Anasayfa / TEKNOLOJİ / Symantec Endpoint Protection Kaldırma
Symantec Endpoint Protection Kaldırma
Symantec Endpoint Protection Kaldırma

Symantec Endpoint Protection Kaldırma

Bir çoğumuz bu programı bilgisayarımıza kurduktan sonra silme konusunda sıkıntı yaşarız. Burada anlatacağımız yöntem ile yaklaşık 5 dakika içinde bu programdan kurtuluyorsunuz. Virüs programı günümüz popüleritesi koruyor. Milyarca internet kullanıcısının neredeyse %90’ı bu programları kullanılıyor. Ücretsiz sürümler ile yazılım firmaları kendini deneme şansı veriyor. Deneme amaçlı yüklenen bazı programlar başımıza bela olabiliyor. Kaldırmak için şifre gereksinimini bunlardan bazılarıdır. Başlığımıza konu olan programın (Symantec endpoint protection) silme denemeleri yapacağız. Symantec endpoint protection silme şifresi ile sizlerde kolayca bu programı bilgisayarınızdan silebilirsiniz.

Yapmanız gereken adımlar sırasıyla Denetim Masası tıklayın. Ardından Programlar ve Özellikler kısayol simgesini çalıştırın. Symantec Endpoint Protection’ı buldun ve Kaldır düğmesini tıklayın. İlerleme çubuğu bir süre çalışıyor ve “Lütfen kaldırma şifresini giriniz” yazan bir iletişim kutusu karşımıza çıkıyor.

symantec endpoint protection nasıl kapatılır

Tavsiye olarak denemeniz gereken şifreler;

  • symantec
  • admin
  • password
  • 12345
  • norton

Bu denemelerin ardından size basitçe bir kayıt defteri anahtarını silerek parolanızı nasıl temizleyeceğiniz konusunda bilgi vereceğiz. Bilgisayarınıza Symantec Endpoint Protection programı değiştirilmeye karşı koruma altına alınmıştır.

1. Başlat düğmesini tıklayın, Programları ve dosyaları ara çubuğunda cmd yazın, Ctrl + Üst + Krktr tuşunu basılı tutun ve Enter tuşuna basın. Kullanıcı Hesabı Denetimi penceresinde Evet düğmesine tıklayın.

2. Komut satırına start smc -stop komutunu yazın ve Enter tuşuna basın. (Programı durdurduk.)

3 A. Yine Start (Başlat) düğmesini tıklayın, bu sefer regedit yazın ve Enter tuşuna basın.

3b. Aşağıdaki yola gidin:
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Symantec \ Symantec Sınır Noktası Koruması \ SMC

3c. Sağdaki bölmede “SmcInstData” yı arayın, üzerine sağ tıklayın ve Sil’i seçin. Kayıt defteri anahtarı silme işlemini onaylamak için Evet’i tıklatın.

Bir önceki yazımız olan MOBA, MMO VE FPS OYUNLAR İÇİN EN İYİ 5 OYUN FARESİ (MOUSE) başlıklı makalemizde en iyi oyun mouse, gelişmiş oyun mouse ve hp oyun mouse hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*