Anasayfa / TEKNOLOJİ / MODEM DESTEK / Türk Telekom Modem Kurulumu Nasıl Yapılır ? (TTNET)

Türk Telekom Modem Kurulumu Nasıl Yapılır ? (TTNET)

Sponsor Reklam

Türk Telekom (TTNET) modem kurulumu hakkında bilgiler paylaşacağız. Öncelikle kurulum yapmadan önce burada ki adımlara dikkat etmeniz gerekiyor. Konumuz içerisinde modem ayarları, zyxel, telefonsuz, müşteri hizmetleri, şifresi öğrenme veya değiştirme gibi başlıklara değineceğiz. Evinizde inteneti ilk defa aldıysanız yapmış olduğu sözleşmeye göre TTNET tarafında da kurulum yapılabilir. Kurulum son derece basittir. Evinizde internet hattının var olduğunu düşünerek işlemleri anlatalım.

Türk Telekom kablosuz modem kurulumu (TTNET)

İşlemlerin ilk 4 adımını anlatarak başlayalım.

1.Adım – Modemi enerji vererek işlemlere başlayalım.
2.Adım – Işıkların sırasıyla power (güç) – WLAN – İnternet ışıklarının  yanması gerekmektedir. Öncelikle internetin oturması 1 – 2 dakikayı bulabilir. Bu süreçte biraz beklemeniz gerekiyor.
3.Adım – Işıklarının hepsinin yandığından emin olarak, modem arkasında şifre ile kablosuz bağlantıyı gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bir bağlantı şekilde de LAN (Kablo) ile yapabilirsiniz.
4.Adım – Yapılacak son işlemler internet tarayıcısı açarak 192.168.1.1 yazarak modem kurulumunu geçelim.
BU AYARLARI YAPMADAN İNTERNETİ KESİNLİKLE KULLANAMAZSINIZ.

Karşınıza çıkan ekran kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Burada kullanıcı adı : admin ve şifre bölümüne de “ttnet” yazarak modeme giriş yapalım. Aşağıda gösterdiği gibi yazılması gerekmektedir.

Sponsor Reklamlar
K.adı : admin
şifre : ttnet

Oturum aç dediğiniz de şifre değiştir ekranı çıkacaktır. Buradan yeni şifrenizi belirleyerek kurulum yapılacağa ekrana ilerliyoruz. Bu aşamadan sonra karşımıza çıkan ilk ekranda bağlı olan cihazlar görünmektedir. Üst bölümde kablosuz alt tarafta ise kablolu bağlantılar görünecektir. İlk ayar aşamaları için en altta bulunan geniş ağ ayarları bölümüne basınız.

Karşınıza çıkan ekranda PTM yazan bölümün düzeltme ekranını açınız. (Genellikle kalem simgesi ile geçiş yapılır.) Şimdi ise TTNET (Türk Telekom) tarafından verilen şifrelerini bu bölüme girilecektir. Bu ekran üzerinden PPP bilgisini bulunuz. Daha sonra internet servis sağlayıcınız tarafından verilen kullanıcı adı ve şifreyi girerek kaydet butonuna basmanız gerekmektedir. Bu işlem ardından ayarlarımız tamamlanmış olacaktır. Burada anlatılan yöntem Türk Telekom (TTNET) lokum, tilgin, zte, fiber, tp link modem kurulumu için geçerlidir.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Huawei HG658 V2 Kurulumu ve Özellikleri başlıklı makalemizde huawei hg658 v2 arayüz, huawei hg658 v2 güncelleme ve huawei hg658 v2 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.