverenin ödediği gerçek oranlar, görünüm başına genellikle 0,10 ile 0,30 ABD doları arasında değişir , ancak görünüm başına ortalama 0,18 ABD doları arasında değişir .
  • Ortalama olarak, YouTube kanalı her 1000 reklam görüntüleme için 18 ABD doları alabilir . Bu, 1000 video görüntüleme başına 3 – 5 ABD Dolarına eşittir.

Tabii ki, binlerce YouTubers için kazançları çoğu zaman çok azdır. Ancak, video kanalları üzerinden rahat bir yaşam süren birçok YouTuberlar da vardır. Dahası, elbette, oluşturdukları ve çevrim içi yayınladıkları videolardan olağanüstü bir gelir elde eden küçük bir elit grup var.

Sponsor Reklamlar

YouTube geliri kazanma konusunda gelince şu satırları sizlerle paylaşabiliriz. Öncelikle başarı başarıyı doğurur. Para kazanmanın zor olduğu birde bunun internetten olduğunu düşünürsek ne kadar doğru söylediğimizi anlayabilirsiniz. Bu işlerde sabır ve süreklilik ilk kriterdir. Sabırlı olmak ve sürekliliğin olması ilk hedef olsa da, insanlar beğenilecek videoların çekilmesi 2. aşamadır.

Ne kadar çok aboneliğiniz olursa, reklamlarınızı o kadar çok kişi tıklar. Tıklama veya görüntülenme demek kazanç demektir. Reklamlarınızı ne kadar çok kişi tıklarsa, kanalınız büyür ve size sponsorluk veya ürün fırsatları sunan markaların olasılığı da o kadar yüksek olur. Kanalınız ne kadar iyi bilinirse, çok kanallı bir ağa katılma şansınız o kadar artar. Yukarı doğru tırmanan bir dev sarmal düşünüz gerçekleşebilir.

İşe ilk defa başlayacaklara tavsiyeler

İlk videonuzu YouTube’a yerleştirirken hiçbir şey kazanma ihtimaliniz yoktur. Unutmayın ki, herkes en alttan başlayarak bir yerlere kadar gelir. İlk aşama olarak bir Adsense hesabına kaydolabilir ve YouTube kanalı oluşturduğunuz andan itibaren kanalınızın para kazanma için etkinleştirmesini sağlayabilirsiniz.

1000 aboneye ulaştıktan sonra Adsense hesabınızla Youtube onayı alabilir ve para kazanmaya başlayabilir. İlgi çekici videoları arkası geldikten sonra kazanç kapıları da aralanacaktır. Kazandığınız paranın nereye yatması ile ilgili soruya gelirsek; arayı Adsense üzerinden sizin tanımladığınız bankanıza yatmaktadır. Her ayın 22. sinde banka hesabınıza geçer. 22. tatil gününe geliyorsa, ilk iş günü öğlen saatine kadar para hesabınıza geçer.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.