Anasayfa / PS4 / PS4 PRO HAKKINDA MERAK ETTİĞİNİZ HERŞEY BURADA!

PS4 PRO HAKKINDA MERAK ETTİĞİNİZ HERŞEY BURADA!

ps4-pro-listing-thumb-01-ps4-eu-06sep16Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda Sony yeni bir Playstation Konsolu geleceği yönünde bir duyuru yapmıştı ve tabiki herkes PS5 hayali kurarken Sony daha sonra yaptığı açıklamada PS4 Pro’nun geleceğini duyurmuştu.

Şuan gelinen noktada PS4 Pro’nun çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri ve PS4 Pro destekleyen oyunlar tüm yönleri ile açıklığa kavuştu.

10 Kasım 2016 tarihinde piyasaya sürülecek olan PS4 Pro’nun değeri 399 $. Türkiyede ise yaklaşık değeri 2.200 TL civarı olacak. (KDV’yi ve ÖTV’yi eklediğimizde)

PS4 Pro ile gelen en büyük yenilik tartışmasız 4K çözünürlük. Ancak bunun için 4K çözünürlüğe uyumlu bir TV’ye sahip olmanız gerekiyor. Ancak yüksek çözünürlük noktasında tahmin edeceğiniz gibi fps sıkıntısı yaşanacak gibi görünüyor. Bazı oyunlar 4K seçeneklerinde oynayış için farklı olanaklar sunmuş. Mesela 30 fps ve 60 fps olarak performansınızı seçiyorsunuz, ona göre size grafik getiriyor. Şuan en çok merak edilenlerden konulardan biride bu aslında. Şuan bir çok oyun PS4 Pro için grafik düzenlemeleri, iyileştirmeleri ve yükseltmeleri yapıyor. Üstüne 4K çözünürlüğüde eklediğimizde PS4 Pro bu muazzam grafiklerde gereken performansı sağlayabilecek mi ? Bunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

+4K çözünürlüğe sahip TV’ye sahip değilim yinede oynayabilirmiyim ?

-Oynayabilirsiniz ancak 1080p yada daha düşük çözünürlükte. Zaten 4K çözünürlükte bir TV’ye sahip değilseniz PS4 Pro almanızında pek bir olayı kalmıyor.

+ PS4 Pro 4K çözünürlük dışında bize başka ne sunuyor ?

-Şuan çıkan/çıkacak olan bir çok oyun PS4 Pro’ya özel grafik iyileştirmeleri, yükseltmeleri yapıyor. Sadece yüksek kalitede bir çözünürlük değil ayrıca daha canlı renkler, yüksek kalite dokular daha ve gerçekçi grafikler olacak.

+PS4 Pro ile 60 fps alabilecekmiyiz ?

-Şuan için baktığımızda PS4 Pro gerçekten güzel donanımlara sahip. Bir çok oyunda 60 fps alınacağı söyleniyor. Buna göre seçenekler oluşturuluyor. Ancak gün geçmiyor ki oyunlar her geçen gün daha yüksek grafiklere sahip olmasın.. Hem daha yüksek grafikte hemde daha yüksek çözünürlükte gittikçe nasıl stabil bir performans sağlanacak bunu aslında zamanla göreceğiz..

ps4-pro Resimleri büyütmek için üzerlerine tıklayınız

ps4-pro-4k ps4-pro-4k-2 ps4-pro-4k-3 ps4-pro-5 ps4-pro-6

PS4 PRO’NUN ÖZELLİKLERİ

CPU x86-64 AMD “Jaguar,” 8 cores
GPU 4.20 TFLOPS, AMD Radeon™
RAM GDDR5 8GB
Saklama Alanı 1 TB
Dış Ölçüleri 295×55×327 mm
Ağırlık 3.3 Kg
BD-DVD Sürücüsü BD × 6 CAV, DVD × 8 CAV
Veri Giriş-Çıkışları (USB 3.1 Gen.1) port × 3, AUX port × 1
Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)×1, IEEE 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth® 4.0 (LE)
Güç AC 100V, 50/60Hz
Güç Tüketimi Max. 310W
Çalışma Sıcaklığı 5ºC – 35ºC
AV Çıkışı HDMI (4K/HDR destekliyor) DIGITAL OUT (Optik) port

PS4 vs PS4 Pro

Şimdi esas noktalardan birine gelelim PS4 mü yoksa PS4 Pro mu ? Aslında objektif olarak bakarsak sağladığı 4K çözünürlük ve yüksek donanımsal özellikleri ile PS4 Pro tabiki daha iyi. Sony yaptığı açıklamalarda Pro’yu oyun dünyası açısından bir devrim niteliğinde görüyor adeta. Eğer sizde 4K çözünürlükte daha kaliteli bir bir şekilde oyun oynamak istiyorsanız tercih edebilirsiniz.

Ancak başka bir açıdan baktığımızda 4K çözünürlükte bir TV’ye ihtiyacınız var. 2.200 TL civarındaki PS4 Pro’yuda ekleyince oldukça yüksek bir fiyat çıkıyor. Biraz daha fazla grafik ve çözünürlük için bu para verilmez diyorsanız, sizin bileceğiniz iş.

Son olarakta şunu belirtelim. Şuan piyasada bulunan popüler oyunlardan bazıları PS4 Pro’ya özel güncellemeler yapıyor, yapacağını duyuruyor. Aşağıda verdiğimiz link üzerinden hem bu oyunları kontrol edebilir hemde PS4 Pro’ya uyumlu olarak çıkış yapacak olan oyunları görebilirsiniz.

> PS4 PRO İÇİN ÇIKAN VE GÜNCELLENEN OYUNLAR

Evet arkadaşlar PS4 Pro hakkında merak başka bir şey varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Bir önceki yazımız olan PS4 PRO İÇİN ÇIKAN VE GÜNCELLENEN OYUNLAR ! başlıklı makalemizde ps4 pro, ps4 pro için çıkan oyunlar ve ps4 pro oyun hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*