GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Cumartesi , 28 Kasım 2020
Anasayfa / TEKNOLOJİ / MODEM DESTEK / Yeni Modem Aldım İnternete Giremiyorum

Yeni Modem Aldım İnternete Giremiyorum

Sponsor Reklam

Yeni modem aldım fakat internete giremiyorum kurulumu nasıl yapılır ? İnternet yok gibi soruların yanıtlarını bu yazımızda öğrenebilirsiniz. Öncelikle modeme sıfırdan almanız direkt olarak internete bağlanacağız anlamına gelmez. Kabloların uygun olarak takılması ve evinize internetin problemsiz olarak gelmesi önemlidir. Aynı şekilde internet ayarlarında yapılması yapacağınız son işlemler sırasıyla yeni modemlere yapılması gereken internet ayarlarını kısa kısa cümlelerle anlatacağız.

Burada yapılması gereken ilk nokta modemi fişe takarak DSL ışığının yanması beklemektir. Modemi fişe taktığınız andan itibaren modemin enerji ışığı yanması modemin çalışıyor anlamına gelmektedir. Daha sonra DSL ışığı yanıp sönmeye başlayacak yaklaşık 20 – 30 saniye sonra bu işin sürekli sabit yanması gerekmektedir. Bu yanıp sönme suresi uzarsa ve hiçbir şekilde bu ışığın sabit yanması olmazsa internetiniz de problem olduğu anlamına gelmektedir. Yani bu ışığın sürekli sabit olarak yanması gerekmektedir. Yanıp sönüyorsa internet sinyallerin izle problem vardır. İnternet servis firmanızda görüşmeniz de yarar olacaktır.

Sponsor Reklamlar

Yeni modem aldım nasıl kurarım ?

Bu iki adımı geçtikten sonra internet ışığının da yanıp sönmesi gerekmektedir. Daha sonra modemlerde bunlar bağlantı ışıklarının da yanması modemle bilgisayar ya da telefon arasındaki bağlantının aktif olduğu anlamına gelmektedir. Wifi yada lan ışığının da yanıp sönmesi gerekmektedir. Modem ayarını hangi cihazdan yapacaksanız ışığında aktif olması gerekmektedir. Diyelim ki kabloyla masaüstü bilgisayarımıza bağlantı kurarak modem ayarlarını yapmak istiyorsunuz bunun için sırasıyla yapacağınız işlemleri adım adım anlatalım.

 1. Modemi fişe takın
 2. DSL ışığının sabit olmasını bekleyiniz.
 3. Internet ışığının da yanıp sönmesi gerekmektedir.
 4. Lan ışığının da yanıp sönmesi gerekmektedir.
 5. Modemin arayüzüne giriş yaparak kurulum işlemini başlatınız. Genellikle satın aldığınız modemlerin arkasında arayüz giriş IP adresleri yazmaktadır. IP adresini tarayıcınıza yapıştırarak giriş yapınız.
 6. Karşınıza arayüz şifresi gelecektir. Yine bu bilgide modeminizin arkasında yer alacaktır.
 7. Modem arayüzüne tam olarak giriş yaptıktan sonra modemi hangi tip kullanmak istediğinizde göre seçenekler olacaktır. Örneğin Access Point olarak kullanmak istediğinizde Access Point kurulumu sekmesinden devam ederek internet servis sağlayıcınız tarafından size verilen şifre bilgilerini girdikten sonra işleminizi bitirebilirsiniz.

Burada genel anlamlarıyla yeni modem kurulum hakkında bilgiler vermeye çalıştık yine aklınıza takılan sorular olursa bizlere iletmekten çekinmeyin.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Türk Telekom Modem Kurulumu Nasıl Yapılır ? (TTNET) başlıklı makalemizde türk telekom modem kurulumu, türk telekom modem kurulumu tp link ve türk telekom modem kurulumu yalın hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Yorumlar

 1. lymningenteld

  çözüm için teşekkür ederim kardeşim işime yaradı saol

 2. ışıkların hepsi yanıyor fakat internete giremiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.