Anasayfa / GENEL / LEAGUE OF LEGENDS SEZON 7

LEAGUE OF LEGENDS SEZON 7

Sponsor Reklam

League Of Legends Sezon 7

Yenilikleri ve Metası;

League Of Legends, bilindiği üzere sürekli olarak yeni yamalar çıkartarak sizlere sürekli farklı deneyimler sunmayı amaçlayan bir oyundur arkadaşlar. Oyun içerisinde gerçekleştirilen şampiyon odaklı, güçlendirme ve nerf dediğimiz güçsüzleştirme değişiklikleri sezon içerisinde yapılırken, sezon sonunda yeni sezon için köklü değişiklikler yapılır. Bu yazımızda sizlere sezon 7 değişiklikleri ve bunlara nasıl adapte olmanız gerektiği ile ilgili bilgiler vereceğim.

Sezon 7’nin Haritaya Getirdikleri

Harita üzerinde, görsel ve etkileşim bazında bazı değişiklikler oldu. Bu değişiklikleri şöyle sıralayabiliriz;

Tıkladığınızda sizi fırlatan kırmızı nokta: Orman giriş ve çıkışlarına yakın bölgelerde çıkan ve kullanıldıktan üç dakika sonra yenilenen kırmızı noktaların üzerindeki çembere gelip, fırlamak istediğiniz yöne döndüğünüzde ve otomatik atak yaptığınızda sizi o yöne doğru iki sıçra mesafesi kadar fırlatmaktadır.

Bu nokta sayesinde, rakip ormana girdikten sonra rahatlıkla kaçabileceksiniz.

– Görüntü sağlayan beyaz bitki: Beyaz parlak bitkimiz, Baron piti ve ejderha pitinin hemen arkalarında bulunuyor. Bu bitkiye bir otomatik atak yaptığınız zaman, otomatik atak yaptığınız açının paralelinde oldukça geniş bir alana iki saniyeliğine görünür kılıyor, bu alan içerisinde yer alan totemlerde görülüp, kırılabiliyor. Bitkiye vurduğunuzda rakip oyuncular haritalarında bu durumu fark edebiliyorlar.

Bitki sayesinde, rakip oyuncuların yerlerini tespit edebilecek ve totemlerini kırabileceksiniz.

– Sarı can ve mana bitkisi: Baron ve ejdarha pitlerinin başlarında ve sonlarında bulunmaktadır. Bunlara otomatik saldırı yaptığınızda yere altı tane can ve mana veren tohum saçar. Bu tohumları almak için üzerlerine geldiğinizde hareket kabiliyetinizin %20’sini kaybedersiniz.

Sezon 7 Suikastçilerin Dönüşü Olacak

Sponsor Reklamlar

Sezon 7, kontrol büyücülerinin yavaş yavaş yerlerini suikastçilere bıraktığı bir sezon olacak. Pek çok suikastçi, güncellenerek değişik ve oldukça OP özelliklere kavuşuyor.

Katarina: Dişi vampirimiz, bıçaklarını attıktan sonra bıçaklar bir noktaya düşecek. E skilli ile o noktaya giden Katarina’nın, ultisi hariç diğer skillerinin bekleme süresi sıfırlanacak.

Talon: Talon’a gelen yenilik sayesinde, E skilli ile duvarların üzerinden atlayabilecek, üstelik bekleme süresi yok ve mana bedeli çok düşük.

LeBlanc: Ultisi değişerek, kendisinin bir kopyasını daha çıkartacak ve kullandığı skilleri o kopyada kullanacak.

Rengar: Rengar’ın Q yeteneği belirli bir alana sert darbe vurarak rakibinin can değerine göre hasar vuruyor.

Sezon 7’de Yeni Şampiyon Camille

Camille, sezon 7 ile beraber gelecek, şuan deneme sunucularına gelmiş olan yeni şampiyonumuz. Camille, mobil League Of Legends oyununda bulunan bir karakterden esinlenerek getirilmiş. Camille’nin skilleri ona çok fazla mobillik veriyor ve örümcek adam gibi duvarlara bir ip atarak zıplamasını ve önünde olan rakip şampiyonları sersemletmesi ile ön plana çıkıyor. Oldukça fazla hasarı olan bu şampiyonun Top lane’de oynanacağını tahmin ediyoruz. Yarı tank item buildi yapılırsa önüne geçilemeyecek özelliklere sahip.

Sezon 7’nin en fazla beklenenlerinden birisi olan Camille’nin LCS gibi büyük League Of Legends liglerinde oynanması veya banlanması bekleniyor. Genellikle ilk denemeler sonrasında yeni çıkan şampiyonlara nerf geldiğini biliyoruz, Camille için de bunun geçerli olacağını varsayabiliriz.

Sezon 7’nin Bizlere Getireceği Diğer Yenilikler

Sezon 7’de, pek çok şampiyon metadan düşecek. Bu şampiyonlar arasında Anivia’yı ilk sıraya koyabiliriz. E skiliinin ultisinden sonra iki kat hasar vurmasından son derece memnun olan Anivia severler üzülecek. E skilli artık ultisi en geniş anda iken basılırsa iki kat hasar veriyor.

Nami’ye nerf geliyor, bilindiği gibi son dünya şampiyonasında en çok oynanan supportlardan birisi olan Nami’nin iyileştirme yeteneği azaltılacak.

Sizlere bu yazımızda, sezon 7’nin bizlere getireceği yeniliklerden bahsettik, esen kalın oyun severler.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan GAME OF THRONES: 7. SEZON SENARYOSU [TÜRKÇE] başlıklı makalemizde game of thrones 7. sezon spoiler, game of thrones 7. sezon spoiler türkçe ve game of thrones 7. sezon teorileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.