GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / MOBİL / XİAOMİ Mİ 6 ÖZELLİKLERİ, FİYATI VE ÇIKIŞ TARİHİ

XİAOMİ Mİ 6 ÖZELLİKLERİ, FİYATI VE ÇIKIŞ TARİHİ

Sponsor Reklam

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Xaominin yeni canavarı olan Mi 6’nın donanım, tasarım ve sair özelliklerinden, fiyatından ve çıkış tarihinden bahsedeceğiz.

Çin malıdır güven olmaz tabularını yıka yıka gelen Xaomi son günlerde İphone, Samsung gibi firmalar ile ciddi bir rekabetin içine doğru giriyor. Daha şimdiden Çinin İphone olarak anılmaya başlandı bile.

Mi 6 ile performans ve tasarım konusunda iddiasını ortaya koyan Xaomi, daha şık, daha hafif, daha dayanıklı ve daha kullanışlı bir akıllı telefon olanağı sunuyor. Genel olarak baktığımızda tasarımı İphone ile benzer. Ancak fiyat noktasında ise bütçenizi fazla sarsmıyor. (Böbreğinizi satmak zorunda kalmıyorsunuz yani :D)

17 Şubat 2017 tarihinde piyasaya düşecek olan telefonun yurt dışında fiyatı 500$ olacak. Türkiye değerini düşünürsek  TRT bandrol ücreti olarak yüzde 7, ÖTV vergisi olarak yüzde 25 ve KDV için yüzde 18 vergi kesintisini eklediğimizde yaklaşık olarak 3.300 lira civarı olacak.

Sonraki Önceki
 xaomi-mi-6-cikis-tarihi

|xaomi-mi-6-fiyati
 xaomi-mi-6-ozellikleri-gg 
Sonraki Önceki

Mİ 6 DONANIM ÖZELLİKLERİ

  • EKRAN

Ekrana baktığımızda aslında ilk göze çarpan İphone-Samsung karışımı dikkat çekiyor. Hem İphone kadar şık duruyor hemde Samsung kadar kullanışlı.

Enteresan özelliği ise 5.2 inç büyüklüğünde olan ekranın 4K çözünürlüğe ve 700 PPİ değerine sahip olması.

PPİ değeri piksel-per-inç yani inç başına düşen piksel miktarını gösterir. İdeal olarak ppi değeri web tasarımında 72, profesyonel fotoğrafçılıkta ise 300’dür. Bu açıdan bakarsak Mi 6’da orantısız bir ekran kalitesi olduğunu söyleyebiliriz.
  • İŞLEMCİ
Sponsor Reklamlar

İlk kez Snapdragon 835 kullanılan iki telefondan biri Mİ 6 olacak. Qualcomm’un bu yeni canavarı 16 çekirdeğe ve 2.5-27 Ghz işlemci hızına sahip.

  • KAMERA

Otomatik fokus, karanlık modu gibi özelliklere sahip 23 Megapiksel arka, 7 Megapiksel ön kameraya sahip.

  • RAM

Mi 6’nın bomba özelliklerinden biride Micro SD yuvaları kullanılarak genişletilebilen 32, 64 ve 128 GB lik depolama alanına sahip olması.

  • BATARYA

4000 mAh büyüklüğünde bataryası ile uzunn süreli pil ömrü sağlayacak. (İphone 7’nin bile 1.960 mAhlik bir batarya büyüklüğüne sahip olduğunu düşünürsek neyden bahsettiğimizi daha iyi anlayacaksınız)

  • RETİNE TARAYICI

Daha yüksek güvenlik sağlamak için parmak izi okuyucuya ek olarak telefon açılışında, google mağazasında alış veriş yaparken kullanabileceğiniz retina tarayıcısına sahip.

KABLOSUZ ŞARZ ETME

Mi 6 nın şaşırtıcı diğer özelliklerinden biri ise kablosuz şarz etme imkanı sağlaması. Herhangi bir prize bağlı kalmadan telefonunuzu sadece 30 dakikada %50 şarz edebileceksiniz.

TASARIM

Evet geldik en ilgi çekici bölüme. Yukarıda yer alan fotoğraflardan da anlaşıldığı üzere telefonun dış görünümü hafif metalden olacak. Boyutları itibariyle “insanın eline oturan” rahatsızlık vermeyen kullanışlı bir telefon olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle Samsung ve HTC marka telefonlarında eleştirilen telefon boyutlarının büyüklüğü söz konusu değil.

Ayrıca ekran dayanıklığını artırmak ve tozlanmaların önüne geçmek için “goril glass 4” kullanılacak. Ek olarak sağlıkla ilgili sensörler, barometre, pusula ve yön belirleyici ve benzeri bir takım sensörlere sahip arkadaşlar.

Sonuç olarak hem yüksek özelliklere sahip hemde düşük bütçeli muhteşem bir telefon diyebiliriz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan CLASH OF CLANS BENZERİ OYUNLAR başlıklı makalemizde Clash of Clans, Clash Of Clans Benzeri Oyunlar ve clash of clans köy düzeni hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.