GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Çarşamba , 10 Ekim 2018
Anasayfa / GENEL / ROCKET LEAGUE EN İYİ KAMERA AYARLARI

ROCKET LEAGUE EN İYİ KAMERA AYARLARI

Sponsor Reklam

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Rocket League’de oyunu daha rahat oynayabilmek için olması gereken kamera ayarlarını anlatacağız.

Oyuna ilk başladığınız an fazla rahatsız etmese de dereceli maçlarda herkes aç kurt gibi topun üstüne atladığında farkediyorsunuz ki varsayılan kamera ayarları her ne kadar en iyi oynayış için oluşturulmuş olsa da bazı durumlarda sizi zora sokabilmektedir. İşte burada bizim devreye girip oynayışı kolaylaştıracak yönde biraz ayar vermemiz gerekiyor.

Aşağıda yapmanız gereken her şeyi tek tek anlattık arkadaşlar.

Camera FOV (Field of View) [100-110]:  Yani kameranın sahip olduğu bakış açısı. Oyunda varsayılan olarak 90 olarak ayarlanmıştır. Ancak bu çevreyi görmenizi olumsuz bir şekilde etkiliyor. Bazı durumlarda görmeniz gereken şeyleri kaçırıyor ve topu kaptırabiliyorsunuz. İşte bu durumu engellemek için Fov değerini 100 – 110 arası bir değerde sabitliyoruz. Bu sayede daha geniş bir bakış açısı ile çevremizi daha rahat gözlemleyebiliyoruz

Camera Height [100]: Kameranın yüksekliğini ayarlamanızı sağlar. Varsayılan 100 olarak ayarlanmıştır daha yukarı yada daha aşağı çekerseniz görüş açınızı daraltır, kapatır. O yüzden bu değere asla dokunmayın.

Camera Angle [-5]: Kameranın arabaya bakış açısıdır. Bu değerde varsayılan ayarda bırakılmalıdır. Yoksa alıştığınız oynayış dengesini kaybedebilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Camera Distance [250-260]: Kameranın arabaya olan uzaklığını ayarlamanızı sağlar. Varsayılan olarak 240 değerli kabul edilmiştir. Ancak bu değeri 250 260 kadar yükselterek arabaya olan hakimiyetinizi artırabilirsiniz. Ancak 260 üstü değer verdiğinizde topa çarpma esnasında arabayı toplamanızı zorlaştırmaktadır. O yüzden fazla uçarı değerler vermeyin.

Camera Stiffness [0]: Düşük bütçeli aksiyon filmi çekmiyoruz arkadaşlar. O yüzden kameranın sertliğine dokunmayın oynayışınızı çok zorlaştırır. Varsayılan 0 değeri oyun için ideal.

Camera Swivel Speed [2.50]: Bu da kameranın aracınızın hızına bağlı olarak ne kadar hızlı şekilde döneceğini ifade eder. Eğer refleksleriniz iyiyse değiştirmenize gerek yok ancak refleksleriniz yavaşsa 2.7 – 2.8 gibi bir değere çıkartarak oynayışı kolaylaştırabilirsiniz.

Camera Shake[Kapalı]: Yüksek hıza ulaştığınızda görsel açıdan sizde hızlı gidiyormuş hissi oluşturmak için yapılan bir sistem. İnsanın hoşuna gitmiyor değil ama kapatılması lazım çok dikkat dağıtıyor.

Ball Cam Indicator[Açık]: Ekranın sol alt köşesinde Ball Cam hakkında bilgilendirmenin yapıldığı kısım. Aktifleştirmeniz yararınıza olur.,

İnvert Swivel Pitch [Açık]

İnvert Spectatör Pitch [Kapalı]

Evet arkadaşlar yukarıda Rocket League içerisinde yapmanız gereken temel ayarları anlattık. Kafanıza takılan yada merak ettiğiniz bir şey olursa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan GTA SAN ANDREAS HİLELERİ (ŞİFRELER) başlıklı makalemizde gta 2 hileleri, gta sa şifreler ve gta san andreas bilinmeyen hileler hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Yorumlar

  1. yaptım oldu sonunda hocam çok saol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.