GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / HABERLER / Yaani ; Yerli arama motoru resmen tanıtıldı!

Yaani ; Yerli arama motoru resmen tanıtıldı!

Sponsor Reklam

Milli arama motoru olan Yaani artık kullanımda

Tamamen Türk mühendisler tarafından üretilen yeni arama motoru olan Yaani‘ yi , Turkcell duyurdu. Mühendisler tarafından uzun süredir testleri yapılan yeni arama motoru Yaani, Türkçe diline özel algoritmalar içeriyor. İşte Yaani hakkında tüm detaylar:
yaani ile ilgili görsel sonucu

Operatör hizmetinin yanında eğlence, müzik, televizyon ve eğitim hizmetleri gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Turkcell bu defa yerli arama motoru ile karşımıza çıkıyor. Firma, uzun bir süredir dedikoduları dönen yerli arama motoru Yaani’yi duyurdu.
yaani ile ilgili görsel sonucu

Yaani Android ve iOS Uygulaması İçin Kullanımda

Sponsor Reklamlar

Mili arama olan Yaani üzerinde iki yıldan uzun süredir çalışmalar yapılıyordu ve tamamen Türkçe diline özel düzenlemeler algoritmalar yapıldı. Yaani şimdilik sadece mobil uygulamalar üzerinden kullanılabiliyor. En yakın zamanda web sitesi üzerinden de kullanılabilecek durumda olacaktır. Yaani’nin Android ve iOS kullanıcıları için indirilebilir durumda.

Tamamen Türk mühendisler tarafında tasarlanan arama motoru olan Yaani’yi ilk 48 saatte 300 bine yakın kullanıcı indirdi. Milli kullanım için vatandaşlarımız kendimize ait olan bu çalışma ile gurur duyarak adeta bir rekora imza atma yolunda uygulamayı kullanmaya başlamaktadır.

yaani ile ilgili görsel sonucu

 

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Yaz Saati Uygulaması Yeniden Geliyor başlıklı makalemizde saat şuan kaç, saatler geri alınacak mı ve saatler ne zaman geri alınacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.