Anasayfa / HABERLER / 2016 KASIM AYINDA ÇIKAN OYUNLAR[XBOX ONE, PS4, PC, VR]

2016 KASIM AYINDA ÇIKAN OYUNLAR[XBOX ONE, PS4, PC, VR]

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda 2016 yılının Kasım ayında çıkış yapan ve yapacak olan oyunlarını tanıtacağız. CoD,  Dishonored 2 ve Watch Dogs 2 gibi popüler bir çok oyunun da yer aldığı aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

CALL OF DUTY: İNFİNİTE WARFARE

4 Kasım 2016 tarihinde çıkış yapacak olan oyun severleri tarafından çokça eleştirilmiş. Tanıtım fragmanı youtube üzerinde en fazla dislike alan 2. fragman olarak tarihe geçmişti. Oyunun hem klasik CoD oyunlarına has olan özelliklerini gittikçe kaybetmesi, bilim kurgu oyunu haline dönüşmesi hemde fiyatının çok yüksek olması bunun başlıca etkenlerinden biri.

Güzel yani ise Modern Warfare ye gelen Remastered olmuştu. Ancak onunda asıl oyun olan İnfinite Warfare ile birlikte satışa sunulması, İnfinite warfare kurulu olmadığı takdirde Modern Warfare’nin kurulamaycağının açıklanması yine severlerini şoke etti.

Oyunda Adwanced Warfare‘deki mekaniklere sahibiz. Her ne kadar sevilmese de oynanış yönünden bir çok kolaylık sağladığı da bir gerçek. Senaryo’da ise gelecekten gelen Settlement Defense adlı bizi yok etmek isteyen bir örgüt ile mücadele ediyoruz.

DİSHONORED 2

İlk oyunu ile oldukça sevilen Dishonored, ki bunda Bethesta’nın pay çok büyük (Hangi oyuna el atsalar mükemmel bir iş çıkarıyorlar) devam oyunu ile tekrar karşımızda. İlk oyunda koruyuculuğunu yaptığımız Emily karakterini oynayacağız. Ve yine ilk oyunda olduğu gibi bir takım özel güçlerimiz var.

  Androin Oyun Star Wars Commander V4.8.0.9512

11 Kasım 2016 tarihinde çıkacak olan oyun, önceki oyundaki mekaniklere sahip olacak (tabi bir kaç değişiklik var), Yine gölgeye dönüşebileceğiz, ve yine uzak mesafelerde “Far reach” ile sıçrayışlar yapabileceğiz.

Oyunda Emily ile Corvo karakteri arasında seçim yapabiliyoruz ancak bunun için oyunun başındaki ilk bölümde Emily ile geçmemiz gereken bir kısım var. Ardından karakterler arasında geçiş mümkün olacak. Oyunu tamamlama yönünden bir kaç farklı yol var, mesela hiç bir düşmanı öldürmeden oyunu tamamlayabiliyorsunuz. Bu noktada size senaryo içi açık kapı bırakıyor. (Witcher 3 ile kıyaslanamaz ancak yeni oyunlarda böyle oynanışlar artırılmalı diye düşünüyorum)

Senaryoda ise Dunwall salgını üzerinden 15 yıl geçmiş, (Emily büyümüş kocaman kız olmuş) Diğer dünyadan gelenler otoritesini artırmıştır. Prensesimiz ise kanun kaçağı haline gelmiş, Corvonun da etkisiyle bir suikastçi olmuştur. Amacımız ise kaybettiğimiz tahtımızı ve ünvanımızı geri almak.

WATCH DOGS 2

PS4 ve Xbox One için 15 Kasımda, PC için ise 29 Kasım tarihinde çıkış yapacak. Ubisoft tarafından çıkarılan (Ubisofta karşı oyun dünyasında her ne kadar “beceriksiz” gözüyle bakılsa da) Watch Dogs serisi ilk oyunuyla adeta Ubisoft’un daha ölmediğini hatırlattı. Gerçekten güzel bir senaryoya, karakterlere ve grafiklere sahip olan oyun, devam oyunu ile tam gaz devam ediyor.

  Androin Oyun Star Wars Commander V4.8.0.9512

İlk oyunda intikam peşinde koşan Aiden Pearce karakterin oynuyorduk bu oyunda ise işlemediği bir suç yüzünden aranan Marcus Holloway adlı karakteri oynayacağız.

Oyun mekanikleri ilk oyundakilere benzer olacak. 3. kişinin bakış açısı ile oynanacak ve açık dünya temalı olacak. Yine ilk oyunda olduğu gibi gizlilik temalı olacak. Ancak burada kişiye oynanış açısından bir takım olanaklar sunuyor. İster bölümleri sadece hack yaparak geçebilir isterse de düşmanlarınızın üzerinde saldırabilirsiniz. Saldırı için karakterimizin yakı menzilde kullandığı bıçak ve thunderball adlı bir takım silahları var. Ancak saldırgan hareketlerde bulunursanız, peşinize polis düşebiliyor.

Oyun zorluk yönünden daha zor ve daha kapsamlı olacak. Önceki oyunda sevilmesine karşılık oyunun çok kolay olması ve görevlerin azlığından dolayı çok eleştirilmişti. Watch Dogs 2 ilk oyuna göre daha zor ve daha uzun olacak.

2016 KASIM AYINDA ÇIKACAK OLAN TÜM OYUNLAR

OYUNLAR Platform ÇIKIŞ TARİHİ
Owlboy PC Kasım 1
Root Letter PS4, PS Vita Kasım 1
Seraph Xbox One, PS4, PC Kasım 1
Super Dungeon Bros. Xbox One, PS4, PC Kasım 1
Call of Duty: Infinite Warfare Xbox One, PS4, PC Kasım 4
Football Manager 2017 PC Kasım 4
Mario Party Star Rush 3DS Kasım 4
Sword Art Online: Hollow Realization PS4, Vita Kasım 4
Eagle Flight PlayStation VR Kasım 8
Harvest Moon: Skytree Village 3DS Kasım 8
Robinson: The Journey PlayStation VR Kasım 8
PlayStation 4 Pro PS4 Kasım 10
Tyranny PC Kasım 10
Dishonored 2 Xbox One, PS4, PC Kasım 11
Silence PC Kasım 11
Overcooked Gourmet Edition Xbox One, PS4 Kasım 15
Watch Dogs 2 Xbox One, PS4 Kasım 15
The Walking Dead: The Telltale Series – A New Frontier Episode 1 Xbox One, Xbox 360, PS4, PS4, pX Kasım 15
Assassin’s Creed: Ezio Collection Xbox One, PS4 Kasım 17
Planet Coaster PC Kasım 17
Pokemon Sun / Moon 3DS Kasım 18
Killing Floor 2 PS4, PC Kasım 18
The Amnesia Collection PS4 Kasım 22
We Sing Xbox One, PS4 Kasım 22
Darksiders: Warmastered Edition Xbox One, PS4 Kasım 29
Final Fantasy XV Xbox One, PS4 Kasım 29
The Crew: Calling All Units Xbox One, PS4, PC Kasım 29
Watch Dogs 2 PC Kasım 29
  Androin Oyun Star Wars Commander V4.8.0.9512

Bir önceki yazımız olan BATTLEFİELD HİLE KOMUTLARI başlıklı makalemizde battlefield 4 hileleri, battlefield hileleri ve battlefield oyun hilesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*