GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / HABERLER / Yaz Saati Uygulaması Yeniden Geliyor

Yaz Saati Uygulaması Yeniden Geliyor

Sponsor Reklam

Yaz saati uygulaması yeniden yürürlüğe girecektir.  Önceden kaldırılan ve bir daha saatlerin geri alınmayacağı konusuna ilişkin resmi gazetede yayınlanan habere göre saatlerin geri alınması söz konusu değildi. Fakat bazı ülkelerden yeninden uygulanmaya başlayan yaz saati için ülkemizde de 2018 yılında tekrar uygulama olacaktır. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 04.00’ten itibaren tüm yurtta saatler bir saat geri alınacak.

8 Eylül 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca ”27 Mart 2016 Pazar günü saat 03.00’ten itibaren bir saat ileri alınmak suretiyle başlatılan yaz saati uygulamasının, her yıl, yıl boyu sürdürülmesi” kararlaştırılmıştı lakin Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu ”yaz saati uygulamasını kalıcı kılan” kararın yürütülmesinin durdurulmasına karar vermişti. Yaz saati uygulamasında ülkemizde yeniden karar alınarak önümüzde sene yeniden saatlerin geri alınması söz konusu olacaktır.
Sponsor Reklamlar

Bugün ise Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı’nda; 7 Ekim 2016 tarihinde yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla yürürlüğe konulan sürekli yaz saati uygulamasına bu yıl da devam edileceği ancak 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 04.00’ten itibaren bütün yurtta saatlerin bir saat geri alınmasının kararlaştırıldığı bildirildi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yaz saati uygulamasının Türkiye’ye büyük katkı sağladığını vurgulayarak yaz saati uygulaması ile geçen yıl enerji bağlamında 540 milyon liralık tasarruf sağlandığını açıklamıştı.
Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan GAME OF THRONES 8. SEZON 3. BÖLÜM SENARYOSU başlıklı makalemizde game of thrones 8 sezon 3 bölüm, game of thrones 8 sezon 3 bölüm fragman ve game of thrones 8 sezon 3 bölüm izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.