Anasayfa / OYUN / SİSTEM GEREKSİNİMLERİ / ASSASSİN’S CREED V:UNİTY SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

ASSASSİN’S CREED V:UNİTY SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Assassin’s Creed serisinin yedinci oyunu olan Untiy için gereken sistem gereksinimlerini tanıtacağız.

Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından piyasaya sürülen oyun açık dünya temalı üçüncü şahıs oyunudur. Oyunda gizlilik teması ağır basmaktadır.

Oyunun mekanikleri önceki oyunlar ile benzerlik göstermektedir. Ancak beşinci oyun ile başlayan ve Black Frag’ta ön plana çıkan gemicilik/deniz üstü mekanikler daha azdır. Oyunun mekanikleri Ubisoftun önceki oyunlarından Prince of Persia serisi ile benzerlik göstermektedir.

Oyunun senaryosu 1789 yılında Fransa’da geçmekte ve Fransız ihtilali dönemini konu almaktadır. Dönemin şartlarını düşünürsek karakterimiz tam bir kaos ve terörün içinde yer almakta ve halkın yanında asiller ile mücadele etmektedir. Ana karakterimiz olan Arno Tapınakçılar arasında yer alan François De La Serre tarafından eğilmiş yetenekli bir suikastçidir. François De La Serre’nin başka bir tapınakçı tarafından öldürülmesi üzerine Arno suikastçilere katılır.

Unity seri içindeki en büyük haritaya sahip olan oyundur. Oyunda bir çok ana görev ve yan görev vardır. Oyuncuların daha fazla zevk almasını sağlamak amacıyla senaryo dışı aktivitiler artırılmıştır. Oyunda co-op desteği yer almaktadır. Yan görevler birden fazla oyuncu tarafından birlikte yapılabilmektedir.

  CRACKDOWN 3 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Npc’ler yasa dışı olaylar gerçekleştirebilmektedir. Oyuncular isterse bunlara müdahele ederek insanlara yardım edebilir. Ayrıca oyunda “Gizemli Cinayetler” adlı görevler de bulunmaktadır. Oyuncular ipuçlarını takip ederek bu cinayetleri çözebilmekte ve katili bulduğunda ise yeni bir silah ile ödüllendirilmektedir.

Oyuncular karakterlerini özelleştirebilmektedir. Her oyuncu karakterini gizlilik, dövüş ve navigasyon olmak üzere üç farklı talent’den birini seçerek bu yönde geliştirebilir. Her yeteneğin sağladığı avantajlar ve dezavantajlar vardır.

Oyun hakkında çeşitli platformlarda yapılan yorumlar çoğunlukla olumludur. Grafikleri ve atmosferi bir çok oyuncu tarafından övülmüştür. Ancak oyundaki optimizasyon sorunları nedeniyle yaşanan fps düşmeleri nedeniyle bir o kadar da eleştirilmiştir.

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan fragmanı izleyebilirsiniz.

 

ASSASSİN’S CREED IV: UNİTY SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci Core i5-2500K 3.3GHz Core i7-3770 4-Core 3.4GHz
Amd İşlemci Phenom II X4 940
FX-8350
NVİDİA Ekran Kartı GeForce GTX 680 GeForce GTX 780
AMD Ekran Kartı Radeon HD 7970
Radeon R9 290X
RAM 6 GB 8 GB
İşletim Sistemi Win Xp 32 Win 7 (64)
DirectX DirectX 11 DirectX 11
Saklama Alanı 50 GB 50 GB
  BATTALİON 1944 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Evet arkadaşlar oyun için gereken sistem gereksinimleri bu şekilde. Kafanıza takılan yada merak ettiğiniz bir şey olursa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Bir önceki yazımız olan RESIDENT EVİL 2 REMAKE SİSTEM GEREKSİNİMLERİ başlıklı makalemizde re2, re2 sistem gereksinimleri ve resident evil 2 için bilgisayar özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Yorumlar

  1. 2.40 ghz amd radeon hd win 10 8 gb ram 64 bit kaldırırmı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*