Anasayfa / MOBİL / ENGLİSH NİNJAS NEDİR ? NASIL KULLANILIR ?

ENGLİSH NİNJAS NEDİR ? NASIL KULLANILIR ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda ios ve android sürümlere sahip olan English Ninjas uygulamasını tanıtacağız.

English Ninjas Nedir ?

Bu uygulama ile görüntülü, sesli arama yada mesaj yolu karşınızdaki bir ingilizce eğitmeni ile konuşuyor ve ingilizcenizi geliştirebiliyorsunuz. Burada temel alınan sizin ingilizce seviyeniz. Eğitmeniniz sizin seviyenize göre konular belirliyor ve bu konular hakkında onunla bir nevi sohbet ediyorsunuz.

Konuşacağınız eğitmenlere kendiniz karar verebiliyorsunuz. Her eğitmenin kendi profilinde, ki bu bölüme Tutors yazan bölümden ulaşabilirsiniz, kendini tanıttığı bir video var bu videoları izleyebilir yada ilgi alanlarına bakabilir ve kafa denginiz olan bir tanesi ile konuşmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca yine bu Tutors bölümü üzerinden o sırada online-ofline olan çevirmenleri de görebilirsiniz. Birde çevirmenlerin çoğunluğunun Amerikada yaşadığını göze alarak hareket edin, (Saat olmuş 12 hala kimse yok demeyin sonra.. 🙂

(Uygulama üzerine webtekno ekibinin hazırlamış olduğu çok güzel bir video var. Daha fazla bilgi almak için bu videoyu da izleyebilirsiniz.)

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=lLO5YuGcZus[/embedyt]

English Ninjas Nasıl Kullanılır ?

İster ios yada android uygulamasını indirebilir ve bu uygulama üzerinden isterse de web sitesi üzerinden seçtiğiniz eğitmen ile konuşmaya başlayabilirsiniz. Ancak uygulamayı üzerinden kullanıyorsanız telefonunuzun ayarlar bölümünden uygulamanın mikrofon ve kamera erişimine izin vermelisiniz. Aksi halde eğitmeniniz sizi göremez ve sesinizi duyamaz.

Konuşmalarınızı kayda alabilir ve daha sonra tekrardan izleyebilirsiniz.

Eğitmenler ile günün her saati konuşabilirsiniz. Ancaaak uygulamanın henüz yeni olmasından dolayı eğitmen sayısı fazla değil. Bu yüzden özellikle de şu sıralar “online eğitmen yok” şeklinde hata veriyor. Bunun nedeni ise sizin gibi bir çok kişinin eğitmenler ile görüşme yapmasından kaynaklanıyor. Bir nevi sürekli meşgul çalıyor bu yüzden tekrar tekrar denemeniz gerekiyor.

Görüşmeleri ister web üzerinden isterse de ios yada android uygulamalar üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca uygulama üzerinden izlerken görüşmeleri kayda alabilir ve sonradan izleyebilirsiniz.

Uygulamadaki “Topics” bölümü üzerinde yer alan ingilizce makaleleri okuyabilir ve okuduğunuz makale hakkında eğitmenleriniz ile tartışabilirsiniz. (Mesaj işareti şeklinde olan bölüm)

Görüşme sonunda hem eğitmenler sizi hemde siz eğitmenleri puanlayabiliyorsunuz. Yani uygulamadaki eğitmen ve kullanıcıların kalitesi bu puanlamalar ve belirleniyor.

Ancak bilmeniz gerekir ki uygulama biraz tuzlu. Uygulamayı indirip üye olduğunuzda size deneme amaçlı 5 dakikalık bir zaman (demo süre)veriyor. Bu sürenin bitiminden sonra aylık ücret ödeyeceğiniz, yıllık paketler almanız gerekiyor. Günlük 10 – 20 -30 dakikalık olmak üzere 3 ayrı paket var. İstediğiniz bir tanesini seçebilir ve aylık ücret ödeyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu paketlerin fiyatları ise şu şekilde;

  • Günlük 10 Dakika > Aylık 130 TL + KDV
  • Günlük 20 Dakika > Aylık 240 TL + KDV
  • Günlük 30 Dakika > Aylık 360 TL + KDV

Webteknonun ve Webrazzinin indirim kodlarından yararlanabilirsiniz. Mesela hediye kodu bölümüne “webtekno” yazarak hafta için günlük 10 dakika bonus süre kazanabilirsiniz.

Günlük satın aldığınız bu dakikalar sadece o gün için geçerli. Mesela 10 dakikalık olan paketi satın aldınız. Bugün konuşmayım yarın 20 dakika konuşurum zaten diyemiyorsunuz. Dakikanızı sadece o gün içerisinde kullanabiliyorsunuz.

Peki ödemeleri nasıl gerçekleştireceksiniz. Şimdilik ödemeleri sadece kredi kartı üzerinden gerçekleştiriyorsunuz. Yıllık paketi satın aldığınızda toplu bir kesinti değil, kredi kartınızdan her ay, aylık tutar kesiliyor.

Yıllık aboneliğinizi dondurabilir, devredebilir yada iptal edebilirsiniz. Dondurduğunuz süre boyunca kartınızdan para kesilmez, üyeliğinize günlük dakika yüklenmez. Ancak iptal etmek için 15 günlük bir zaman şartı koşulmuş. Yıllık aboneliğinizi sadece abonelik tarihinden sonra 15 gün içerisinde iptal edebiliyorsunuz

Evet arkadaşlar uygulama bu şekilde. Kafanıza takılan bir şey olursa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi günler.

Bir önceki yazımız olan SELFY KAMPANYASI(TÜRK TELEKOM) NEDİR ? NASIL ÜYE OLUNUR ? başlıklı makalemizde selfie, selfie avea ve selfie bedava internet hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Yorumlar

  1. Uygulamayı indirdim fakat görüşme başlatamıyorum mailimi aktive etmem gerektiğini ve e postama aktivasyon için link gönderildiğini söylüyor ama mailime bi bildirim gelmiyor e posta alamıyorum siteden.. Şimdiden teşekkürler

    • E postanızda spam olarak görülmüş olabilir, bu yüzden önce spam kutunuzu kontrol edin. Yani mailin kesinlike size gelmediğinden emin olun. Eğer yoksa gmail hesabı açarak tekrar deneyin. Hotmail uzantılı maillerde bu tür hatalara daha sık rastlanıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.