GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / Telefonunuzda İstenmeyen Aramaları Engellenmek

Telefonunuzda İstenmeyen Aramaları Engellenmek

Sponsor Reklam

Telefonunuzda bir numarayı engellemek istemenizin birçok nedeni vardır. Ne yazık ki, bunların neredeyse tamamı tatsızdır, ister sessizliğini aldatıcı olduklarına dair ipucu olarak ısrarcı eski ortaklara, dolandırıcılara veya telepazarcılara ait olsun.

Bir numarayı bloke etmek hiç bir zaman hoş olmaz (özellikle tanıdığınız birine aitse), hangi mobil hizmeti kullandığınızdan bağımsız olarak bunu başarmak nispeten kolaydır. Yani, burada birden fazla cihaz tipinde ve operatöründe sayıların nasıl engelleneceği bir döküm.

İOS, Android ve Windows’ta Sayı Engelleme

Akıllı telefonunuzdaki sayıları engellemeye başlamadan önce, numaranızı Ulusal Arama Yapma Kaydına ekleyerek genel bir yasaklama getirmeyi düşünebilirsiniz.. FTC tarafından çalıştırılan bu kayıt defteri, her 24 saatte bir güncellenirken, bir ay içinde rahatsız edici aramaların kesilmesine neden olabilir.

Ancak bu, eski arkadaşlar, iş ortakları veya iş arkadaşlarıyla ilgili olanlar gibi özel numaraları engellemeye yardımcı olmaz. İstenmeyen tüm gelen aramaları ahizenize engellemenize yardımcı olacağından, aşağıdaki kılavuzun kullanışlı olacağı yer burasıdır.

iOS

Doğrudan bir çağrıya cevap veriyor olsanız veya rehberinize göz atıyorsanız, Apple’ın iOS’inde numaraları engellemenin çeşitli yolları vardır. Ayrıca, birinin metin göndermesini, sesli bir arama yapmasını veya FaceTime’ı seçmesini engellerken, söz konusu kişinin üç iletişim kanalının hepsinden otomatik olarak yasaklanacağını unutmayın.

Son kullanılanların tümüne cevap verirken, ‘Telefon’ uygulamasını ziyaret edin ve sonuncuyu seçin. Ardından numarayı bulun ve yanındaki dairede gezinin. Bu, aramayla ilgili bilgileri içeren bir ekran açacaktır (aşağıya bakınız) ve ‘Bu Arayanı Engelle’yi seçmeden önce aşağı kaydırmanız gerekir.

Mevcut bir kişiyi engellerken, Ayarlar> Telefon> Arama Engelleme ve Tanımlama> Kişiyi Engelle seçeneğine göz atmanız gerekir. Bu, istediğiniz gibi bir veya daha fazla numarayı engellemenizi sağlayan kişilerinizin bir listesini getirir. Bu amaca, Ayarlar> Mesajlar> Engellenen> Yeni Ekle’yi tıklatarak da ulaşabilirsiniz.

Android

Android ile uğraşırken yaptığınız işlemin seyri, kullandığınız işletim sisteminin yaşına bağlı olacaktır (bu iPhone’larda böyle değildir). Bu nedenle, sayıları engellemeden önce kullandığınız Android’in kesin yinelemesini belirlemeniz gerekecektir, çünkü bu doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Hatmi veya üstü için (en yeni sürüm Nougat’tır), Dialer’ı açın ve en son arama listenize gidin. Ardından rahatsız edici numarayı bulun ve ‘Spam’ı Engelle / Rapor Et’i seçin. Bir numarayı spam olarak bildirmeden engelleyemezsiniz (örneğin bir telefonla pazarlama şirketi yerine bir kişiyle çalışırken), ancak bloğu onaylamadan önce işaretini kaldırmanız gerekir.

Lollipop veya daha altını kullanırken, Telefon uygulamasına gidin ve Arama Ayarları> Arama Reddetme> Otomatik Reddetme Listesi’ni seçin. Ardından numarayı el ile yazmanız ve aramanız gerekir (sizin tarafınızca bilinmiyorsa not alın) ve onaylayın.

Messenger’ı kullanırken (tüm Android işletim sistemlerinde), Slam’ı Engelle / Rapor Et’i bir kez daha seçmeden önce doğrudan size orijinal mesajı gönderen numaraya dokunmanız gerekir. Aynı ilke, daha önce olduğu gibi burada da geçerlidir; bu nedenle, spam bildirmek istemiyorsanız kutunun işaretini kaldırmayı unutmayın.

Son olarak, mevcut bir kişiye ait bir numarayı engellemek istiyorsanız, doğrudan Messenger’a gidin ve Menü> Engellenen Rehber> Numara Ekle’yi seçin. Ardından, doğru olanı seçtiğinizden emin olmak için engellemek ve onaylamak istediğiniz numarayı girin!

Sponsor Reklamlar

Windows Phone

Windows Telefonlar, modern çağda giderek daha popüler hale geliyor, Samsung Galaxy S serisi ile birlikte Apple ve Android için uygun bir rekabet sunuyor. Ayrıca farklı bir işletim sistemi kullanıyorlar, bu yüzden sayıları engellerken bunu tanımak önemlidir.

Windows Phones ile tek bir numaradan gelen aramaları ve mesajları tek bir dokunuşta engelleyebilirsiniz . Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikasını kabul etmeden ve Blok Çağrıları Açık olarak değiştirmeden önce Ayarlar’a gidin ve Çağrı> SMS Filtresi üzerinden gidin.

Ardından Telefon uygulamasını ziyaret edin, engellemek istediğiniz numarayı basılı tutun ve onaylamak için Engelleme Numarası seçeneğini seçin. Bu, seçilen numaralarla tüm iletişim biçimlerini önler ve istenmeyen yazışmalardan kaçınmanıza yardımcı olur.

Numaraları Engellemek için En İyi Uygulamalara Bir Bakış

Elbette, uygulamaların sayıları engellemek için kullanılabileceği bir çağda yaşıyoruz. Bu uygulamaları kullanmanın yararı, belirli işletim sistemlerinin tüm yinelemelerinde çalışmaya meyilli olmalarıdır ; bu, kullanıcıların zaman içinde kendilerine aşina olmaları ve aynı zamanda kapsamlı ve tek duraklama engelleme hizmeti sunmaları anlamına gelir. İşte en iyi uygulamalardan bazıları:

Hiya Uygulaması (iOS için) : iOS 10 kullanıcılarının kullanımına sunulan Hiya, mobil pazardaki en gelişmiş tek telefon spam koruma motorudur. Bu, yalnızca robot telefonları ve telefon pazarlamacılarını sezgisel olarak algılar ve engellemez, aynı zamanda kişisel verilerinizi arayan potansiyel dolandırıcıları da vurgular. Ayrıca, kişilerinizi daha sorunsuz bir şekilde yönetmenize yardımcı olan kişiselleştirilmiş bir engelleme listesi sağlar.

Senkronizasyon. ME (iOS için) : Apple, iOS 10’daki çağrı engelleme özelliklerini ve ücretsiz uygulama Sync’i geliştirmek için net bir çaba sarf etti. ME bunun belirgin bir örneğidir. İstenmeyen aramaları engellemek için, bilinmeyen numaraların (sonuçta değer katabilecek numaraları engellemenizi engelleyebilecek) tanımlanması dahil olmak üzere sayısız özellik içerir, sizi spam iletişimine karşı uyarır ve arayan fotoğraflarınızı Twitter, Facebook ve Google + ‘daki sosyal kişilerinize ekler. .

En Güvenli Çağrı Engelleyici (Android için) : Bu, Android’in desteklediği çağrı engelleyicidir ve reklamları kaldıran premium (ücretli) bir sürümle birlikte gelir. Erişimini engellemek ve kullanımı kolaydır, ayrıca aramaları engellemek ve gerçek zamanlı olarak kişileri yönetmek için otomatik ayarlar oluşturmanıza yardımcı olur.

Bay Numarası (Android için) : Bu, hemen ardından 20 ücretsiz arayan taraması sunan başlangıçta ücretsiz bir uygulamadır. Ancak, belirli numaraları kara listeye almanıza gerek kalmadan spam iletilerini otomatik olarak engelleyen bir araca sahiptir. Bu size zaman kazandırabilir ve sayıları daha sorunsuz bir şekilde engellemenize yardımcı olabilir.

Kara Listeyi Çağırır (Android için) : O zaman sesli aramaları ve SMS mesajlarını rahatsız edici bir numaradan tek dokunuşlu bir dokunuşta yasaklayan Android’in Kara Listesine sahibiz. Bu, Android 4.4 veya daha üst sürümlerinde varsayılan SMS uygulamasını kullandığınız sürece geçerlidir; ancak, aksi halde iletişimleri ayrı ayrı engellemeniz gerekir. Ne olursa olsun, arama engelleme özelliği hızlı ve verimlidir, ayrıca şüpheli başlangıç ​​rakamlarını seçmenize ve ileriye yönelik tüm ilgili numaraları sezgisel olarak engellemenize izin verir.

Yani orada var; Bir iOS, Android ve Windows cihazı kullanıp kullanmadığınıza bakılmaksızın numaraları engellemenin en iyi yollarından birini seçin. Modern uygulama yelpazesi de bu süreci hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor, bu yüzden çevrimiçi olarak en iyi araçlara dikkat edin.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Flash Bellek Kurtarma 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.