GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Pazartesi , 17 Haziran 2019
Anasayfa / TEKNOLOJİ / Tablet Donma ve Kasma Sorunu Nasıl Çözülür ?

Tablet Donma ve Kasma Sorunu Nasıl Çözülür ?

Sponsor Reklam

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık akıllı telefonlar bilgisayarlar ve tabletler gündelik hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geliyor. Bu yazımızda ele aldığımız konu tablette donma sorunu nasıl çözülür ? Tablet çok donuyor tablette ilgili kasma ve çözüm önerilerine dair genel geçer ipuçlarını sunacağız.Yazımıza başlamadan önce markası ve modeli hiç fark etmezsizin burada anlatacağımız yöntemler bütün tabletler için uygulanabilir bilgilerdir. Sadece Android cihazlar için bu bilgileri paylaştığınızda kesinlikle unutmayınız. Çözüm önerisi olarak ilk sunabileceğimiz bilgi kullanmadığınız programları kaldırmanız yönünde olacaktır.

Tablet kasma sorunu ve çözümü

Aşağıdaki adımları izleyerek kasma sorunu yaşadığınız tabletleri kolayca düzeltebiliriz. Bu adımları yaparken tek tek yapmanız fayda vardır. Arada ki sırayı atlamadan yapmayı deneyin.

Sponsor Reklamlar

  1. Fazla yer kaplayan uygulamalar zamanla tabletin ağırlaşmasına ve kasmasına neden olabilir. Bu nedenle kullanmadığınız programları ve uygulamaları kaldırarak tabletiniz de ekstra yer açabilirsiniz.
  2. Tabletinizi temizleyici programlar ile günlük ya da iki günde bir kullanımına göre çalıştırın bu şekilde fazla atık tabir edilen klasörler ve dosyalar silinecektir ve tabletiniz hızlanacaktır.
  3. Özellikle uygulamalarda en çok yer kaplayan ve tablet performansını zorlayan programları kullanmadığınız vakitlerde durdurun. Yani bir uygulamayı ayda bir kullanıyorsunuz. Fakat bu da tabletinizde fazla yer kaplıyor ve performans açısından tabletinizin bütün özelliklerini kullanıyor. İşte bu tip uygulamaları durdurarak ihtiyaç halinde tekrar çalıştırmanız da fayda vardır.
  4. Ram bellek en çok tüketen uygulamayı tespit ediniz. Böylece tabletinizin neden doğduğuna dair ipuçlarını elde edebilirsiniz.
  5. Kullanmadığınız program ve gereksiz dosyaları temizleyiniz fotoğraf, resim, video, döküman gibi dosyaları kontrol ediniz kullanmadıklarınız varsa temizleyin.
  6. Son olarak bütün bu anlattığımız özellikleri yapmanız dahilinde tekrardan donma ve kasma sorunu yaşıyorsanız tableti fabrika ayarlarına çekiniz yalnız unutmayınız. Bu ayarlara dönerken tabletinizde vurulan bütün uygulamalar verileriniz hepsi silinecektir.

Farklı sorunlarla karşılaşıyorsanız bu konunun altında bulunan yorum bölümüne bizlere yaşadığınız problemleri iletebilirsiniz. Tablet markası ne olursa Samsung – General Mobile – Casper – Apple – Vestel – Everest – Hometech – Lenovo ve daha bir çok marka sorun yaşarsanız, bu çözüm önerileri ile sorunuzu çözebilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Youtube İzlenme Başına Kaç Para Veriyor? 2019 başlıklı makalemizde youtube izleme başına, youtube kaç para veriyor ve youtube kazançları 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Yorumlar

  1. Benim tabletim casper via s10 film izlerken dahi kasiyor ve tableti alali daha 2 gün oluyor ne yaparsam bu sikintidan kurtulabilirim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.