GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / UDF Dosyası Nasıl Açılır ?

UDF Dosyası Nasıl Açılır ?

Sponsor Reklam

UDF dosya uzantısına sahip bir dosyadır. Büyük olasılıkla bir Evrensel Disk Formatı dosyası veya bir Excel Kullanıcı Tanımlı İşlev dosyasıdır.

UDF, optik medya yazma programları tarafından dosyaları disklerde depolamak için kullanılan yaygın bir dosya sistemidir. Bu nedenle gerçek UDF dosya uzantısı (.UDF) kadar yaygın olmayabilir. Bunun yerine, yazma işlemini yapan program UDF standardını kullanarak yapsa da, dosya adının sonuna farklı bir dosya uzantısı ekleyerek büyük olasılıkla dosyayı kendiyle ilişkilendirir.

Bazı UDF dosyaları bunun yerine, açıldığında önceden tanımlanmış belirli işlevleri yerine getirecek olan Microsoft Excel tarafından oluşturulan Excel Kullanıcı Tanımlı İşlevler olabilir. Diğerleri, kullanıcı bilgilerini tutan Ricoh adres defterleri olabilir.

UDF Dosyası Nasıl Açılır ?

UDF uzantılı Evrensel Disk Formatı dosyaları Nero veya PeaZip veya 7-Zip gibi bir dosya açma programı kullanılarak açılabilir .

Excel Kullanıcı Tanımlı İşlevler olan UDF komut dosyaları, Microsoft Excel tarafından yerleşik Microsoft Visual Basic for Applications aracı aracılığıyla oluşturulur ve kullanılır. Bu, Excel’deki Alt + F11 kısayoluyla erişilebilir. Ancak asıl komut dosyası içeriği .UDF dosya uzantısıyla bulunmuyor, ancak bunun yerine Excel’de saklanıyor.

Sponsor Reklamlar

Ricoh adres defteri dosyaları olan UDF dosyaları, artık kullanılmayan SmartDeviceMonitor for Admin yazılımını Ricoh’tan almaktadır. UDF dosyasını yeni Aygıt Yöneticisi NX Lite aracıyla ya da Softpedia’da bulabileceğiniz eski SmartDeviceMonitor for Admin ile açabilirsiniz.

UDF Dosyasını Dönüştürme

UDF formatı disklerdeki verileri depolamak için yaygın olarak kullanılsa da, dosya formatını medya dosyası formatına dönüştürmek bu şekilde yapılmaz. Örneğin, UDF’yi MP4 veya ISO’ya “dönüştürmek” istiyorsanız, bir video dosyası dönüştürücüsü veya DVD kopyalama programı kullanmanız gerekmektedir.

ISO olarak veya MPEG gibi bir video biçiminde kaydetmeniz halinde dönüştürme işlemini yapmanız gerekiyor. Kısacası ISO formatındaki verilere ihtiyacınız varsa, bunu yapmanın en iyi yolu BurnAware gibi bir program kullanmaktır .

UDF içeriğinizin video dosyası biçiminde olması mı gerekiyor? Freemake Video Converter gibi bir program kullanarak, içeriği diskten kopyalayıp MP4 veya AVI gibi oynatılabilir bir video formatında saklayabilirsiniz .

UDF’yi CSV’ye dönüştürmek için, bir adres defteri dosyanızın olması gerekiyor. SmartDeviceMonitor for Admin yazılımını kullanabilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.