GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / VPN Kullanmak İçin 3 Neden

VPN Kullanmak İçin 3 Neden

Sponsor Reklam

VPN’i arkadaşlarınızdan duymuş veya iş yerinde karşılaşmış olabilirsiniz. Hassas verilerin güvenliğini sağlamak için genellikle büyük şirketlerde, BT şirketlerinde, eğitim kurumlarında ve devlet kurumlarında kullanılır.

Bununla birlikte, yalnızca tüzel kişilikler onu kullanmaktan faydalanamazlar. Bir VPN’in nasıl çalıştığını ve ne işe yaradığını öğrenmek, günlük İnternet deneyiminizi önemli ölçüde iyileştirebilir. Öyleyse, bugün neden bir VPN kullanmanız gerektiği ve en iyi VPN sağlayıcıları arasından nasıl seçim yapabileceğiniz hakkında konuşacağız .

Özel İnternet Bağlantısı ve Veri Şifreleme

Bir VPN , halka açık Wi-Fi kullanarak internette gezinmek isteyenler için önemli bir araçtır. Sıcak noktalar çok popülerdir, çünkü ücretsiz Internet erişimi sağlarlar, ancak aynı zamanda, iyi korunmazlar ve tüm özel verilerinize bir bilgisayar korsanı veya bilgisayar korsanlığı uygulamalarını kullanmayı öğrenen herhangi bir ortalama kişi tarafından kolayca erişilebilir. Girişler, şifreler, hatta kredi kartınızın numarası bile önemli şeyler siz fark etmeden kolayca çalınabilir.

Bir VPN ne yapar? Cihazınızın IP adresini değiştirmek, korsanların oturumunuzu tanımlamasını ve ona erişmesini neredeyse imkansız hale getirir mi?

Tarihinizi bilgisayar korsanlarına karşı korumak için şifreleyin

VPN kullanmanın bir diğer önemli özelliği de internet aktivitenizin gizlenmiş olmasıdır. Özellikle web sitelerinin ve Google’ın size alakalı reklamları ve içeriği göstermek için çevrimiçi yaptıklarınız hakkında bilgi topladığını biliyor musunuz ? Bazı ürünler için arama yaparsanız daha sonra onlar için reklamlar göreceğinizi hiç fark ettiniz mi? Bir VPN kullanarak, internette yaptığınız veya aradığınız her şey sizinkinden başkasının işi değildir.

Biletlerde ve Hizmetlerde Tasarruf Edin
Şaşırtıcı gelebilir, ancak uygulamaların ve hizmetlerin fiyatları bulunduğunuz yere bağlı olarak değişebilir. Örneğin, bir gezginseniz IP adresinizi değiştirmek uçak biletlerinde 2000 $ ‘a, araba kiralamalarda 400 $’ a kadar tasarruf sağlayabilir. Bu nedenle, seyahatinizi planlarken, en iyi fiyatları nereden alabileceğinizi görmek için farklı yerlerle uğraşın.

Ancak bir VPN sadece gezginler için mükemmel değildir. Eğer büyük bir spor tutkunuysanız, kesinlikle şampiyonluğu sınırlı bir süre boyunca ücretsiz olarak izlemenizi sağlayan web sitelerini kullanırsınız. Daha sonra, izlemeye devam etmek istiyorsanız, ödemek zorunda kalacaksınız. Tek bir spor kanalının aboneliği için ödeme yapmak yerine, iyi bir VPN hizmeti için ödeme yapmak ve böylece birden fazla kanaldaki sınırlamaları aşmak daha iyidir.

Coğrafi Kısıtlı Uygulamalara ve İçeriğe Erişim

Belirli bir ülke / bölge dışından kullanıcılarla kısıtlanan birçok uygulama, web sitesi ve içerik vardır. Örneğin, Spotify Avrupa, Asya ve Pasifik’te sınırlı bir mevcudiyete sahiptir. Simpsonların büyük bir hayranıysanız, coğrafi kısıtlama nedeniyle Fox’taki bölümleri izlemekte sorun yaşayabilirsiniz. Bazı e-Kitaplar veya müzik ülkenizde indirilemeyebilir. Liste uzayıp gidiyor.

Bir VPN’nin yardımıyla, web sitesinde web sitesinin kısıtlaması olmayan ülkeden gezinebilir ve istediğiniz içerik ve uygulamaların keyfini çıkarabilirsiniz.

Bir VPN’den yararlanmak için nelere dikkat edilmeli?

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli hizmetler var. Bazıları ücretsiz, bazıları ise ödemek zorunda. Bazıları gerçekten güvenli Internet bağlantısı sağlarken, bazıları güvenilmez. En iyi VPN sağlayıcısını nasıl seçersiniz?

Sponsor Reklamlar

  • Değerlendirmeleri Kontrol Et : İlk önce, orada olan popüler hizmetler için derecelendirme ve incelemelere göz atın. Sağlayıcıdan ne bekleyeceğinizi, ne gibi problemlerin ortaya çıkabileceğini, ne düzeyde destek sağlanabileceğini vb. Öğreneceksiniz.
  • Ücretsiz ve Ücretli Hizmet Arasında Karar Verin : VPN sağlayıcısı olmak, ucuz olmayan bir grup sunucuyu çalıştırmak zorunda olduğunuz anlamına gelir. Hizmetini ücretsiz sunan bir sağlayıcı varsa, şu soruyu sorabilirsiniz: “Bunu nasıl karşılayacaklar?” Orada bir avuç ücretsiz hizmet var, ancak çok azı güvenilir. Mobil uygulamalar için ücretsiz servislerin çoğu, geçiminizi sağlamak için reklam göstermenizi sağlar. Ya da daha da kötüsü, verileri üçüncü taraflara satıyor olabilir ve böylece işi yönetebilirlerdi. Son olarak, ücretsiz hizmetler, sağlanan özellikler ve desteklerde genellikle sınırlıdır.
  • İnternette dolaşmak : Çoğu ticari VPN uygulaması ekonomiktir, bu yüzden ayda 5-10 $ ödemeniz önerilir. Buna karşılık, uygulamanın kesinlikle çok daha iyi hizmet ve performans elde edersiniz.
  • Kaç Sunucu Veya Ülkenin Bulunduğunu Öğrenin: Daha fazla ülke arasından daha iyisini seçebilirsiniz! Örneğin, sağlayıcınız bulunduğunuz yerin yakınında çok sayıda sunucuya sahipse, bu, İnternet bağlantısının hızının sınırlı ve daha uzak konumlara sahip sağlayıcıya kıyasla daha hızlı olacağı anlamına gelir.
  • Sağlayıcının Kullandığı Protokolü Öğrenin : Güvenlik ve gizlilik çok önemlidir. Sonuçta, bu yüzden bir VPN kullanmaya karar verdiniz. Yaygın olarak kullanılan dört VPN protokolü vardır:

IPSec ve L2TP : Genellikle güvenlik için birlikte eşleştirilir. PPTP’den daha yavaş fakat veri güvenliği açısından çok daha güvenilir.

PPTP : Orijinal olarak Windows 96 için geliştirilmiştir ve bu gün hala kullanılmaktadır. Hızlı, ancak yeterince güvenli değil.

SSL ve TLS : TLS, SSL’nin güncellenmiş bir sürümüdür. Çok sık kullanılan, yüksek düzeyde veri şifreleme sunar.

OpenVPN : Çok hızlı değil, güvenli ve özelleştirilebilir protokol.

Oldukça eski ve savunmasız olduğu için PPTO’dan uzak durmak en iyisidir. Gerisi güvenlik açısından iyi bir seçimdir, ancak farklı İnternet hızları sunuyorlar.

Hız İçin Çeşitli Servisleri Test Edin

Bir VPN kullanırken, İnternet hızının çok daha düşük olabileceğini fark edeceksiniz. Bu kaçınılmazdır, çünkü yapılması ve şifrelenmesi / şifrelenmesi için ekstra mesafe vardır. Sağlayıcı seçiminizi daralttıktan sonra, sorunun hangisinin en iyi şekilde ele alındığını görmek için her bir hizmetten bazı denemeler yapın.

VPN kullanmak yasal mı?

VPN hakkında daha fazla bilgi edindikçe, yasadışı bir şey yapmak üzereymiş gibi görünebilirsiniz. Ancak, Çin veya Kuzey Kore’de yaşamıyorsanız kesinlikle yasaldır. Asya’daki birçok ülke, vatandaşlarının, ulusal güvenlik ve geleneksel değerler vb. İçin koruma olarak savunarak VPN hizmetlerini kullanmalarını yasakladı.

Ayrıca, Fransa ve İngiltere gibi bazı Avrupa ülkeleri, VPN sağlayıcılarının terör tehdidi nedeniyle kullanıcıların oturumlarını tutmasını istiyor. Dolayısıyla, bu tür ülkelerde bulunan sağlayıcıların hizmetlerini kullanmaktan kaçınılmalıdır.

Sonuç olarak

VPN, herkesin nasıl kullanılacağını bilmesi gereken harika bir araçtır. Gördüğünüz gibi, ortalama bir kullanıcıyı bir dizi avantaj ve fırsatla tanıştırıyor. Sadece nasıl çalıştığını ve en iyi VPN sağlayıcısını bulmayı öğrenme meselesi. Veya bu adımları izleyerek kendiniz bir tane yaratabilirsiniz .

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.