GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / MODEM DESTEK / TP Link Modem Arayüzüne Giremiyorum

TP Link Modem Arayüzüne Giremiyorum

Sponsor Reklam

TP Link modem arayüzüne girişte sıkıntı yaşayan kullanıcılar için harika bir rehber hazırladık. Buradaki adımları tek tek uygulamanız halinde giriş yapma konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Bu bilgileri verdikten sonra detaylı olarak giriş sorununuz kalmayacaktır. İlk öncelik olarak TP Link modemlere nasıl girilir ? ve ayarları nasıl aşamalardan oluşur ? bu konular hakkında kısa ön bilgi vererek makalemize giriş yapalım.

İlk aşamada modemin arkasında bulunan arayüz giriş adresini almanız gerekiyor. Yani modem hangi ağ üzerinden çalışması gerekiyor ? Bunun bilgisini aldıktan sonra adımlarımıza tek tek devam edelim. Bilgisayar ile modemi aynı ip grubuna almanız gerekiyor. Onuda bilgisayarın en alt köşesinde bulunan bağlantı simgesi ile yapabilirsiniz. Bu detayları verdikten sonra 192.168.1.1 adresini adres çubuğuna yapıştırarak giriş işlemlerini başlatınız. Karşınıza çıkacak olan ekranda modem arayüzüne giriş için kullanıcı ve şifre isteyecektir. Bu işlemleri hatasız olarak girerek modemin ilk arayüzüne girişi yapınız.

Konumuza başlık olarak seçtiğimiz arayüze giremiyorum veya arayüzde problem yaşıyorum sorularının cevaplarını aşağıdaki satırlarımız da vermeye devam edeceğiz.

Arayüze neden yapamayız ?

Modem ara yüzlerine giriş sorunu ilk olarak ip adresinin yanlış ve bilgisayarın farklı ip grubundan olduğundan dolayı kaynaklanır. Yani bilgisayarın ip bloğu ile modemin aynı yer olması gerekiyor.

Bilgisayarın en altında bulunan yukarıda belirttiğimiz simgeye tıklayınız.

Sponsor Reklamlar

Karşınıza böyle ekran çıkacaktır. Buradan Yerel Ağ Bağlantısı bölümüne basarak geçiş yapınız.

Genel ayarların ve internet erişim bilgilerinin yer aldığı yukarıdaki ekran çıkacaktır. Buradan özellikler simgesine tıklayarak aşağıdaki adıma geçiş yapınız.

En son aşamada özellikler bölümüne tıklayarak karşınıza çıkan ekranda modemin ipsi ile aynı ağa alabilirsiniz.

Burada belirttiğimiz 1 modemin ip grubu ile ilgilidir. Modem 192.168.1.1 ile çalışıyorsa, burada 192.168.1.xx olacaktır. Fakat modem 192.168.2.1 ile çalışıyorsa, bilgisayarın ipsi 192.168.2.xx olacaktır. Buradaki ayrımı sıkıntısız yaparsanız problem yaşamazsınız.

Böylece sıkıntı oluşturmadan modemin arayüzüne giriş yapabilirsiniz. Yine farklı bir konuda bir sıkıntı yaşarsanız, mutlaka bize yazın. Çözümüne birlikte bakalım.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Türk Telekom Modem Kurulumu Nasıl Yapılır ? (TTNET) başlıklı makalemizde türk telekom modem kurulumu, türk telekom modem kurulumu tp link ve türk telekom modem kurulumu yalın hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.