Anasayfa / OYUN / Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book Senaryo, Oynanış ve Çıkış Tarihi

Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book Senaryo, Oynanış ve Çıkış Tarihi

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Atelier oyunlarının 7 Şubat 2017 yılında çıkış yapacak olan Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Atelier Sophie, Gust alı japon bir şirket tarafından geliştirilen rol yapma oyunudur. Oyunun adından da anlaşıldığı üzere karakterimiz maddeleri ayrıştırarak onlar ile yeni maddeler üretebilen bir simyagerdir.

Açık dünya temalı olan oyunumuzda karakterimiz ile ana görevleri takip ederken bir diğer yandan çevremizde yer alan yan görevler ile simyagerliğimizi geliştirebiliyor ve yeni tarifler öğrenebiliyoruz. Ayrıca yaptığımız bu yan görevlerde daha sonradan işimize yarayacak olan nadir kaynakları da edinebiliyoruz.

Ayrıca yan görevlerin yapılması ve oyun haritasının açılması asıl senaryoya da etki ediyor. Eğer bir üst kurguya geçmek istiyorsanız yan görevlerin bir kısmını yapmış olmalı ve karakterinizi bir miktar geliştirmiş olmalısınız yoksa ana görev sistemi askıya alınıyor.

Oyunda simyagerlik sistemi tamamen sizin kontrolünüze bırakılmış değil. Yani sahip olduğunuz maddeyi istediğiniz gibi ayrıştırıp istediğiniz gibi birleştiremiyorsunuz. Bir nevi puzzle sistemi var. Her madde ayrıştığında belli özleri veriyor ve yeni madde oluşturmak istediğinizde ise sizden istenilen farklı çeşitlerdeki özlere yeteri miktarda sahip olmanız gerekiyor.

Oyunun bir diğer ilgi çekici özelliklerinden birisi ise oyunda yer alan sıradışı zaman döngüsü. Oyunda klasik açık dünya temalı oyunlarından farklı olarak sadece gece-gündüz ve hava durumu şeklinde değil. Aynı zamanda hafta içi ve haftasonu şeklinde de bir ayrıma da gidilmiş. Bu genel mekanikler oyunda çizelgesine önemli ölçüde etki ediyor. Hafta içi yapabileceğiniz bazı şeyleri hafta sonu yapamıyorsunuz.

Oyunun senaryosuna gelirsek, oyunun ana kahramanı Sophie Neuenmuller’in, Kirchen Bell’in eteklerinde bir atölye çalışan, henüz tecrübesiz bir simyagerdir. Sophie, içinde sadece simya kullanımına dair anektodlar içeren, Plachta adında mistik bir konuşma kitabı keşfeder. Boş bir referans kitabı olan Plachta, metninin sayfalarını oluşturan anıların neredeyse tamamını unutulmuştur. Sophie kendi deneyimleri ile bu boş sayfaları doldurmaya çalışmaktadır.

Sophie, yakın arkadaşları bir yandan Monika Ellmenreich ve Oskar Behlmer’in yardımıyla Plachta’nın anılarını restore ederken diğer bir yandan büyük bir simya uzmanı olması için Sophie’ye yardım etmektedir. Hikaye başlangıçta kasaba kasaba dolaşana ve arkadaşlıklar kuran bu sevimli grubun hikayesini anlatsa da, ilerde gerçekleşecek olan ve tüm dünyayı etkisi altına alacak olan savaşın işaretlerini de vermektedir. Sophie ise bu savaşın tam ortasında yer almaktadır.

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan oyuna ait resmi fragmanı da izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan GTA SAN ANDREAS HİLELERİ (ŞİFRELER) başlıklı makalemizde gta 2 hileleri, gta sa şifreler ve gta san andreas bilinmeyen hileler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*