GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar 2020

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar 2020

Sponsor Reklam

Telefonlar olması gereken en iyi özelliklerinden biriside bataryasının uzun ömürlü olmasıdır. En iyi batarya ömrüne sahip telefonları sizler için inceledik. Gelin, detaylara birlikte göz atalım. Kararı birlikte verelim. Akıllı telefon piyasası her geçen gün değişmeye yeni modeller çıkmaya çıkmaya devam ediyor. Yeni özellikler eklenerek farklı versiyonlarla raflardaki yerini alıyorlar. Peki bir telefonda olması gereken en iyi özellik nedir ?

Batarya da olması gereken özellikler nelerdir ?

Bataryayı uzun süre kullanacağınızı bildiğiniz bir telefon arıyorsanız veya batarya ömrü düşük bir telefon almaktan kaçınmak istiyorsanız, bu batarya numaralarını bilmeniz gerekir. Tüm yeni telefonları test ettik ve pil ömrünün sadece pil boyutuna değil, yazılımdan ekran kalitesine ve diğer optimizasyonlara kadar bir dizi değişkene bağlı olduğunu gördük.

Elbette, pil ömrünü ölçmek karmaşık bir işlemdir ve telefonunuzu nasıl kullandığınıza bağlı olarak çok fazla değişiklik gösterir. OLED ekranlar için, her bir piksel önemlidir ve bir resme çok fazla beyaz olan bir resme bakarsanız, daha koyu renkli bir fotoğraftan daha fazla tahliye olur çünkü her bir piksel, LCD ekranın tüm ekranının arka aydınlatmasından farklı olarak enerji harcar. Ve sonra farklı bir tartışma konusu olan bekleme var. Tüm bu feragatleri göz önünde bulundurarak, farklı cihazlar arasında aynı olan tescilli test testimizi yaptık ve her şeyi eşit koşullarda tutmak için ekranların parlaklığını aynı seviyeye getirdik.

Sponsor Reklamlar

2020 yılı için en güçlü bataryası olan telefonları inceledik. Asus ROG Phone 2 karşımıza çıkıyor. Telefon bataryasını güçlü sunan 6000 mAh kapasiteye sahip olmasından kaynaklıdır. Temmuz 2019 yılında piyasa çıkan telefon satışa çıkan  ülkemizde satışı şu an yoktur.

Satışa hazır olan en iyi telefon ise; Samsung Galaxy M30s olarak karşımıza çıkıyor. Şu anda 2700 TL’den satılıyor. Telefonun özelliklerinden bahsetmek gerekirse; ekran boyutu olarak 6.4 karşımıza çıkarken, 64 gb geniş bir depolama hafızasına sahiptir. 4 gb ram bellek kapasitesine sahiptir. 8 çekirdekli olmasına rağmen en olumsuz özelliği çift hatlı olmasıdır.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.