GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / Tabletim Çok Yavaşladı

Tabletim Çok Yavaşladı

Sponsor Reklam

Tablet çok yavaşladı veya çok kasıyor gibi sorunların çözümüne yönelik bazı ipuçlarını bu yazımızda paylaşacağız. Öncelikle telefon bilgisayar ve tabletler teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların vazgeçilmez birer parçası haline dönüştü. Hayatı kolaylaştıran bu teknoloji ile birlikte sosyal medya gibi ağlarla insanların günlük yaşamını etkileyen birçok olayla karşılaşmak mümkün. İnterneti kullanan kişilerin yaşadığı sorunlar arasında telefon bilgisayar yatağı tabletlerin kasma donma gibi problemleriyle sık sık karşılaşıyoruz.

Aslına bakarsanız bunları ayrı ayrı incelemekte yarar var yani telefon bilgisayar ya da tabletin hangi nedenlerden dolayı kastığını araştırma yapmak en isabetli karardır.

Tablet açılırken donuyor

Bu yazımızda aldığımız tablet konusu ile ilgili bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz. İlk olarak tablet neden kasar sorusuna yanıt vererek başlayalım. Tabletin kasma yapacağı iki – üç nokta vardır. Öncelikle yüklediği programlardan dolayı tablet kasma yapabilir. Bunun dışında daha önce yüklenen programlar ve kullanılmayan programlarla birlikte tabletler donma sorunu yapabilir. Son olarak içerisinde bulunan virüsler yüzünden problemler çıkabilir.

Sponsor Reklamlar

  1. İlk olarak tabletten kullanmadığınız veya sıklıkla tercih etmediniz uygulamaları kaldırım bu uygulamaları Ayarlar bölümünden uygulamalar  kısmına gelerek bulabilirsiniz.
  2. Kullanmadığınız dosyaları tutmayınız. Özellikle bu tip hatalara düşen çok sayıda kişi olsa da atlanılan bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanmadığınız dosya ve klasörleri kesinlikle tutmayınız.
  3. Tablete gelen sık sık güncellemeleri kontrol ederiz.
  4. Sürekli olarak temizleme programlarını kullanınız. Bu tip programlar tabletin kasma ve donma sorunlarından bir nebze olsa sizi kurtaracaktır.
  5. Virüs programı kurarak güncellemeleri aktif hale getiriniz ve sık sık virüs taraması yapınız.
  6. Son olarak bütün bu işlemler yaptığınız halde çözüme ulaşmadıysanız tableti fabrika ayarlarına çekerek kasma ya da donma sorunundan kurtulabilirsiniz.

Tablet donarsa ne yapılır ?

Burada bahsettiğimiz konuların hepsi tabletin kasma ya da donma sorunu yapabilecek problemlerin başında gelmektedir. Buradaki ipuçlarını yaptığınız halde yine de tablette donma veya kasma problemi yaşıyorsanız tam açıklama olarak yaşadığınız sorunu yorum bölümünden bizlere de iletin.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Etkinleştirme 2020 başlıklı makalemizde Windows 10, windows 10 aktivasyon ve windows 10 etkinleştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.