Pazartesi , 11 Aralık 2023
Anasayfa / TEKNOLOJİ / MODEM DESTEK / TTNET ve ZyXEL Wifi Şifresi Değiştirme İşlemleri

TTNET ve ZyXEL Wifi Şifresi Değiştirme İşlemleri

Sponsor Reklamlar
300x250

TTNET ve ZyXEL modemleri üzerinden wifi şifresi değiştirme işlemlerini resimli anlatımlar ile göstereceğiz. Elinizde Türk Telekom ya da ZyXel’e ait marka modemi varsa şifre değiştirme işlemi aşağıda adımlar ile gerçekleştirebilirsiniz. Modem şifresini değişmek oldukça basit ve kolay bir işlemdir. Burada anlattıklarımızı inceledikten sonra anlayacaksınız. Öncelikle adres çubuğuna modemin IP adresini yazmanız gerekiyor.

adres-cubugu

Adres çubuğuna modem IP’sini giriniz. Genellikle modemin arkasında yazar. Eğer yazmazsa http://192.168.1.1/ adresini deneyebilirsiniz. Adresi girdikten sonra ENTER tuşuna basınız. Karşınıza çıkacak olan ekranda Kullanıcı adı ve şifre girmeniz gerekiyor. TTNET için K.Adı : admin – Şifre : ttnet yada turktelekom yazarak giriş tuşuna basınız. ZyXeL marka modemleri için ise http://192.168.2.1/ adresini açarak K.Adı : admin – Şifre : 1234 yazın ve giriş yapınız.

zyxel-marka-modem-sifre-degisterme

Yukarıda görüldüğü gibi adres çubuğuna IP adresi yazdıktan sonra bu ekran çıkacaktır. Yukarıda paylaşmış olduğumuz şifre ve kullanıcı adıyla girişinizi sağlayınız.

zyxel-marka-modem-sifre-degisterme-nasil-yapilir

Kablosuz wifi bölümüne giriş yapınız. Karşınıza çıkan ekran üzerinden wifi şifresi değiştirme işlemini yapacaksınız. Burada tercih edeceğiniz şifre önemlidir. Seçim yapacağınız şifrenin WPA+WPA2 şifreleme türünü seçerek yüksek güvenlikli şifre belirleyiniz. Burada işlemlerin aynısı TTNET modemlerde için de gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom modemleri genellikle TP LİNK marka olmaktadır. 192.168.1.1 IP adresinden modemin ilk arayüzünü açınız.

ttnet-sifre-degistirmek

Kullanıcı adı olarak admin ve şifresini ttnet ya da turktelekom olarak giriş yapınız. Buradan kablosuz bölümüne geçiş yapınız. Bundan sonra şifre belirlenme işlemi yapacaksınız. Şifrenizi belirledikten modem baştan açılıp kapanacaktır. Bu kapanma işleminden sonra şifreniz aktif hale gelecektir.

Burada paylaştığımız bilgi TTNET ve ZyXEL modemler için geçerlidir. (açılıp-kapanma işlemi)

Bir önceki yazımız olan Türk Telekom Modem Kurulumu Nasıl Yapılır ? (TTNET) başlıklı makalemizde türk telekom modem kurulumu, türk telekom modem kurulumu tp link ve türk telekom modem kurulumu yalın hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir