GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / USB Bellek Okuma Yazma Hızı ve Ölçme İşlemleri

USB Bellek Okuma Yazma Hızı ve Ölçme İşlemleri

Sponsor Reklam

USB bellekler için okuma ve yazma hızıyla ilgili geniş kapsamlı bilgileri bu makalemizde inceleyebilirsiniz. Okuma ve yazma hızı bellekler için hayati önem taşımaktadır. Zira yavaş bir bellek, yapacağınız işleri uzatabilir. Bunun USB tercihi yaparken bu durumu göz önüne almanız gerekiyor.

Ne zaman yeni bir bilgisayar donanımı satın alırsanız, ister CPU, ister bellek, sabit disk vb. Olsun, satın alma kararınızı belirlemenize yardımcı olacak faktörlerden biri bileşenin performansı olacaktır. USB sürücülerinin tam kapasite olması ve sahte olmaması konusunda endişelenmek zorunda olmanın yanı sıra , bir flash sürücünün performansı üreticiye ve kullanılan belleğin türüne bağlı olarak büyük miktarlarda değişebilir.  Yüksek kapasiteli yavaş bir USB flash sürücü satın alırsanız, tamamen dolması tam olarak saatler alabilir.

Sponsor Reklamlar

Zaten elinizde bazı USB flash sürücüler varsa, onların okuma ve yazma konusunda ne kadar hızlı olduklarını biliyor musunuz? Yalnızca 5-6MB / s’de yazan bir sürücünün, filmler gibi büyük dosyaları kopyalaması biraz zaman alabilir; oysa hızlı bir USB3 flash sürücüsü aynı kopyalama işlerini çok daha hızlı bir şekilde yapabilirdi . İşte size USB flaş sürücülerinizi veya ortam kartlarınızı ne kadar hızlı oldukları konusunda bir fikir vermek için kullanabileceğiniz 8 ücretsiz aracı burada sizlerle inceleyeceğiz.

İlk olarak standart flash sürücü okuma / yazma hızlarını inceleyelim.

USB 2.0

Sıralı yazma hızı aralığı = 3 ~ 10 MB / s

Sıralı okuma hızı aralığı = 10 ~ 25 MB / s

USB 3.0

Sıralı yazma hızı aralığı = 10 ~ 45 MB / s

Sıralı okuma hızı aralığı = 60 ~ 150 MB / s

Bu okuma ve yazma hızları, Flash Sürücü okuma / yazma performansı için bir rehber sunar ve son testlerde belirlenmiştir. USB Flash Sürücü bileşenlerini zaman zaman kullanılabilirlik ve maliyete göre değiştirdiğimizi lütfen unutmayın.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.