Anasayfa / GENEL / DRAGON BALL XENOVERSE 2 İNCELEME

DRAGON BALL XENOVERSE 2 İNCELEME

Merhaba Arkadaşlar,
Bugün sizler için Dragon Ball Xenoverse 2 inceleme ile ilgili yazmış olduğum makelemi ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

dragon-ball-xenoverse-2-inceleme

Kıran kırana mücadele içeren oyunları özlediğinizi biliyorum. Uzun zamandır bende bu hasretin içindeydim desem yalan söylemiş olmam. Arkadaşlarımızla takım kurup oynayabileceğimiz oyun öncekine göre bakalım neleri değiştirmiş.

Genel hatlarının üzerinden geçecek olursak oyunda bir yan görev artışını gözlemliyoruz. Bunun yanında detaylandırılan hikayesi de bizi oldukça memnun etti. Üstelik bizi sıkmayan hızlı şekilde oynayabileceğimiz oyun hepimizi yeterli seviyede tatmin edecek gibi. PS4 platformunda oynama imkanı bulduğumuz oyunu yeteri kadar inceledik. Gelin hep birlikte bakalım.

OLDUKÇA SÜRÜKLEYİCİ
Dragon Ball Xenoverse 2 beklemeye sinir olduğumuz o bağlantı ekranlarını geçtikten sonra önümüze karakterimizi oluşturacağımız bir pencere geliyor. Bu sınıftaki birçok oyun gibi karakteri seçerken cinsiyet, yüz, boy, kilo gibi özellikleri istediğimiz gibi ayarladıktan sonra sıra ırkımızı seçmeye geliyor. Eğer Dragon Ball Xenoverse’nin ilk oyununu oynadıysanız ırklar size çokta yabancı gelmeyecek. Oyundan keyif alabilmeniz adına ırkların özelliklerini kendi zevklerinize göre seçmelisiniz. Aksi takdirde hoşunuza gitmeyen yetenekleri olan bir ırkla oyun pek tat vermeyecektir.
Her neyse…
Oyunu ilk açtığınızda dikkatimizi ilk çeken şey Conton City üzerinde yapılan yenilik ve değişiklikler. Oyun yapımcısı Dragon Ball Xenoverse’de yaptığı hataları fark etmiş olmalı ki bu sefer aynılarını tekrarlamamış. Oyunla ilgili çoğu şeyi yaptığımız nokta olan Conton City’nin bu denli düşünülerek ve dikkat edilerek güncellenmesi oldukça hoşuma gitti. Ekipman satın aldığımız, görevleri başlattığımız Conton City’nin yeni hali kadar güzel olan başka bir noktada yine ilerde değineceğim çevrimiçi oyun mekaniği…

OYUNUN HİKAYESİ
Dragon Ball Xenoverse 2 incelemesi zevk aldığım incelemeler arasında yerini aldı. Gerek yukarda bahsettiklerim gerek te oyunun hikayesi oldukça güzel. “Time Patrol” yani Zaman Devriyesi ekibine yeni katılan acemi biri olarak oyuna başlıyoruz ve görevlerimizi alıyoruz. Oyunda ana görevlerin dışında bizlere ana görevlerle aynı doğrultuda giden 100’e yakın görev verilmiş. Bu da benim oyunu sevmemin en güzel sebeplerinden bir tanesi.
Hikayenin en büyük eksikliklerinden bir tanesi bazı savaşlar oldukça kolay. Yani ilk defa bu türü oynayacak biri için kolay olmasa da bu türde master yapmış bizler için oldukça kolay geliyor. Biraz daha zorlaştırılabilirdi diye düşünüyorum. Onun dışında çok bir eksiği bulunmamakta. Kapışmalardan bahsedecek olursak tam dişimize göre. O kadar hızlı ve eğlenceli ki zamanın nasıl geçtiğini unutacaksınız.

OYUNUN OYNANIŞI
Oyundaki hikayeyi de herhangi başka şeyleri de bizim hissetmemize olanak sağlayan şeyin oynanış olduğunu düşünüyorum. Oynanışında sıkıntı olan bir oyunun bence hiçbir özelliği yok. Konuşmama böyle başladım ama söylemem gerekirse bu oyunun gerçekten mükemmel. İlk oyuna göre daha hızlı ve etkileyici sunulan oyunu el üstünde tutmamız gerek. Oyunun hızlı olmasına rağmen kolay anlaşılır bir yapısı var ve bu yeni oyuncuların oyundan keyif almalarını sağlıyor.

Oyunun en beğendiğim noktalarından bir tanesi de eğitimi olması. Yani rast geldiğim birçok oyunda ne bir eğitim var ne de başka bir şey. Bu da oyundaki performansı ve öğrenme sürecini etkiliyor. Ancak bu oyunda verilen eğitim sayesinde savaşlara bile atak bir şekilde girebilirsiniz. Güvenin kendinize bence yaparsınız.
İsterseniz yavaştan toparlayayım.
Son zamanlarda çıkan birçok oyunda belirli hataların olduğunu gözlemlemiş biri olarak ilk oyununun üzerine koyabilmiş bir oyun. Bununla birlikte grafikleriyle, performansıyla oldukça da beğenimi kazandı. Oynanışı konusunda yapmış olduğum açıklamanın da sonuna kadar arkasındayım. Hikayesi de gerçekten güzel olan oyuna sizlerin de bir şans vermesini çok isterim. Şu sıralar para verip bir oyun almak istiyorsanız mutlaka bu oyuna da bir kez bakmalısınız.

Son olarak kesinlikle FPS düşüsü almadığım oyunun optimizasyonu gayet iyi durumda. Ayrıca oynarken kesinlikle sunucu sorunlarıyla karışılacağınızı da düşünmüyorum. Ayrıca oyunun PC için sistem gereksinimleri de oldukça iyi. Bilgisayar toplatmaya gerek kalmadan oynayabileceğiniz bir oyun.

İlerleyen günlerde sizler için Dragon Ball Xenoverse 2 sistem gereksinimleri ile ilgili yazımızı paylaşmayı planlıyorum.

İyi oyunlar dilerim.

Bir önceki yazımız olan BATTLEFİELD HİLE KOMUTLARI başlıklı makalemizde battlefield 4 hileleri, battlefield hileleri ve battlefield oyun hilesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*