Anasayfa / GENEL / ASPHALT XTREME İNCELEME

ASPHALT XTREME İNCELEME

Asphalt Xtreme incelemesi

asphalt xtreme

Herkese merhabalar. Bugün ki incelememiz Game Loft firmasının piyasaya sunmuş olduğu Asphalt Xtreme.Yakın zaman önce sevenleri ile buluşan oyunu oynadık ve ilk izlenimlerimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Game Loft’ un araba kategorisinde çıkartmış olduğu oyunları yıllardır biliyoruz. Kalite ve efekt konusunda gayet başarılı bulduğumuz firmanın bir önceki oyunu olan Asphalt:8 Airbone yarış severlerin kalbinde taht kurmuştu desek abartmış olmayız. Piyasaya yeni çıkan Xtreme sizlere yarış oyunları hakkında tüm bildiklerinizi unutturacak nitelikte.

Öncelikle bahsetmek istediğim konu oyunun performansı.
ggmyfriend.com olarak sizler için Iphone7 ve Samsung Galaxy Note 5’te test ettik. Yaklaşık yarım saat test amaçlı oynadığımız oyunda bahsi geçen cihazların hiç birinde en ufak sıkıntı yaşamadık. Başka cihazlarda oynayan arkadaşlardan aldığımız bilgilere göre oyunun menü kısmında donmalar yapabiliyormuş. Onun dışında herhangi bir aksilik bulunmamakta.

Oyunun grafiklerinden bahsedecek olursak Airbone oyunundaki grafik kalitesiyle bizlerin çıtaları yükseltmemizi sağlayan firma hayal kırıklığına uğratmayarak daha iyi grafiklerle karşımıza çıkıyor. Araçların geometrileri, oyun haritası en üst düzeyde detaylandırılmış. Kısaca grafik konusu bizleri kesinlikle hayrette bıraktı. Şimdiden çok teşekkür ediyoruz.

asphalt xtreme inceleme

Oyun kontrollerini incelememizden bahsetmek istersek eğer ilk aşamada sanki bir sıkıntı varmış, araç dönmüyormuş ya da hantalmış gibi hissiyatlar verse de bunun sebebi aslında oyunun gerçekçi olması. Süratli 4×4 bir rally arabasının öylesine engebeli arazide otoban edasıyla dönmesini beklemek çok ta doğru olmaz sanıyoruz. Bahsettiğimiz konu oyuna simülasyon niteliği de kazandırmakta. Ayrıca kişiselleştirme alanında da bizlere seçenek sunan firma bizleri oldukça memnun eden bir özellik koymuş oyuna. Çoğu oyunda kontrol düğmeleri ekranda sabit ve herhangi başka yere koyma imkânımız bulunmamakta. Ancak Asphalt Xtreme bizlere oldukça güzel kişiselleştirme imkânı sağlıyor. Oyunda kontrolleri verimli kullanmak adına yararı olan bu özellikte kontrol düğmeleri olan gaz, fren ve nitro’nun yerini istediğiniz gibi ayarlayabiliyor olmanız.

Sonuca bağlamadan önce sizlerin merakla beklediği konu olarak düşündüğüm oyun içi satın almak başlığına da biraz değinmek isteriz.
Piyasada mevcut oyunlar içerisinde devam eden satın almayı zorunlu kılma furyasına sinirlenen bir tek biz değilizdir herhalde. Satın almadığımız takdirde bir süre sonra tıkanan oyunla giden emeğimize yazık. Asphalt Xtreme’de  de piyasadaki bir çok oyun gibi oyun içi satın alma mevcut ancak bunu bize dayatmıyor. Alırsan hızlı ilerliyorsun oyun basamaklarını ancak şuan için satın almazsanız da sizlere herhangi bir kısıtlama getirmemekte.

İncelemeyi noktalarken genel bir değerlendirme yapalım.
Oyun grafikleriyle ve kontrol kişiselleştirme imkânıyla bizi hayli memnun etti. Oyun içi satın alma konusunda da sizleri üzmeyecek. Sizlerin de görüşlerini almak isteriz. Dilerseniz oyunu indirip deneyimleyerek yorum olarak bizlere ulaştırabilirsiniz.

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan resmi fragmanı izleyebilirsiniz.

Bir başka incelemede görüşmek üzere. Hoşcakalın , İyi oyunlar.

Bir önceki yazımız olan BATTLEFİELD HİLE KOMUTLARI başlıklı makalemizde battlefield 4 hileleri, battlefield hileleri ve battlefield oyun hilesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*