Anasayfa / GENEL / Tivibu nedir ? Özellikleri nelerdir ? Türk Telekom Tivibu

Tivibu nedir ? Özellikleri nelerdir ? Türk Telekom Tivibu

tivibuMerhaba arkadaşlar , bugün sizlere Türk Telekom Tivibu servisi hakkında bilgi vermek istiyorum. Tivibu kullanan birisi olarak belirtmek isterim ki çok güzel özelliklere sahip,çok kullanışlı ve adeta TV platformuna hüküm edebilme olanağı sunan Tivibu ‘yu sizlere tavsiye ederim.

Tivibu nedir ?
Türk Telekom tarafından sunulan hizmet olan bu servis aslında iki bölümden oluşur. Tivibu Ev ve Tivibu Uydu olarak kullanılmaktadır. Tivibu Ev için öncelikle bir internet aboneliğiniz olmakta çünkü internet üzerinden yayın aldığı için internetiniz olmadığı zaman yayın sağlama özelliğini yitirmektedir. Tivibu Ev ‘i sağlıklı bir şekilde kullanmak için ayrıca sağlam bir alt yapıya sahip olmalısınız ki keyfini çıkarabilesiniz.Modem ile Tivibu cihazı arasındaki bir bağlantı ile yapılır.Tivibu Uydu ise uydu üzerinden çanak ile yayın özelliği sunan bir servis sağlayıcısıdır. HD ve SD yayın seçenekleri mevcuttur.
Tivibu Özellikleri nelerdir ?
Özelliklerini avantaj ve dezavantaj olarak anlatmak istiyorum. Internet üzerinden bir yayın olduğu için öncelikle internetinizin olması şart.Sadece internetinizin olması da yetmiyor çünkü en az 8 mbps hız almalısınız ki yayın esnasında problem yaşamamak adına.Eğer 8 mbps altında hız almaktaysanız zaten servis satışında mevcut adresinize Tivibu Ev aboneliğiniz yapılamaz.
– Tivibu Seç izle ; Seç izle özelliği ile TV platformunda Tivibu ‘nun sizlere sunmuş olduğu Komedi,korku,Kırmızı halı,En çok izlenen,Çocuk,Belgesel,Spor ve bir çok kategoride sizlere sunulmuş filmler bulmanız mümkün.Henüz vizyona bile girmemiş filmleri Tivibu aracılığı ile ev rahatlığında izlemeniz mümkün.Çoğunluğu ücretsiz olan filmlerden ücretli olanları da mevcut.İzlemeye karar verdiğiniz filmi seçtiğinizde Filmin konusu,oyuncuları,süresi vs. tüm bilgilerinin yanında ücreti de yazmaktadır.En pahalısı 5,25 TL olmakla beraber en uygun ücretli film 1,25 TL olarak fiyatlandırmış.Kiraladığınız filmi 2 gün boyunca istediğiniz kadar ve zamanda izleme imkanı sunmakta olup mükemmel bir film arşivi bulunmaktadır.
– Tivibu Tekrar izle ; Bu özellik de TV platformunda sizler için kanalların ve bu kanallara ait film,dizi,spor,belgesel vs. tüm kategorilere ait programların herhangi bir zahmet veya zaman kaybetmeden sisteme kayıt etmektedir. Kaçırmış olduğunuz dizi veya programları yayın esnasında izlememe durumunuzu ortadan kaldıran bu mükemmel özellik sayesinde istediğiniz zaman istediğiniz programı izleyebilmektesiniz.
– Tivibu Durdur izle ; Tv ‘de yaşanmasını hayal bile edemeyeceğimiz bir özellik daha sunmuş bizlere.Örnek vererek açıklamak istiyorum. Misal bir program,dizi,film vs. izliyoruz.Canlı yayın olarak izlerken kapı çaldı,yemek yapmak gerekiyor vs. herhangi bir sebepten tv karşısından ayrılmamız gerekiyor ve tek bir saniyesini bile kaçırmak istemiyoruz. İşte tam burada devreye Durdur izle giriyor.Kumandamızda play,stop anlamlarını ifade eden tuşumuz ile canlı yayın akışını da,tekrar izle veya seç izle yayınını da durdurup işlerimizi halledip kaldığımız yerden yayın akışını devam ettirebiliyoruz ve yayınımızın tek bir saniyesini bile kaçırmıyoruz.
– Tivibu Geri Al izle ileri al izle ; Anlatmakla bitmeyen özelliklerden birisi daha. Diyelim ki eve 15:00 da geldik.Takip ettiğimiz bir programımız var ama 14:00 ‘da başlıyor.Programımız başlayalı 1 saat olmuş ve yetişememiştik 🙁 Üzülmeye gerek yok. Tivibu Geri Al izle özelliği ile isterseniz canlı yayın dahi olsa programın bir kısmını,isterseniz de tamamını geri alabilmektesiniz.Canlı yayın esnasında bile olsa en baştan başlatıp programı izleyebilirsiniz.Hatta farklı kombinasyonlar yapıp reklam aralarında ileri al özelliği ile de reklamları geçip direk yayına devam edebilirsiniz. İleri alma işlemi canlı yayını yakalayana kadar olan bir süreçtir.Tahmin edersiniz ki canlı yayını daha da ileriye almak mümkün değildir.Alınsa herhalde Tivibu geleceği gören bir sistem yapmış olurdu 🙂
– Kaydet izle ; bu özellik ile de beğendiğiniz programlara kayıt özelliği sağlamanız durumunda televizyonumuz açık da olsa kapalı da olsa menü de kayıt ettiklerim adında ki bölüme otomatik olarak kayıt alabilmektedir.
Aklıma gelmişken ; Evinizde durdurmuş olduğunuz bir yayını dışarı çıktığınızda kaldığınız yerden mobil veya tablet gibi cihalarla da izleme olanağı bulunuyor.

Tivibu kumandası wifi özelliği de olmakla beraber kumandayı cihaza tutma vs. gibi sıkıntıları bırakın odadan çıkıp bile kumandayı kullanabilmektesiniz.
Anlatmakla bitiremediğimiz özelliklere sahip olan Tivibu Ev ile ilgili tek dezavantaj internet hattınızın kötü olduğu durumlarda yayınla ilgili sıkıntı yaşayabilmeniz ve internetiniz yokken Tivibu yayını alamamanızdır.Bununla ilgili Türk Telekom bir çok çalışmaya devam ederken ayrıca Tivibu saha ekipleri duruma anında müdahale etmekle beraber gerekli cihaz değişimleri veya bağlantı kontrolleri ücretsiz bir şekilde vermiş olduğunuz randevuya ait tarih ve saatle evinize konuk olup sorununuzu gidermektedir.
Tivibu Ev için herhangi bir çanak,uydu vs. bir aparata gerek olmadan internet üzerinden yayın almaktadır.Kötü hava koşulları yayınınızı etkilememektedir ve daha sı aslında çoğumuz çanaktan kar temizlemek için çıktığımız çatılardan,balkonlardan düşme riskimizi de ortadan kaldırmaktadır.Internetimiz olduğu sürece yayın kesilmemekle beraber bu özelliklerin hepsinden faydalanabilmekteyiz.
Tivibu Uydu için bu Seç izle,Durdur izle gibi özellikler aktif değildir ve uydu yayınıdır.Aynı kanal listesi ve içeriği olmakla beraber belirtilen özelliklerin kullanımı pasiftir sadece. Alt yapısı uygun olmayan yerlerdeki müşteriler için düşünülmüş bu servis internet olmadan veya alt yapısı gereği hızı düşük olan yerlerdeki abonelere servis sağlayabilmektedir.
Şimdilik sizlere Tivibu ile ilgili aktaracaklarım bu kadar.Yakın zamanda Tivibu spor Tivibu belgesel Tivibu kanalları Tivibu fiyatları Tivibu paketleri ve ücretleri kısacası Tivibuya ait herşeyin paylaşımını yapacağım. Tivibuya ait tüm sorularınızı ve düşüncelerinizi konu altından yorum ile iletebilirsiniz. Son olarak Türk Telekom Selfy kampanyası hakkında ki yazımızı da incelemenizde fayda var.

Teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Bir önceki yazımız olan BATTLEFİELD HİLE KOMUTLARI başlıklı makalemizde battlefield 4 hileleri, battlefield hileleri ve battlefield oyun hilesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*