GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / MODEM DESTEK / Telefondan TP Link Modem Kurulumu

Telefondan TP Link Modem Kurulumu

Sponsor Reklam

Telefon üzerinden modem kurulumu gerçekten çok kolay ve basit bir işlemdir. Aşağıda belirttiğimiz adımları tek tek uygulamanız halinde sorun yaşamadan kurulum işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Burada anlattığımız yöntemleri denedikten sonra takıldığınız noktalara lütfen bize yorum bölümünden yazınız. Sorunu birlikte çözelim. İşte detayları ile birlikte telefon üzerinden TP Link modem kurulumu…

Başlamadan önce, uygun tüm donanıma sahip olduğunuzu kontrol ederek işlemlere başlayalım.

  • Modem
  • Modeminiz için güç kablosu
  • İnternete bağlanmak için bir cihaz (telefon, pc gibi)

Belirttiğimiz gibi cihazı telefon olarak seçim yaptığınızı varsayarak detayları anlatmaya başlayalım. İşlemlere başlamadan önce modeminizle birlikte verilen elektrik kablosunu takın.

  • Güç kablosunun bir ucunu elektrik prizine takın.
  • Güç kablosunun diğer ucunu modemin arkasına takın.
  • Güç ışığının sabit yeşile dönmesi için 2 ila 3 dakika bekleyin.
  • Güç ışığı sürekli yeşile dönmezse , güç ışığını giderin .
Sponsor Reklamlar

NOT : Modeminizde açma / kapama düğmesi yoksa, güç kablosunu taktığınızda otomatik olarak AÇIK hale gelir. Modeminizde bir güç düğmesi varsa, AÇIK konumda olduğundan emin olun.

Telefondan Modem Kurulumu (TP LİNK)

İlk aşama olarak telefonu kablosuz olarak modeme bağlayınız. Şifreyi bilmiyorsanız, modem arkasında yer alan bilgiden yararlanabilirsiniz. Bu aşamadan sonra modemin ip adresini bilmeniz gerekiyor. 192.168.1.1 olduğu varsayarak anlatmaya başlayalım. Telefonu modeme bağlayarak işlemleri anlatalım.

Telefon üzerinden bir tarayıcı açarak adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak ileri tuşuna basınız. Ardından modemin arayüzü karşınıza gelecektir. Eğer arayüz gelmez ise burada anlattığımız problemlerin olmadığından emin olunuz. Daha sonra kullanıcı adı ve şifrenizi girerek paneli açınız.

Hızlı kurulum için gerekli tüm doneler karşınıza gelecektir. Gerekli telekom bilgileri girdikten sonra işlemleriniz tamamlanacaktır. Böylece kolay ve pratik bir şekilde kurulumu bitireceksiniz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan TP Link Modem Arayüzüne Giremiyorum başlıklı makalemizde tp link arayüz giremiyorum ve tp link modeme giremiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.