GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / Tabletin Şifresini Unuttum – Şifre Kırma (Samsung-Grundig-Hometech)

Tabletin Şifresini Unuttum – Şifre Kırma (Samsung-Grundig-Hometech)

Sponsor Reklam

Tabletin şifresini unuttum nasıl açabilirim ? 2020 yılına girdiğimiz şu günlerde bile insanlar tarafından merak edilen soruların başında gelmektedir. Öncelikle tableti açmanın bir kaç yolu vardır. Bu detayları sizlerle paylaşacağız. İlk aşamada tabletiniz şifresini unuttuysanız, ilk aşama olarak gmail adresinizi hatırlamanız gerekiyor. Eğer tablete giriş için gmail adresini bilmiyorsanız, yapmanız gereken format atmak olacaktır. Format işlemine başlamadan önce şu bilgileri net bir şekilde verelim.

Tabletin içerisinde fotoğraf, video ve uygulamaların hepsi silinecektir. Bu kısa bilgiyi verdikten sonra detaylandırmaya başlayalım. İlk aşama olarak tableti kapatın. Kapatmadan önce tabletin şarjı en az %50 olması gerekiyor. Bu aşamadan sonra kapalı olan tabletin Ses açma (+) ve Güç düğmesine ikisine birden basılı tutun. Ortalama 15 saniye basılı tutmanız gerekiyor. Karşınıza Android‘e ait bir simge çıkacaktır.

Simgeden sonra Tablet Factory Mod bölümü karşınıza çıkacaktır. Vol tuşlarıyla aşağıya yukarı ile “WİPE DATA/FACTORY RESET” bölümünü seçiniz. Daha sonra güç düğmesine basınız. (Onay demek) Bir sonra ki ekranda YES — DELETE ALL USER DATA bölümünü seçerek yine güç düğmesine basınız. Bu aşamadan sonra tabletin format işlemi başlayacaktır. Sistemin tekrar başlaması için REBOOT SYSTEM NOW seçiniz ve son olarak güç düğmesine basarak işlemleri tamamlayınız. Aşağıda maddeler halinde adım adım anlatarak yazımızı sonlandırmak istiyoruz.

Sponsor Reklamlar

Tabletin Şifresini Unuttum Nasıl Açarım ?

Samsung – Grundig – Hometech – Lenovo başta olmak üzere tablete format atma işlemi adımlar halinde göstermeye çalışacağız. Tabletin ilk ayar menüsünü açarak formatlama işlemini yapacağız. Bu aşamada ses düğmeleri aşağı yukarı işlemini yaparken, güç düğmesi yani power onay tuşudur. Bu kısa bilgiyi verdikten sonra gelin, detaylara bakalım.

  1. Tableti kapatınız
  2. Güç düğmesi ve Ses kısma düğmesine aynı anda basınız.
  3. Karşınıza Tablet Factory Mod ekranı çıkacaktır. (Ayar ekranı da denilebilir.)
  4. Ses kısma ve açma tuşlarıyla WİPE DATA/FACTORY RESET bölümüne gelerek güç düğmesine basınız.
  5. Daha sonra YES — DELETE ALL USER DATA bölüme gelerek güç düğmesine basınız.
  6. İşlemin bitmesinin ardından tableti yeniden başlatmak için REBOOT SYSTEM NOW seçiniz ve son olarak güç düğmesine basınız.
  7. Son aşamada tablet yeniden başlatılacaktır. Fabrika ayarlarına döndükten sonra şifresiz şekilde açılacaktır.

Format atmadan çözüm yok mu ?

Aslına bakarsanız tablet kilitlenmemiş ise gmail hesabı ile sıfırlama yapılabilir. Sıfırlama işlemi gayet basittir. İlk aşamada tablet kurulum aşamasında yazılan mail adresini ve şifresini bilmeniz gerekiyor. Eğer bunları bilmiyorsanız, gmail şifremi unuttum yöntemi ile denemeler yapabilirsiniz. Sonuç olarak bulamazsanız, mutlaka format atmanız gerekiyor. Format işlemi ortalama 5 dakika sürmektedir. (Kurulum vs. ayarları dahil)

Tabletin içerisinde önemli bilgileriniz varsa ve format atmak istemiyorsanız, mutlaka açılış mail adresini ve şifresini bilmeniz gerekiyor. Yine takıldığınız bir şey olursa yorum bölümünden hemen yazın. Sorunu birlikte çözelim. (Ortalama 1 gün içinde cevap yazıyoruz.)

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.