GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Cumartesi , 20 Temmuz 2019
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / Windows 10’da Yönetici Şifresi Nasıl Sıfırlanır ?

Windows 10’da Yönetici Şifresi Nasıl Sıfırlanır ?

Sponsor Reklam

Her bilgisayarda yönetici olarak adlandırılan nihai patron olan bir kullanıcı vardır. Yöneticinin Windows 10 şifresini unutmak büyük bir problem olabilir. Windows 10 yönetici şifreniz hakkında bilmeniz gerekenler ve kaybederseniz yapacağınız hususunda bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Windows 10 Yöneticisi

Bir yönetici gerçekten benzer bir bilgisayar, sorumlu sadece kişidir önceki sürümleri arasındadır.  Herhangi bir Windows 10 cihazı yönetici hesapları ve standart hesaplar oluşturmanıza izin verecektir. Standart hesaplar, kullanıcıların cihaz ve yazılımlarını maddi olarak değiştirmeden kullanmalarına izin verirken, yönetici hesapları bilgisayarınızda ve işlevlerinde büyük olasılıkla büyük değişiklikler yapmanızı sağlar.

Kişisel bir cihaz için, genellikle bir yönetici hesabı alan bilgisayarı kuran kişidir. Bir işletme cihazı için bu, şirketinizin kurumsal tasarımına bağlı olarak genellikle BT departmanındaki veya bilgisayarın ait olduğu bölüm başkanıdır. Standart bir hesapta bulunan bir kişinin yapmasına açıkça izin verilmeyen bir şeyi yapmayı denerse, göreve bağlı olarak ya tamamen yapılmaması engellenir veya yönetici şifresi istemek zorunda kalırlar.

Bilgisayarınıza bir e-posta adresi kullanarak giriş yaparsanız, bu bir Microsoft hesabı kullandığınız anlamına gelir. Skype, Hotmail veya başka bir Microsoft web servisini kullanıyor ve kullanıcı adınızla aynı e-posta adresini kullanıyorsanız, bu hizmetler için şifreniz muhtemelen bilgisayarınızın kilidini de açar.

Windows 10 Yönetici olduğunuzu kontrol edin

Yönetici olup olmadığınızı belirlemek için, Başlat menüsünü açmak için Windows Tuşu’na basın veya Windows simgesini seçin, ardından Ayarları açmak için dişli simgesini seçin .

Sponsor Reklamlar

Hesaplar’ı seçin .

Adınız ve e-postanızın altında Yönetici veya Standart yazacaktır.

Windows 10 Yönetici Şifresini Unuttuysanız

Yöneticiyseniz, şifreyi alabilmeniz veya sıfırlayabilmenizin birkaç yolu vardır

  • Eğer bir parola sıfırlama diskiniz varsa işiniz çok kolaydır. Kendi yönetici şifresini sıfırlamak için kullanabilirsiniz. Sadece cihazı bağlayın ve talimatları izleyin.
  • Birkaç tahminde bulun. Kişisel şifreler oluşturmak için aynı kelimeleri ve fikirleri kullanmak mutlaka büyük bir şifre güvenliği olmasa da, hepimiz yapıyoruz. Cihazlarınızda kullandığınız ortak bir kişisel şifre varsa, deneyin ve çalışıp çalışmadığını görün.
  • Windows 10 şifrenizi sıfırlayın. Herhangi bir kişisel Windows 10 aygıtının kilit / ana ekranında, Parolanızı mı unuttunuz? . Ardından, bazı güvenlik sorularının cevaplarını veya telefonunuza bir doğrulama kodu attığınız gibi diğer doğrulama adımlarını girmeniz istenir.
  • Standart bir hesabınız varsa, bilgisayarı kim ayarladıysa, size Yönetici ayrıcalıklarını vermesini isteyebilirsiniz. Bu ayarlarda yapılabilir. Bilgisayarı kuran kişi, ikinci el bir cihaz satın aldıysanız, erişilemiyorsa, Windows 10’un yeni bir sürümünü de yükleyebilirsiniz ; bu, kurulum sırasında kendinize yönetici olmanızı sağlar.
Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Flash Bellek Kurtarma 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.