Anasayfa / GENEL / DİSHONORED 2 İNCELEMESİ

DİSHONORED 2 İNCELEMESİ

Dishonored 2 incelemesi

dishonored 2 incelemesi

Geçtiğimiz haftalarda siz oyun severler için Playstation 4, Xbox One ve PC sürümleri olan Dishonored 2 çıktı. Bu oyunu tek bir cümle ile özetlemek gerekirse “Beklentinin üzerinde ve keyif verici bir oyun” diyebiliriz.

Dishonored 2 insanları oyuna sürükleyen Aksiyon dolu bir hikayesi ile yayına alındı. Oyun çıkmadan önce çok fazla ön bilgilendirme yapan yapımcı firmalar oyunun hakkını vermiş. Bu oyun iki ortak firmanın imzasını taşıyor. Belki de ortak çalışmanın vermiş olduğu yenilikçi oyun dizaynı buradan geliyor.

Oyuna ilk başladığınız zaman hangi karakteri oynayabileceğiniz sizin tercihinize bırakılmış. İki farklı seçeneğiniz mevcut. Buda oyunu tekrar tekrar oynayacak olanlara güzel bir haber J

Dishonored 2 gerçekten yüksek kaliteli grafiklerde oynanması gereken bir oyun. Muazzam derecede iyi yapılmış grafikleri mevcut. Oynanış süresi diğerlerine göre daha uzun kalmış ve buda insanı etkileyebiliyor.

Peki mevcut sistemlerimiz bu oyunu açmaya yeterli olacak mı? İşte Dishonored 2 nin sistem gereksinimleri daha detaylı olarak konumuzda mevcut. Kısaca ;

  • İşlemci: İntel Core i5 2400 veya AMD FX 8320
  • Ram: 8 GB
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX 660 2 GB veya AMD Radeon HD 7970 3 GB
  • Boş Hafıza: 60 GB

Bu sistem gereksinimleri ile oyunu LOW ayarlarda rahatlıkla açarsınız fakat güzelim oyun hikayesine yazık olur. Oyunun grafiklerini düşük ayarlarda oynamanız oyunun zevkini düşürür ve hikayesinin size vereceği zevkten mahrum kalırsınız.

Dishonored ilk dört yıl önceki ilk oyununda baş belamız farelerdi. Ancak 2016 sürümü olan bu oyunda dev sineklerle mücadele etmekteyiz. Oyunu oynamayanlara bir tavsiye vermemiz gerekirse şehri karıştırmamaya bakın ya da siz bilirsiniz.

dishonored 2

Oyunda bulunan dev sinekler zaten insanlara ciddi zararlar veriyor. Siz kaos u ne kadar büyütürseniz oyunda o kadar sarpa sarıyor. Siz yakıp yıkarsanız felaketler büyüyor ve size dert olarak dönüyor. Buda oyunun sonunu değiştirebiliyor. Dikkatli bir şekilde her şeyi gerektiği kadar kullanmanızda fayda var.

Hikaye Karnaca diye adlandırılan şehir de geçmektedir. İlk başta problem olmayacak bir şehir gibi gelse de ilerleyen safhalarda bu şehir size büyüyormuş gibi gelecek. Büyüleyici hikayesi olan Dishonored 2 yi bir an önce oynamanızı tavsiye ederiz. Konu hakkında soru veya paylaşmak istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan GAME OF THRONES: 7. SEZON SENARYOSU [TÜRKÇE] başlıklı makalemizde game of thrones 7. sezon spoiler, game of thrones 7. sezon spoiler türkçe ve game of thrones 7. sezon teorileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.