Anasayfa / GENEL / TORRENT TRACKER NEDİR ? NE İŞE YARAR ? NASIL EKLENİR ?

TORRENT TRACKER NEDİR ? NE İŞE YARAR ? NASIL EKLENİR ?

http://www.ggmyfriend.com/

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda çoğumuzun kullandığı torrent programları için belkide en gerekli şey olan trackerler nedir ve ne işe yarar ve bu trackerları nasıl ekleyeceğiz bunları açıklayacağız.

Tracker Nedir ?

Torrent trackerları sizi indirme yaptığınız servera bağlayan bir Bittorrent protokolüdür. Bir dosyayı indirirken, indirmek istediğiniz dosyaya ait parçalar bu kanallar üzerinden size parça parça gönderilir ve bilgisayarınızda yeniden birleştirilir.

Ne işe yarar ?

Daha hızlı indirme yapmanızı sağlar. Peki nasıl ? Trackerların asıl görevi eşleri (peers) birleştirmek, birbirlerini bulmasını sağlamak. Yani basitleştirilmiş bir örnek ile açıklarsak; Ben Poyraz Karayelin 13. bölümünü indiricem torrenti indirdim benim tarafımda 10 tane kapı(eşlere kapı diyelim) var karşıda da on tane kapı var, kapıların arkasında ise Poyraz karayelin 13. bölümü. Biz trackerları kullanarak bu kapıları birbirine bağlıyoruz. Bi nevi köprü işlevi görüyor da diyebiliriz yani. 10 kapının 10u da birbirini bulunca noluyor, ben Poyraz Karayeli çok daha hızlı indiriyorum 🙂

Nasıl Eklenir ?

Hangi torrent programını kullanıyor olun fark etmez. Yapmanız gereken şey çok şey basit. Önce trackerları kopyalıyoruz ve trackeri eklemek istediğiniz torrente tıklayıp aşağıdaki bilgiler kısmına gelin. Burada izleyiciler yazan bölümü açın. Sağ tıklayarak “Yeni izleyici ekle” deyin ve hepsini yapıştırın. Ancak eklemek istediğiniz torrenti seçmeyi unutmayın aksi halde sağ tık yaptınız da hiç bir şey gelmez.

  2017 GÜNCEL VE HIZLI TORRENT TRACKER LİSTESİ

Eklediğiniz trackerlar arasında bir satır boşluk bulunmak zorundadır, dümdüz yazarsanız program sadece tek bir tracker olarak algılar. Zaten internette tracker paylaşan bir çok kişi her trackerlar arasında bir boşluk bırakarak paylaşmaktadır, bunun altında yatan neden budur.

Evet arkadaşlar olayın özü bu şekilde. Kafanıza takılan bir şey varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi günler.

2016 EKİM AYI TRACKERLARI İÇİN TIKLAYIN

Bir önceki yazımız olan BATTLEFİELD HİLE KOMUTLARI başlıklı makalemizde battlefield 4 hileleri, battlefield hileleri ve battlefield oyun hilesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*