GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / Sponsor / Shrink Ambalaj Paketlemede Akıllı Çözümler

Shrink Ambalaj Paketlemede Akıllı Çözümler

Sponsor Reklam

Paketlenmesi gereken ürünlerde süreç tam bir kabusa dönüşebilir. Bu nedenle farklı taleplere ve üretim hızına uyum sağlamak için her ürün için özel çözümler tasarlanmaktadır. Bu tip ambalajlama işlemleri ya yoğun personel yada yüksek işçilik maliyetlerine sebep olur. Ancak kazanılan yeni teknolojik yöntemler sayesinde işlem, işçilik maliyeti olmadan otomatikleştirilebilir.

Otomatik Paketlemeye Çözüm: Impact Pro-Motion

Maripak, ürettiği bu teknoloji sayesinde iki farklı üretim hattından gelen 2 adet 3’lük ambalajlama bandı grubu sağlıyor. Üretim hattı ile tam senkronizasyon ve değişken hızlar için uyarlanabilen sürekli hareket sistemi Impack 40 Promosyon ile sağlanmıştır. Bu sayede grup paketlemede önemli bir avantaj elde edilir.

Aşağıdaki örnekte, 12’şer gruplar halinde dakikada 1800 bardak paketlenmiştir.

Yukarıdaki örnekte gerekli kapasiteyi elde edebilmek için ürünler iki gruba ayrılmış, daha sonra bunları bir araya getirilmiş, paketlenmiş ve en sonunda etiket eklenmiştir.

Ürün gruplarında sağladığı hız avantajlarıyla kaliteden ödün vermeden paketleme yapan makinalar, kullanımındaki kolaylığıyla da iş gücünden tasarruf ettiriyor. Daima gelişen paketleme sektöründe yenilikçi ve öncü Maripak sayesinde tüm ürünler hakkında bilgi almak mümkün. Paketleme makinaları hakkında genel bilgi ve videolar için

Sponsor Reklamlar

bağlantısını takip edebilirsiniz.

Tek kullanımlık ürünler için daha titiz davranılması gereken süreç planında 4 adım öne çıkıyor:

• Sayım
• Gruplama
• Etiketleme
• Paketleme

Sürecin doğru işlem ve makina ile sağlandığı durumda kısa bir sürede binlerce ürün paketlenebilir. Paketleme işleminin nasıl yapıldığını anlatan bir rehberi veya paketleme videolarını Maripak’ın web sitesinden görebilirsiniz. Ambalajlama sektöründe tüm çözümleri bulabileceğiniz gibi her an destek de alabilirsiniz. Shrink makinalarının gelişim süreci, paketleme alanındaki yenilikler ve haberlerin paylaşıldığı birçok içerikle bilgi edinip fiyat alabilirsiniz.

Paketleme makinalarından sağlanılan iş yükü ve zaman tasarrufu binlerce ürünün aynı anda paketlenmesini sağlar. Gruplandırmayı doğru yapmak için kullanımı hakkında detaylı bilgi edinmek, makinayı kullanan ekibe yetkinlik kazandırır. Kullanım eğitiminin yanı sıra makinada karşılaşılabilen hatalar garanti kapsamında değerlendirilir. Siz de işletmenizde paketleme sürecini hızlandırmak istiyorsanız yeni makinaları değerlendirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.