Anasayfa / GENEL / WİNDOWS 10 ŞİFRE KALDIRMA

WİNDOWS 10 ŞİFRE KALDIRMA

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Windows 10’da mevcut şifrenizi nasıl değiştireceğinizi yada tamamen nasıl kaldıracağınızı göstereceğiz.

Öncelikle arama bölümüne “netplwiz” yazıyoruz. Ancak ismi tam olarak yazmanız gerekiyor yoksa çıkmaz. İsterseniz “Çalıştır” yazıp uygulama çalıştırma panelini de açıp buraya “netplwiz” yazabilirsiniz. Ardından karşımıza kullanıcı ve parola ayarlarını yönetebildiğimiz aşağıdaki ekran gelecek.

Bu açılan kullanıcı panelinde kullanıcı ve parolaları rahatlıkla yönetebilirsiniz. Parolaları tamamen kaldırmak için “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” bölümünde yer alan tiki kaldırmanız gerekiyor. Ardından “tamam” diyerek çıkıyoruz.

Parolayı sıfırlamak içinse parolasını sıfırlamak istediğimiz kullanıcıyı seçiyoruz aşağıda yer alan “Parolayı sıfırla” butonuna tıklıyoruz. Arından yeni parolayı giriyoruz.

Evet arkadaşlar Windows 10’da parola kaldırmak bu kadar basit. Kafanıza takılan yada merak ettiğiniz başka bir şe varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi günler.

Bir önceki yazımız olan BATTLEFİELD HİLE KOMUTLARI başlıklı makalemizde battlefield 4 hileleri, battlefield hileleri ve battlefield oyun hilesi hakkında bilgiler verilmektedir.

  WİNDOWS 10 YÜKSEK DİSK KAPASİTESİ SORUNU

Şunlarada bi bakın

GAME OF THRONES 8. SEZON 3. BÖLÜM SENARYOSU

Merhabalar değerli game of thrones severler, Yine bu hafta ki yazımızla sizlere bomba bir haber …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.