GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / MOBİL / Telefondan Adres Bulma 2020

Telefondan Adres Bulma 2020

Sponsor Reklam

Telefon numarası üzerinden adres bulma işlemini bu makalemizde anlatacağız. Ad soyad ve telefon numarasından adres bulma işlemi kolayca yapabilirsiniz. Adres  bulma yöntemiyle geniş kapsamlı bilgiyi bu yazımızdan inceleyebilirsiniz. İnternet üzerinden adres bulmak yöntemiyle bir çok yöntem bulunmaktadır. Öncelikle telefon üzerinden adres bulma yönteminin %100 çalıştığını doğruluğunu vermemekteyiz. Bu yüzden bu tip nokta atışı programlar bulunmamaktadır. Fakat GPRS üzerinden sinyal ile ortalama yer tahmini yapan programların tanıtımını yapacağız.

Telefon üzerinden arama tespiti nasıldır ?

Yer testinin net bir şekilde yapabilmesi için imei adresinin bilinmesi gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken ilk nokta imei numarasıdır. Bu numaranın olmaması halinde tespitinin yapılması imkansızdır. Bunun dışında telefon GPS üzerinden yapılması gerektiğinden konum ayarlarının açık olması gerekmektedir. GPS sinyali üzerinden takip ve direk olarak yer tespitinin yapılması ancak Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.

Sponsor Reklamlar

Zaten direk adli vakalarda bu tip işlemler kolaylıkla yapılmaktadır. Telefon sinyali ve imei üzerinden kişinin yer tespitinin yapılması sağlanmaktadır. Telefon çalınması halinde en yakında emniyet birimine başvurmanız halinde gerekli tahkikat başlatılacaktır.

Bunun dışında 118 bilinmeyen adresleri bulma servisini arayarak telefon numarasını paylaşmanız halinde kişinin bilgilerin bulabilirsiniz. Ek olarak takip uygulamaları ile android ve ios telefonlarda bu tip denemeler yapabilirsiniz.

telefonum-nerede

Son olarak google telefonum nerede servisini kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Find My Device – Google (Cihazı bul) https://www.google.com/android/find?hl=tr bu adresten giriş yaparak kaybedilen cihazları bulma ve kilitleme işlemi yapabilmektedir. Burada çıkan bilgiye göre nokta atışı telefon üzerinden adresi tespiti yapılmaktadır.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Bilgisayar Telefonu Görmüyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.