Anasayfa / HABERLER / Yaz Saati Uygulaması Yeniden Geliyor

Yaz Saati Uygulaması Yeniden Geliyor

Yaz saati uygulaması yeniden yürürlüğe girecektir.  Önceden kaldırılan ve bir daha saatlerin geri alınmayacağı konusuna ilişkin resmi gazetede yayınlanan habere göre saatlerin geri alınması söz konusu değildi. Fakat bazı ülkelerden yeninden uygulanmaya başlayan yaz saati için ülkemizde de 2018 yılında tekrar uygulama olacaktır. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 04.00’ten itibaren tüm yurtta saatler bir saat geri alınacak.

8 Eylül 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca ”27 Mart 2016 Pazar günü saat 03.00’ten itibaren bir saat ileri alınmak suretiyle başlatılan yaz saati uygulamasının, her yıl, yıl boyu sürdürülmesi” kararlaştırılmıştı lakin Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu ”yaz saati uygulamasını kalıcı kılan” kararın yürütülmesinin durdurulmasına karar vermişti. Yaz saati uygulamasında ülkemizde yeniden karar alınarak önümüzde sene yeniden saatlerin geri alınması söz konusu olacaktır.
Bugün ise Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı’nda; 7 Ekim 2016 tarihinde yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla yürürlüğe konulan sürekli yaz saati uygulamasına bu yıl da devam edileceği ancak 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 04.00’ten itibaren bütün yurtta saatlerin bir saat geri alınmasının kararlaştırıldığı bildirildi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yaz saati uygulamasının Türkiye’ye büyük katkı sağladığını vurgulayarak yaz saati uygulaması ile geçen yıl enerji bağlamında 540 milyon liralık tasarruf sağlandığını açıklamıştı.

Bir önceki yazımız olan Cs: Go Fps Arttırma Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde cs go fps, cs go fps arttırma 2017 ve cs go fps arttırma nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Şunlarada bi bakın

2017 Aralık Ayı Hızlı ve Güncel Torrent Tracker Listesi

Merhaba değerli ggmyfriend ailesi ; Bu haftaki yazımız da sizlere aralık ayı torrent tracker ve  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.