Anasayfa / OYUN / SİSTEM GEREKSİNİMLERİ / ASSASSİN’S CREED REVELATİONS SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

ASSASSİN’S CREED REVELATİONS SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Assassins Creed serisinin dördüncü oyunu olan Revelations için gereken minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini tanıtacağız.

Ubisoft tarafından geliştirilen oyun açık dünya temalı üçüncü şahıs oyunudur. Oyunda gizlilik teması ağır basmaktadır. Oyun mekanikleri Ubisoftun önceki oyunlarından Prince of Persia serisi ile benzer mekaniklere sahiptir. Oyunda co-op (çoklu oyuncu) desteği yer almaktadır. Revelations ile birlikte hook blade silahı da gelen yenilikler arasındadır. (Bu yetenek gelişmiş askerleri kolaylıkla alt etmenizi sağlar.)

Oyunun senaryosu serinin üçüncü oyunu olan Brootherhood oyununda yaşananların devamını konu almaktadır. Roma’da yaşanan olayları ve atası Ezio‘nun geçmişine tanıklık eden Desmond Animus ağı içerisinde iken komaya girer.

Gözlerini açtığında Animus içerisindeki Black Room adlı bir odada olduğunu fark eder. Burada kendisinden önceki Animus ağına bağlanan kişi olan denek 16 ile karşılaşır. Denek 16 ona Animus ağında kalması gerektiğini ve zihnini toparlayabilmesi için atalarının anılarına bakmaya devam etmesi gerektiğini söyler. Bunun üzerine Desmond tekrar atası Ezionun anılarına bakmaya başlar.

  ASSASSİN'S CREED SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Serinin yeni oyunu Romadan uzakta İstanbul’da geçmektedir. Oyun içerisinde serinin önceki oyunlarında olduğu gibi Kanuni Sultan Süleyman, Piri Reis gibi tarihi şahsiyetler yer almaktadır.

Oyun arayüzü oyunculara kolaylık sağlayacak şekilde yeniden düzenlenmiştir. Genel hatları ile baktığımız zaman önceki oyun ile arası çok fazla yenilik yoktur.

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan fragmanı izleyebilirsiniz.

 

ASSASSİN’S CREED REVELATİONS SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci Core 2 Duo E4300 1.8GHz Core 2 Duo E6700 2.66GHz
Amd İşlemci Athlon 64 X2 Dual Core 4600+
Athlon 64 X2 Dual Core 6000+
NVİDİA Ekran Kartı GeForce 7600 GT 256MB GeForce GTS 250
AMD Ekran Kartı Radeon X800 GT
Radeon HD 5670 512MB
RAM 1.5 GB 4 GB
İşletim Sistemi Win Xp 32 Win Xp 32
DirectX DirectX 9 DirectX 9
Saklama Alanı 12 GB 12 GB

Evet arkadaşlar oyun için gereken sistem gereksinimleri bu şekilde. Kafanıza takılan yada merak ettiğiniz bir şey olursa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

  TOM CLANCY'S THE DIVISION SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Bir önceki yazımız olan RESIDENT EVİL 2 REMAKE SİSTEM GEREKSİNİMLERİ başlıklı makalemizde re2, re2 sistem gereksinimleri ve resident evil 2 için bilgisayar özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*