Pazartesi , 11 Aralık 2023
Anasayfa / TELEFON / Samsung Şarjı Çabuk Bitiyor

Samsung Şarjı Çabuk Bitiyor

Sponsor Reklamlar
300x250

Samsung marka telefonlar için şarjı çabuk bitiyor söylentisi pek çok sanal ortamda dillendiriliyor. Bu konuyla ilgili genel bilgiler paylaşırken şarjı neden çabuk bittiğine dair ipuçlarını sizlere sunacağız. Öncelikle telefon markası hangisi olursa olsun bataryanın bitmesi marka ile bir alakası yoktur. İlk olarak bunun kesin bilgisini verdikten sonra şarjı etkileyen faktörleri gelin kısaca detaylandıralım.

Telefon şarjını etkileyen ilk faktörler arasında ekran boyutu gelmektedir. Ekran boyutu ne kadar büyük olursa olsun bataryayı kullanım açısından daha fazla güç çekeceğinden dolayı şarjın çabuk bitmesine sebep olacaktır. Aynı şekilde ekran ışığı da şarjın çabuk bitmesine sebep olacak diğer faktörler arasındadır. Diğer bir sebep ise kullanım açısından internet, mobil iletişim verileri gibi etkenlerin sürekli olarak aktif al tutulması şarjı bitirecek. Başka nedenler arasındadır. Bunun için yapmanız gereken bazı noktaları buradaki yazımızda açıklayacağız.

EKSTRA BİLGİ

Ekran ışığınızı kapatın.

Kullanmadığınız programları kaldırın.

Bataryayı sürekli şarjda tutmayın.

Şarja sürekli olarak takma ya da şarj bitmeden telefonu şarja takmak sorundur. Kısacası şarjı bitirmeden telefonunuza asla şarja takmayın. Bataryayı en verimli şekilde kullanmanız için size çözüm önerisi olarak bu tavsiye verebiliriz. Bataryanız komple bitecek ondan sonra telefonunuzu şarj takacaksınız. Aynı şekilde şu telefonu şarjdayken telefonu kullanmamanız gerekiyor. Bu da bir yandan bataryanın dolması ve bir yandan da boşalması anlamına geldiğinden ötürü bataryanın ömrü kısalacaktır.

Genel olarak şarj neden çabuk bitiyor sorusuna yanıtlar vermeye çalıştı. Yine aklınıza takılan sorular ve bu yönlü problemler olursa bize yorum bölümünden sorun. GGMYFRIEND ekibi olarak cevap vermeye çalışırız.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Telefon Şarj Süresi Uzatma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir