Anasayfa / HABERLER / Türk Telekom DNS Ayarları 2017

Türk Telekom DNS Ayarları 2017

Sponsor Reklam

Türk Telekom DNS ayarları nasıl değiştirilir ? Türkiye de internet sağlayıcılar tarafından sunulan hizmetler oldukça düşüktür. Bunun yanında internete bağlamama gibi sorular da ardı kesilmemektedir. Konumuzda internet bağlantılarına bağlı olarak DNS sorunları hakkında bilgiler vereceğiz. DNS kaynaklı hız kesintileri yaşıyorsanız ve alt yapınız TTNET, Türk Telekom ise yapmanız gereken adımları belirteceğiz.

Peki, türk telekom dns sorunu nedir ? türk telekom dns değiştirme nasıl olur ? türk telekom dns sunucuları nerede ? türk telekom dns 195 başlayan bilgi nedir ? İşte bunun gibi onlarca sorunun yanıtını vermiş olacağız.

Türk Telekom dns adresleri 2017

TTNET tarafından sunulan aktif olarak kullanılan DNS adresleri (2017) şu şekildedir.

195.175.39.49
195.175.39.50

Kullanıcılar aşırı hız problemi veya DNS kaynaklı bağlantı sorunu yaşıyorsa bu ayarları gözden geçirmeleri gerekmektedir. Ayrıca yasal olarak bu adresi kullanmanız halinde zarar siteler TTNET tarafından engellenecek TİB tarafından kapatılan siteleri görmeyeceksiniz. Güvenliğiniz ve hızınız için bu ayarları kullanmanızı tavsiye ederiz.

Sponsor Reklamlar

Türk Telekom dns ayarları nasıl değiştirilir ?

Aşağıda ki görsel üzerinden ayarları net bir şekilde yapabilirsiniz.

Türk Telekom dns değişikliği yaptıktan sonra ne yapmak gerekiyor. Kullanıcı gerekli DNS adreslerini girdikten sonra onaylayıp çıkması gerekiyor. Eğer uygunsa verimli olması açısından bilgisayarını yeniden başlatması gerekiyor. Türk Telekom engeli kaldırma dns isteyen bir çok kullanıcının olduğunu biliyoruz. Fakat bu durum sizin güvenliğiniz açısından uygun değildir. Kullanıcılar bu sayede filitreli sitelere giriş yapabilir. Türk Telekom yasaklı sitelere giriş dns ayarları değiştirmek ile mümkün olan bir durumdur.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan GAME OF THRONES: 7. SEZON SENARYOSU [TÜRKÇE] başlıklı makalemizde game of thrones 7. sezon spoiler, game of thrones 7. sezon spoiler türkçe ve game of thrones 7. sezon teorileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.