GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Cumartesi , 20 Temmuz 2019
Anasayfa / Arasındaki Fark Nedir ? / Trendline ile Comfortline Arasındaki Fark (PASSAT)

Trendline ile Comfortline Arasındaki Fark (PASSAT)

Sponsor Reklam

Volkswagen Passat serisinin iki modeli arasındaki farkları yakından inceleyeceğiz. Sizce trendline mi yoksa comfortline mı ? İşte tüm detayları ile birlikte sizlere fikir vereceğini umduğumuz makalemiz… Rakiplerinden çok daha fazla satan otomobil tanıtımı ile karşınızdayız. Günümüzde ekonomi çok önemli yere geldi. Tercih ederken bakmanız gereken bir çok nokta yer almaktadır. Sizin bazı önemli noktalar değerli iken bazı müşteriler için ise değersiz anlamına gelebiliyor. Bunun için en ince ayrıntısına kadar fabrika çıkışlı tüm detayları tek tek anlatımlı olarak arasındaki farkları ele alacağız.

Trendline passat alınır mı ?

Trendline almak için bir çok sebebiniz olabilir. Öncelikle hangi model alacağınıza kadar vermeniz gerekiyor. TDI yoksa TSI arasında karar kılmanız gerekiyor. Daha sonra seçeceğiniz yakıt tipine göre aracın trendline mi yoksa comfortline olmasına bakmanız gereklidir. Bu seçim ilk tercih edeceğiniz noktadır. Trendline Volkswagen serisinin ilk başlangıç paketi anlamına gelmektedir. Yani fabrika çıkışlı ilk donanımlar olduğu seri anlamına gelmektedir. Volkswagen firmasının üretmiş olduğu toplamda 4 tane serisi bulunmaktadır. Bu serilerin dışında üretmiş olduğu ufak çaplı serilerde yer almaktadır. Fakat piyasada en çok tercih edilenler olduğunu belirtebiliriz.

  • Comfortline
  • Exclusive
  • Highline
  • Trendline

İlk olarak alacağınız arabada hangi özelliklerin olmasını isterdiniz ? Bu soruyla trendline konusunda derin bir giriş yapalım. Sadece araba olsun diye düşünüyorsanız, trendline diğer passat serilerine göre en ucuz diyebiliriz.

Tercih kategorisini belirlemeniz gerekiyor. Yani sizin için hangisi önemlidir ? Bir araba hız sabitleme denilen sistemin olup olması değerli ise ona göre bir seçim yapmanız gerekiyor. Genellikle araba üreticilerine isteğe göre ekstra donanımlar eklese de aracın serisine göre başlangıç paketlerine bir çok olmayabiliyor.  Bunun için tercihinizi iyi yapmanız gerekiyor. Ancak bu sayede genel hatlarıyla iyi bir araç alabilirsiniz.

Genel özelliklerinden bahsetmek gerekirse; benzin ve dizel araçlara göre önemli detaylar şunlardır.

Dizel (TDI)

Kasa : Sedan
Motor : 1.6 TDI
Beygir gücü : 120
0-100 Km Hızlanma : 10.8 saniye
Depo : 66 LT
Yakıt tüketimi : Şehir içi 4,9 – Şehir dışı 3,8 (fabrika verileri)
Jant : 16 inç

Yukarıda belirttiğimiz bir trendline da olması gereken özellikler olurken ekstra donanımların olmadığı dikkatimizden kaçmıyor. Örneğin olumsuz özelliklerinin başında navigasyonun olmaması geliyor. Yine otomatik klima olmaması trendline modellerinde karşımıza çıkan bir dezavantajdır. 2015 ve üzeri modellerde soğutmalı torpido yer almaktadır. Yine hız sabitleyicinin olmaması trendline modellerinin olumsuz yönlerinden bir tanesidir. Aşağıda ki tablo da genel hatlarıyla tüm özelliklerini fabrika verilene göre hazırladık.

Sponsor Reklamlar

Comfortline passat alınır mı ?

 Sınıfın orta düzeyde alınabilecek en iyi arabaların başında gelmektedir. Her 29 saniyede bir yeni Volkswagen Passat – veya türevi – satılıyor. Ortalama olarak, dünyanın herhangi bir yerinde iki Passat her dakika, saatte 126 veya her gün 3.000’den fazla satılıyor.

Volkswagen’i dünyanın en büyük markalarından biri yapan otomobilin başında Passat gelmektedir.

VW’nin en çok satan modelinin sekizinci nesli olan ve uzun süredir beklenen yeni Passat otomobil pazarındaki yarı kaliteli bir konuma doğru girmeye başladı.

Peki yeni Passat nasıl ? İç mekan tasarımıyla sınıfında lider olma özelliği taşıyan Passatın bir çok özellikleriyle karşımıza çıktığını belirtebiliriz. Otomobil aynı zamanda yaya izlemeli şehirdeki acil fren fonksiyonu gibi seçeneklerle dikkatleri üzerine topluyor.

Genel özelliklerinden bahsettikten sonra arasındaki farklar konusunda detayları paylaşalım. Net olarak fabrika üretimi arasında trendline ve comfortline arasında farkları aşağıda liste halinde bulabilirsiniz.

NAVİGASYON & BLUETOOTH

Özellikler Trendline Comfortline
Navigasyon Yok Yok
Bluetooth Telefon Var Var
Bluetooth Bağlantı Özellikleri Bluetooth Telefon Bağlantısı Bluetooth Telefon Bağlantısı

LAMBALAR & AYDINLATMA

Özellikler Trendline Comfortline
Aydınlatma Özellikleri Gündüz Sürüş Farları
LED Arka Stop Lambaları
Ön Okuma Lambası
Ayak Bölümü Aydınlatması
Gündüz Sürüş Farları
LED Arka Stop Lambaları
Ön Okuma Lambası
Refakatçi Aydınlatma (Geç Sönme)
Statik Dönüş Farları (Viraj Aydınlatma)

GÖSTERGELER & SENSÖRLER & DİĞER

Özellikler Trendline Comfortline
Far Sensörü Yok Var
Yağmur Sensörü Yok Var
Hız Sabitleme & Sınırlama Yok Var
Takip Mesafesi Koruma Yok Var
Janç Tipi 16 inç 17 inç

Trendline ve Comfortline arasındaki farklar (PASSAT) 2019

 

Özellikler Trendline Comfortline
Krom Çıta (Sis Lambası) Yok Var
Krom Çıta (Arka Tampon) Yok Var
Bel ve Baldır Desteği Yok Var
Yan karartma aynası Yok Var
Hız Sabitleme Yok Var
Park sensörü Var Var
Dijital Klima Yok Var
Arka koltuk kolçağı Yok Var
Arka koltuk bel desteği Yok Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.