Anasayfa / OYUN / OYUN BUGLARI VE ÇÖZÜMLERİ / [ÇÖZÜM]PALADİNS THİS GAME WAS NOT PROPERLY AUTHENTİCETED AT LAUNCH TİME HATASI

[ÇÖZÜM]PALADİNS THİS GAME WAS NOT PROPERLY AUTHENTİCETED AT LAUNCH TİME HATASI

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda ister Steam olsun ister Hi’rez üzerinden olsun hiç farketmez, Paladinsin açılışı sırasında karşılaştığımız bu hatanın çözümünü anlatacağız.

Oyunun forumunda Hi’rez tarafından önerilen çözüm: 

Eğer oyunu steam üzerinden oynuyorsanız. Aşağıdaki dizini takip edip “DefaultSystemSettings.ini” adlı dosyayı açıyorsunuz.

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Paladins\ChaosGame\Config klasörüne girip yukarıda bahsettiğim “DefaultSystemSettings.ini” dosyasını açıyorsunuz. Benzer isimde çok dosya var dikkat edin.

İni uzantılı dosyayı açtıktan sonra Ctrl + F diyerek “resx” kelimesini aratın. Ardından karşınıza şöyle bir ekran gelecek. (Çözünürlük değerleri sizde farklı olabilir,problem değil)

ResX=1280
ResY=720

Burada X ve Y değerlerini yer değiştiriyoruz. (Yani aşağıdaki gibi olacak.)

ResY=1280
ResX=720

Ardından kaydedip çıkıyoruz.

Eğer oyunu Hi’Rez üzerinden oynuyorsanız oyunun kurulu bulunduğu klasörü açıyoruz. Config klasörü içerisinde yer alan “DefaultSystemSettings.ini” belgesini açıp, ardından yukarıda bahsettiğim işlemin aynısını yapıyoruz.

Benim yaptığım çözüm;

 • Ayarlar ikonuna tıklıyoruz
 • Ardından açılan bölümde trouble shot bölümüne tıklıyoruz.
 • Açılan sorun giderme bölümünde sırasıyla restart service, validate/repair ve check for updates diyoruz. Daha sonra sorun giderme ekranını kapatıp oyunu açıyoruz.
  PALADİNS PS4 VE XBOX ONE İÇİN GELİYOR

Hatay ikinci kez aldım. İlk seferinde Hi’rezin forumunda dediği yöntemi uyguladığımda sorun çözülmüştü. Ancak ayarlarım yukarıdaki gibi olduğu halde tekrar hatayı aldım. Sonra sorun giderme bölümünde Allah ne verdiyse yardırdım. Şuan bende sıkıntı yok. Ancak deneyen arkadaşlardan biri ayrı ayrı deneyip kontrol ederek hangi işlemi yaptığımızda hata düzeliyor söylerse mutlu oluruz. Herkese iyi oyunlar

Bir önceki yazımız olan [ÇÖZÜM]PALADİNS "qt5webkitwidgets.dll" HATASI başlıklı makalemizde paladins qt5webkitwidgets.dll, paladins qt5webkitwidgets.dll çözüm ve paladins qt5webkitwidgets.dll hatası hakkında bilgiler verilmektedir.

18 Yorumlar

 1. Ben herşeyi yaptım steamdan oyunuyom olmadı nedense ? yardım edermisiniz?

 2. Teşekkürler

 3. eyvallah oldu

 4. Saol Allah Razı Olsun ilk yapışımıda düzeldi yine geldi yine sorun gidermeden yaptım yine oldu saol

 5. Bunu yapmamızın sebebi nedir Yaptıkdan sonra hata tamamen değişti dizin çalışmıyo

  • Bunun mantığı konusunda açıkcası benimde fikrim yok. Hatayı aldım oyunun kendi forumunda bu çözümü gördüm.. Ben yaptığımda düzelmişti. Sende ne gibi bir hata verdi ss atarmısın

   • kardeş bnde şöyle skntı oluyor hi rez kaldırıyorum sonra tekrardan kuruyorum fakat kurarken hata veriyor kurulmadı die hi rez kurulmuyor yani

   • Kardeşim kaldırıyoruz derken orada bahsettiğim uygulamayı çalıştırarak kaldırıyoruz. Sen direk o exe dosyasını siliyor olabilirmisin ?

 6. abi paladinse giriyorum ekranda uygunsuz mod yazısı cıkıyor çözünürlügü oyuna girmeden nereden değiştirebilirim

 7. Yaramadı işe kardeş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*