Anasayfa / GENEL / EN İYİ 10 TORRENT SİTESİ (2017)

EN İYİ 10 TORRENT SİTESİ (2017)

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda dünya genelinde en yaygın olan 10 torrent sitesini tanıtacağız. Burada yer alan torrent sitelerde aradığınız torrenti bulmak hem daha kolaydır hemde güncel ve yüksek seed oranına sahip olan torrentleri bulabilirsiniz.

Başlamadan önce şunu da belirteyim. Aşağıda sıralama halinde verdik ancak bu demek değil ki birinci sırada olan iyiyken onuncu sırada olan kötü olsun. Her torrent sitesinin kendine has bir farkı vardır. Bir şeyi indirmeden önce indireceğiniz torrentin türüne göre bu siteleri kullanmalısınız.

  2017 GÜNCEL VE HIZLI TORRENT TRACKER LİSTESİ

1) Kickass Torrent

Dünya genelinde en popüler olan site Kickass’tir. Torrenti tercih eden herkesin en çok tercih ettiği sitedir. Hem her daim güncel torrentler bulunur hemde kullanıcı fazla olduğu için çok yüksek seed oranına sahiptir.

İndirmek istediğiniz dosyayı ister torrent uzantılı olarak isterse de magnet linkleri kolaylıkla buradan edinebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gerekir ki yan sitelerinin yanında çok fazla çakma kickass kopyası var piyasa da, o yüzden girdiğiniz urlnin kickass’a ait olduğuna emin olun.

Site Adresi: kat.cr

Alexa Sıralaması 76.955

(Sıralama sizi yanıltmasın. Bir zamanlar ilk 100 de yer alıyordu ancak bir süre kapatıldığı için büyük bir sıralama kaybı yaşadı.)

2) The Pirate Bay

2003 yılında kurulan ve bu zamana kadar varlığını devam ettiren popüler torrent sitelerinden biridir. Çok sayıda torrent içerir. Özellikle adult içerikler nedeni ile İngiltere ve Hollanda gibi bir çok ülkede siteye giriş yasaklanmıştır. Oyun torrentlerinde en çok tercih edilen torrent sitesidir. Aynı zamanda torrent trackerları ile de bilinir.

İndirmek istediğiniz dosyayı ister torrent uzantılı olarak isterse de magnet linkleri kolaylıkla buradan edinebilirsiniz.

Site adresi: thepiratebay.se

Alexa Sıralaması: 26.086

3) Extra Torrent

2006 yılında kurulan ve o zamandan bu zamana kadar varlığını devam ettiren popüler torrent sitelerinden biridir. Genellikle dizi torrentleri ile popülerdir. Yukarıdaki torrent sitelerinde olduğu gibi bir çok internet servis sağlayıcısı tarafından siteye girişler yasaklanmıştır. Ancak bu yasaklardan en az hasar gören torrent sitesi olduğunu söyleyebiliriz.

İndirmek istediğiniz dosyayı ister torrent uzantılı olarak isterse de magnet linkleri kolaylıkla buradan edinebilirsiniz.

Site Adresi: extratorrent.cc

Alexa Sıralaması: 279

Özellikle kickass ve pirate bay’ın yaşadığı engellemeler sayesinde büyük bir sıçrama yaşamıştır. Her ne kadar kickass kadar popüler olmasa da şuan için dünya en çapında en yaygın kullanılan torrent sitesidir.

4) Rarbg

2008 yılında kurulmuş ve bu zamana kadar varlığını sürdürebilmiş popüler torrent sitelerinden biridir.

Kickass ve piratebay ile eskiden ortak çalışıyorlardı ancak şuan onlardan bağımsız bir şekilde hareket etmektedir. Kickass ve piratebayın yaşadığı erişim engeli sayesinde yıldızı parlayan torrent sitelerinden biridir.

İndirmek istediğiniz dosyayı ister torrent uzantılı olarak isterse de magnet linkleri kolaylıkla buradan edinebilirsiniz.

Site adresi: rarbg.to

Alexa Sıralaması: 247

5) YTS

2011 yılında kurulan daha çok film torrentleri ile popüler bir sitedir. Hatta film torrentleri konusunda benzeri diğer torrent siteleri ile kıyasladığımızda açık ara öndedir.

Film izleyeceksiniz ama hızlı bir şekilde inmesi mi lazım ? Buradan edineceğiniz torrentler ile yüksek hızda indirebilirsiniz. Çünkü sizinle aynı torrenti indiren ve seedleyen bir çok seeder bulunmaktadır.

Site Adresi: yts.ag

Alexa sıralaması: 310

6) 1337X

2014 yılında piyasaya çıkmış taze torrent sitelerinden biridir. Ancak kısa sürede popüler olmuş ve geniş bir kitleye ulaşmıştır.

Diğer sitelere göre biraz daha farklıdır. Çünkü 1337X kullanıcıları için öngördüğü bir takım kurullar vardır. Eğer kullanıcı o kurala aykırı hareket ederse kalıcı olarak 1337X’in torrentlerini kullanamaz.

Sizin bilmeniz gereken tek kural indirdiğiniz torrenti 24 saat boyunca seed etmeniz gerektiğidir. Eğer seedi tamamlamadan inmiş olan torrenti kaldırırsanız cezalandırılırsınız.

Sitenin bu kuralı sayesinde torrentlerin hunharcasına seed oranı vardır ve yüksek hızda indirme yapmanıza olanak sağlar.

Site adresi: 1337x.to

Alexa Sıralaması: 787

7) TorrentHound

2007 kurulmuş ve bu zamana kadar varlığını sürdürmüş torrent sitelerinden biridir. Ayırıcı bir özelliği yok ancak yıllandığı için sabit bir kullanıcısı kitlesi vardır. Hatta diğer yıllanmış torrent siteleri gibi TorrentHound’da  bir çok İnternet servis sağlayacısı tarafından erişim engeline tabi tutulmuştur.

Torrent ararken alternatif olarak kullanabilirsiniz.İndirmek istediğiniz dosyayı ister torrent uzantılı olarak isterse de magnet linkleri kolaylıkla buradan edinebilirsiniz.

Site adresi: torrenthounds.com

Alexa Sıralaması: 68.354

8) İsoHunt

2003 yılından bu zamana kadar varlığını sürdüren popüler torrent sitelerinden biridir. DMCA isteklerine karşı duyarlıdır diğer torrent siteleri gibi görmezden gelmez.

İndirmek istediğiniz dosyayı ister torrent uzantılı olarak isterse de magnet linkleri kolaylıkla buradan edinebilirsiniz.

Site Adresi: ishunt.to

Alexa Sıralaması: 2.810

9) EZTV

2005 yılında kurulmuş olup halen varlığını sürdüren popüler torrent sitelerinden biridir. Adından da anlaşılacağı üzer TV programları konusunda diğer torrent sitelerinden açık ara öne çıkar. Hatta bu konuda en meşhur torrent sitesi diyebiliriz.

İndirmek istediğiniz dosyayı ister torrent uzantılı olarak isterse de magnet linkleri kolaylıkla buradan edinebilirsiniz.

Site Adresi: eztv.ag

Alexa Sıralaması: 1.554

10) Torrent Downloads

2011 yılında kurulan torrent downloads kısa zamanda popüler hale gelmiş sayılı torrent sitelerinden biridir.

Bir çok kategoride bir çok torrent içerir. Tabi spesifik olmadığı için aradığınız her şeyi burada bulamayabilirsiniz. Ancak bulduğunuz torrentlerde karşılaştığınız hıza şaşıracaksınız bizden söylemesi.

Site Adresi: torrentdownloads.me

Alexa Sıralaması: 1.887

Evet arkadaşlar yukarıdaki listede dünya genelin en popüler on torrent sitesini bir araya getirdik. Umarız ilgilenenler için faydalı bir yazı olmuştur. Herkese iyi günler.

Bir önceki yazımız olan GTA SAN ANDREAS HİLELERİ (ŞİFRELER) başlıklı makalemizde gta 2 hileleri, gta sa şifreler ve gta san andreas bilinmeyen hileler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*