GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TELEFON / Telefon Hızlı Şarj Olmuyor

Telefon Hızlı Şarj Olmuyor

Sponsor Reklam

Telefonlar hayatımıza girdiğinden itibaren elimizden düşmeyen biri oyuncak haline döndü. Küçük çocuktan büyüklere kadar herkesin her an yanı başında olan bir cihaz haline döndü. Bu yazımızda telefon hızlı şarj olmuyor konusu ile ilgili genel bilgiler vereceğiz. Öncelikle telefonların şarj konusu hepimizin tahmin edeceği sorunlar başında gelmektedir. Yani gündelik hayatımızda sürekli olarak kullandığımız telefonlar maksimum bir gün süreyle kullanmaktayız. Bu kullanım sonunda gerekli olan şarjda taktığımızda kısa bir sürede dolmasını istemekteyiz. Makalemizde telefonları neden hızlı şarj olmadığına dair ipuçlarını paylaşacağız.

Samsung A7 Hızlı Şarj Olmuyor

Öncelikle telefonun marka ve modelini bir kenara not edelim. Fabrika verileri tarafından sunulan şarj aletinin çıkış amperi bizim için telefonun şarj olmasını sağlayacak en önemli etkendir. Yani 0.5 mil Amper ile şarj olan bir telefon ile 1,5 mA ile şarj olan telefon arasında ortalama 4 – 5 saatlik bir süre vardır. 1,5 amperlik şarj aleti telefon daha hızlı doldururken amper çıkışı düşük olan şarj aleti telefonu daha geç dolduracaktır. Böylece telefon hızlı şarj olmasına en büyük etkeni kullanmış olduğunuz şarj aletinin çıkış amperi düşük olmasıdır.

Amperi yüksek olduğu halde yine de hızlı bir şekilde dolum sağlamıyorsa bataryanın ömrü yavaş yavaş bitiyor anlamına gelmektedir. Bunun için de orijinal bir batarya tercih ederek tekrar aynı şarj aleti ile telefonu şarj etmeye devam edebilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Telefonlar neden hızlı şarj olmuyor ?

Aslına bakarsanız hızlı telefonu şarj etmek son derece sıkıntılı bir problemdir. Hızlı şarj olması ile birlikte hızlı bitmesine sebep olabilir. Bu yüzden fabrika verilerini tercih etmeli ve fabrika verilerinin üzerinde bir şarj aleti kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Örneğin Samsung şarj aletleri 1.5 mA çıkışıyla telefonlar ortalama 4 5 saat civarında doldururken yine Samsung telefonlarda bataryası düşük olan yani batarya mA düşük olan telefonlar 0.5 mA şarj aleti ile şarj edildiğinde ortalama 8 ile 9 saatte şarj olma süresi vardır.

Hızlı şarj olması bataryanın ve şarj aletinin birbirleriyle kombinasyonlu bir şekilde çalışmasına bağlıdır. Sonuç olarak mA süper seviyesi yüksek fabrika verileri ile birlikte şarj etmek hızlı bir şekilde batarya doldurmak anlamına gelmektedir.

Telefon şarj takılı ama dolmuyor

Telefon şarja takılı olması halinde çalışmıyorsa detaylara paylaşalım. Telefonu şarja taktığınız halde şarj olmuyorsa batarya da problem vardır. Diğer bir seçenek ise şarj aleti bozuk olabilir. Son seçenek ise telefonun şarj giriş bölümü bozulmuştur. Bu anlamının en iyi yolu farklı bir telefonda şarj aletini test etmektir.

Şarj aleti kontrol ettikten sonra batarya test edin. Bunları test ettikten sonra bir problem yoksa, telefonun şarj girişinde problem vardır.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Akıllı Telefon Şarj Süresi Uzatma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.