GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / USB veya SD Kart Nasıl Onarılır?

USB veya SD Kart Nasıl Onarılır?

Sponsor Reklam

Bozuk SD kart veya flash disk ile karşılaştığınızda yapacağınız işlemleri bu yazımızda ele alacağız. Depolama alanımızı tekrar çalışır duruma getirmek çok çaba göstermenize gerek yok. “USB sürücüsü bozuk” veya “SD kartım çalışmıyor” gibi sorularla çevrim içi forumlar görmüş olabilirsiniz. Bu makale, bozuk usb sürücünüzü veya SD kartınızı onarmanıza yardımcı olacak çeşitli yöntemlerden oluşur.

SD kart için, bilgisayarınızda verilen yuvaya veya harici bir kart okuyucu kullanarak takmanız gerekir. Bir microSD kartınız varsa, bir adaptör kullanmaya deneyin. Bir akıllı telefon veya kamera gibi SD karta sahip bazı cihazları bağlarsanız çalışmaz. USB sürücü tamirini denemek için, böyle bir aksesuara ihtiyacınız yoktur. Bu farklı yöntemlere göz atın.

Bozuk usb sürücüyü veya SD kartı onarmak için farklı yöntemler:

Sürücü harfini değiştirin

Bazen bilgisayarınız, depolama medyanıza sürücü harfleri (C, D, E gibi) atayamaz. Bu nedenle, dosyadaki dosyalara erişilemiyor. Bu sorunu çözmek için, sürücü harfini cihazınıza atayabilirsiniz.

Doğru sürücü harfini atayarak bozuk usb sürücüsünü veya hafıza kartını düzeltmek için basit adımlar şunlardır:

 1. Depolama ortamınızı bilgisayarınıza bağlayın.
 2. Bilgisayarım / Bu PC’ye sağ tıklayın. Açılır menüden Yönet’i tıklayın .
 3. Sol taraftaki Disk Yönetimi’ni tıklayın ve Windows’un Sanal disk servisini yükleyebilmesi için birkaç saniye bekleyin.
 4. Depolama ortamınıza sağ tıklayın ve Drive Letter ve Yollarını Değiştir’e tıklayın .
 5. Sürücü harfini tıklayın (mavi olacak) ve Değiştir’i tıklayın .
 6. Aşağı açılır listeden sürücü harfini seçin. Tamam’ı tıklayın .

Başka bir bilgisayarda kullanmaya çalışın

Belki de sorun özellikle bilgisayarınızdadır ve bu yüzden USB flash sürücüyü çalıştırırken sorun yaşıyorsunuz. SD kartınızı veya usb sürücünüzü başka bir bilgisayara bağlamayı deneyin. Umarım, işe yarayabilir ve verilerinizi ondan yedekleyebilirsiniz.

Başka bir USB portu deneyin

Yine de ses çok garip ama SD kartınızı veya flash sürücünüzü bilgisayardaki tek bir USB bağlantı noktasına tekrar tekrar bağlamayı denerseniz zamanınızı boşa harcıyorsunuz. Bağlantı noktasının kendisinin hasar görmüş olması veya bazı yazılım sorunlarının suçlanması mümkün olabilir. Bu nedenle, USB sürücünüz veya SD kartınız tanınmıyorsa diğer USB bağlantı noktalarını deneyin.

Sürücüleri yeniden yükleyin.

usb sürücünüzü çalıştıran sürücülerin bozulduğu ve PC’nizin depolama ortamını algılayamadığı zamanlar olabilir. Bu basit adımları izleyerek sürücüleri yeniden yükleyebilirsiniz:

Sponsor Reklamlar

 1. Bilgisayarım / Bu PC’ye sağ tıklayın. Yönet’i tıklayın .
 2. Sol taraftaki Aygıt Yöneticisi’ni tıklayın .
 3. Listedeki Disk Sürücüleri’ni çift ​​tıklayın . Usb sürücünüzün adına sağ tıklayın.
 4. Kaldır’ı tıklayın . Click Ok .
 5. Depolama ortamınızın bağlantısını kesin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 6. Usb sürücünüzü tekrar bağlayın. PC’niz algılar.

Windows Gezgini’ni kullanarak bozuk SD kartı veya Pen Drive’ı onarın

Bu, bağlı bir depolama ortamını bilgisayarınıza onarmak için en yaygın kullanılan işlemdir.

 1. Bilgisayarımı veya Bu PC’yi açın.
 2. Bozuk sürücüyü seçin ve sağ tıklayın.
 3. Açılır menüden Biçimlendir’e tıklayın .
 4. Açılan pencerede Cihaz Varsayılanlarını Geri Yükle’ye tıklayın  .
 5. Biçimlendirme işlemine başlamak için Başlat’ı tıklayın . Sen işaretini kaldırabilirsiniz Hızlı biçimlendirme hatalar için derin tarama bilgisayarı sürücü / kart istiyorsanız seçeneği ancak bu zaman alacaktır. Bu nedenle, yalnızca ilk denemede başarısız olduğunuzda işaretini kaldırın.
 6. Click Tamam veriler kaybolacak sizi uyaracaktır sonraki iletişim kutusunda. Biçimlendirme işlemi birkaç dakika içinde tamamlanacak ve hatasız SD kartınız veya Usb sürücünüz olacaktır.

CMD kullanarak bozuk onarın

Bu işlem, genellikle CMD olarak bilinen Windows komut istemini içerir. Bu sırada bazı CMD komutları girmeniz gerekir ve Windows bozuk usb sürücünüzü / SD kartınızı zorla biçimlendirir.

 1. Bozuk usb sürücüyü veya SD kartı bilgisayarınıza bağlayın.
 2. Farenizi Başlat düğmesinin üzerine getirin ve Sağ tıklayın.
 3. Komut İstemi’ne (Yönetici) tıklayın . Bir CMD penceresi açılacaktır.
 4. Tip diskpart ve Enter’a basın.
 5. Tip listesi diski ve Enter’a basın. Bilgisayarınıza bağlı tüm depolama cihazlarının bir listesi görüntülenecektir.
 6. Tür select disk <diskinizin numarasını> ve Enter’a basın. (Örnek: disk 1’i seçin). Önemli: Numarayı doğru girdiğinizden emin olun. Aksi takdirde, dahili sabit sürücünüzü biçimlendirebilirsiniz. Doğru şekilde gidip gitmediğinizi kontrol etmek için list diski tekrar yazabilirsiniz . Seçilen diskin adından önce bir yıldız (yıldız sembolü) olacaktır.
 7. Tip temiz ve Enter’a basın.
 8. Tip Bölüm birincil oluşturun ve Enter tuşuna basın.
 9. Tip aktif .
 10. Tür seçme bölüm 1 .
 11. Tip fs = fat32 formatında  ve Enter’a basın.  Formatlama işlemi birkaç dakika içinde bitecektir.  4 gigabayttan daha büyük dosyaları taşımak istiyorsanız fat32 yerine NTFS yazabilirsiniz. İş bitinceye kadar CMD’yi kapatmayın.
Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.