Anasayfa / OYUN / OYUN BUGLARI VE ÇÖZÜMLERİ / [ÇÖZÜM]PALADİNS EKRANDA KIRMIZI LEKE (KIRMIZI NOKTA) SORUNU

[ÇÖZÜM]PALADİNS EKRANDA KIRMIZI LEKE (KIRMIZI NOKTA) SORUNU

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Paladins oyununda görülen bu hatayı nasıl çözeceğimizi anlatacağız.

Hata yazılım kaynaklı olduğu için bilgisayarımızdaki bütün oyun bileşenlerini güncellemeniz gerekiyor.

Bu yazılımlar;

  • Ekran kartı sürücüsü
  • DirectX
  • Physx Sistem Yazılımı
  • .Net Framework

Ek olarak bilgisayarınızdaki Visual C++ redistributable paketlerinin eksiksiz olduğundan emin olun.

Hatayı ilk kez bugün mesaj atarak bize ulaşan bir arkadaşımız sayesinde öğrendim. Daha önce hiç duymadığım için oyunun kendi forumunda ve redditte Paladins sublarında biraz konuyu araştırdım. Benzer hatayı alan nadir de olsa başkaları da var. Hatta ekran kartını değiştirme seviyesine taşıyıp hatanın hala devam ettiğini söyleyenler var. Yani hatanın yazılım kaynaklı olduğu konusunda hemfikiriz arkadaşlar.

Yukarıda anlattığım işlemleri yapan ve bilgisayara format atan kişilerde hatanın çözüldüğünü duydum. Eğer yukarıda yer alan işlemleri yaptığınız halde hala çalışmıyorsa;

  1. Paladinsi silip yeniden yükleyin
  2. Hala devam ediyorsa sistem geri yükleme yaparak sisteminizi hatayı almadığınız bir önceki tarihe yada daha önceden oluşturduğunuz yedekleme noktasına taşıyın. (Burada şunu da ekleyim. Sisteminizin en stabil çalıştığı anda kendinize yedekleme noktası oluşturun. Sıkıntı olduğunuzda sistemi sürekli buraya taşırsınız.)
  3. Bunları yaptığınuz halde hala hatayı almaya devam ediyor veya en başından beri bu hatayı alıyorsanız son çare alarak bilgisayarınıza format atın arkadaşlar.

Not: Bilgisayarınızdaki oyun bileşenlerini manuel olarak güncelleyebileceğiniz gibi İobitin Driver Booster adlı ücretsiz programını da kullanabilirsiniz.

Evet arkadaşlar hatanın çözümü bulabildiğim bilgiler ışında bu şekilde. Umarım faydalı olmuştur. Herkese iyi oyunlar.

Bir önceki yazımız olan CS GO: PİNG DÜŞÜRME TAKTİKLERİ başlıklı makalemizde cs go ping düşürme, cs go ping düşürme 2017 ve cs go ping düşürme kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*