GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Pazartesi , 2 Ağustos 2021
Anasayfa / TEKNOLOJİ / Windows 10 Etkinleştirme 2020

Windows 10 Etkinleştirme 2020

Sponsor Reklam

Windows 10’u etkinleştirme adımlarını bu yazımızda ele alacağız. 2020’in en güncel bilgileri ile karşınızda tüm detayları ile etkinleştirme rehberi ve detaylar… İlk olarak Windows 10 etkinleştirmesi nasıl yapılır ? Windows 10 nasıl ücretsiz indirilir ? Windows 10 lisans kodu nereye girilir ? gibi soruların bize sıklıkla geldiğini biliyoruz. Bu soru kalıpları çerçevesinde tüm bildiklerimizi anlatalım.

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Windows 10 işletim sistemini nasıl aktifleştireceğinizi anlatacağız. Ancak öncelikle bilmeniz gerekir ki Windows 10’u kullanabilmeniz için etkinleştirmeniz kesinlikle şart değildir. Microsoft bu noktada kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlar. Lisanssız sürümü istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Sadece bir kaç özelleştirme seçenekleri konusunda size kısıtlamalar getirir. Örneğin arka plan resmini değiştiremezsiniz.

Windows 10’u ücretsiz olarak nasıl edinebiliriz ? Bunun için illegal bir arama yapmanıza hiç gerek yok. Microsoft yine hiç bir ücret talep etmeden indirmenize olanak sağlamaktadır. Aşağıda yer alan indirme linki üzerinden Microsoft mağazasına uğrayarak Windows 10’u indirebilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Microsoft Software Windows 10

Yine de Windowsumuzu aktifleştirmek istiyoruz ne yapacağız ? Windows 10 kullanırken iki farklı şekilde aktifleştirme sorunu ortaya çıkmaktadır. Birincisi önceki versiyonlardan güncelleme yolu ile ikincisi ise sıfırdan windows 10 kurulumunda ortaya çıkmaktadır.

Windows 7,8, 8.1 sahibi iseniz ve işletim sisteminizi Windows 10 yükseltirseniz mevcut ürün anahtarınız geçerliliğini kaybeder. Windows 10 için ayrı bir etkinleştirme anahtarı girmeniz gerekmektedir. (Produce Key)

Peki mevcut işletim sisteminize bağlı olan yeni ürün anahtarını nasıl elde edeceğiz ? Bunun için ProduKey veya The Ultimate PID Checker gibi 3. parti yazılımları kullanabilirsiniz. Bu yazılımlar sizin için genel bir Windows 10 ürün anahtarı sağlar.

İkincisi ise sıfırdan bir windows 10 kurdunuz ve aktifleştirmek istiyorsunuz. Eğer lisanslı bir Windows 10 satın aldıysanız format sırasında sizden istenilen lisans kodunu (ürün anahtarı-produce key) girmenize dahi gerek yoktur. İnternet bağlantısı sağlandığı anda kendi otomatik olarak etkinleşecektir.

Eğer lisanssız sürüm kullanıyorsanız öncelikle Microsoft Storeden bir windows 10 ürün anahtarı satın alabilir ve bunu Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik kısmında yer alan “Etkinleştirme” kısmında girebilirsiniz. Saniyeler içinde Windowsunuz aktifleşecektir.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan [ÇÖZÜM] WİNDOWS 7 UPDATE TAKILMA SORUNU başlıklı makalemizde windows 7 güncelleme yapmıyor, windows 7 update etmiyor ve windows 7 update fix hakkında bilgiler verilmektedir.

3 Yorumlar

  1. uzun zamandır arıyordum hocam emeğine sağlık

  2. windows ürün etkinleştirme anahtarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.