GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / HATA VE ÇÖZÜMLERİ / Samsung S3 Mini Şifre Kaldırma

Samsung S3 Mini Şifre Kaldırma

Sponsor Reklam

Telefonların giriş şifresini değiştirmek istediğinizde veya şifreyi unutup telefonu açamadığınız zaman, giriş şifresini nasıl kaldıracağımızı adım adım öğreneceğiz. Samsung S3 mini şifre kaldırma aşamalarını inceleyelim. Öncelikle telefonun kapalı olduğundan emin olduktan sonra, sağ tarafta bulunan power tuşu, sol tarafta bulunan ses tuşu ve ortada bulunan home tuşlarına aynı anda basılır. Android logosu göründükten sonra telefonun home tuşuna basılır. Karşımıza çıkan listeden wipe data factory reseti tıklıyoruz. Telefonun ses tuşlarını kullanarak ekrana çıkan seçeneklerden yes’i tıklıyoruz. Telefon kendisini resetlemeye başladığında, karşımıza çıkan ekrana tıklayarak bekliyoruz.

Samsung s3 mini desen kilidi kırma

Telefonlarınızı resetlemeden önce içerisinde bulunan resim, müzik, rehber ve doküman gibi özel dosyalarınızı yedeklemenizi tavsiye ederiz. Bu yedekleme işlemini iki üç farklı şekilde yapabilirsiniz. Bunlardan birinci yöntem telefonunuzu laptop yada masaüstü bilgisayarınıza bağlayarak donanım tanımladıktan sonra telefonda yer alan dosyaları bir disk gibi göreceksiniz. Buradan gerekli dosyalarınızı ve uygulamalarınızı yedekleme işlemi yapabilmekteniz.

Sponsor Reklamlar

Samsung galaxy s3 mini ekran kilidi açılmıyor

İkici yöntem ise bilgisayarınıza samsung kendi sitesinden ya da program indirme sitesinden indireceğiniz samsung kies program ile yapabilirsiniz. Burada programı indirip bilgisayarınıza yükledikten sonra programı açarak ve telefonunuzu kablo ile bilgisayarınıza bağlamak sureti ile bağlantı kuracaksınız. Daha sonra ise program aracılığıyla telefon içerisinde yer alan dosya ve diğer resim, müzik video gibi bütün dosyaları görüntüleyeceksiniz.

Burada rehber mesaj takvim gibi telefon içinde yer alan bütün her şeyi bilgisayarınıza yedekleme imkânı sağlayacaktır. Çok kullanılan yöntemlerden biri olan bu sistemde telefonunuzun a dan z ye kadar olan dosyasını yedekleme yapmış olacaksınız. Silinmeye bozulmaya virüs girmesine karşı bu yöntem çok işinize yaracaktır.

Samsung galaxy s3 mini ekran kilidi kırma formatsız

Üçüncü yöntem ise yine telefon yada bilgisayar üzerinden samsung account yazılımı ile telefonda bulunan bütün dosyalarınızı bir bulut veritabanı ile yedekleme yapmaktadır. Bu yöntemle formatsız bir şekilde ekran kilidini açabilirsiniz.

Samsung galaxy s3 mini ekran kilidi iptal etme

Samsung S3 Mini Şifre kaldırma yöntemlerinden biri olarak telefonu resetledik. Telefon resetleme işlemini gerçekleştirirken bir süre açılana kadar beklemek zorundasınız. Resetleme işleminde telefondaki tüm bilgileriniz kaybolmaktadır. Telefon açıldıktan sonra, telefonu kaydırdığınızda şifre istemeden açıldığını görebilirsiniz. Bu aşamalardan sonra telefon ayarlarına girerek, tüm ayarları sıfırdan isteğinize göre düzenleyebilirsiniz. Bu yöntemde zorlanıyorsanız, telefonunuzu cep telefoncuya götürerek, format attırabilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan İphone Sürekli Reset Atıyor (ÇÖZÜM) başlıklı makalemizde iphone 5 sürekli reset atıyor, iphone 6 sürekli reset atıyor ve iphone sürekli kapanıypr hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.