Anasayfa / GENEL / WİNDOWS 10 PİL KULLANIMI NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

WİNDOWS 10 PİL KULLANIMI NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

Windows 10 Pil Kullanımı Nasıl Görüntülenir?

Windows 10 kendine kattığı birçok özellikle hayatımıza giriş yapmıştır. Windows 10’da artık % kaç şarjımız kalmış ne kadar saat daha kullanılabilir’ in yanı sıra hangi uygulama ne kadar pil tüketmektedir bunu görebiliyoruz. Peki, bilgisayarımızın hangi uygulama ile ne kadar pil harcadığını nasıl görüntüleriz?

Pil Kullanımı Görüntülemek İçin Program Yüklemek Gerekli midir?

Windows 10’da pil kullanımı görüntülemek için program yüklememiz gerekmiyor. Dediğimiz gibi zaten Microsoft firması bu hoş uygulamayı bizim için Windows 10 yazılımına dâhil etmiştir. Windows 10 pil kullanımını şu adımları izleyerek görebilirsiniz.

1- Başlat menüsünden ayarlar kısmına giriş yapıyoruz.
2- Ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra hızlı işlem merkezine giriş yapıyoruz.
3- Hızlı işlem merkezi sayfasında bulunan Tüm Ayarlar kısmına giriş yaparak ayarlar sayfasını açıyoruz.
4- Daha sonra “sistem ayarları” bölümüne giriş yapıyoruz. Sol tarafta bulunan “pil tasarrufu” bölümünü seçiyoruz.
5- Açılan sayfada genel bakış başlığı altındaki “pil kullanımı” butonuna tıklayarak hangi uygulama ne kadar pil harcıyor görebiliriz.

  İŞLETİM SİSTEMİ NASIL WİNDOWS 10'A YÜKSELTİLİR ?

Windows 10 Pil Tasarrufu Yapıyor Mu?

Windows 10 ile birlikte pil kullanım ömrü sorununa ciddi anlamda çözüm getiren Microsoft tasarruf yapılması gerektiğin de unutmamış. Windows 10’da pil tasarrufu yapmak için pil tasarrufu seçeneğinin yanı sıra sizde manuel olarak pil tasarrufu yapabilirsiniz. Nasıl mı? Oldukça basit.

Pil tasarrufu yapmak için bilgisayarınızı kullanırken gereksiz açık olan bütün programları kapalı tutun. Arka planda çalışan bütün uygulamaları kontrol edin ve gereksiz olanları devre dışı bırakın ve bunların yanı sıra ekran parlaklığını da %100’ün altında tutmaya gayret gösterin.

Bu adımları uyguladığınız zaman bilgisayarınız hem daha verimli hem de pili daha geç biten bir canavara dönüşecektir.

Bir önceki yazımız olan BATTLEFİELD HİLE KOMUTLARI başlıklı makalemizde battlefield 4 hileleri, battlefield hileleri ve battlefield oyun hilesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*